Европско Првенство за жени 2012 - Србија | 4 - 16 декември |

28 јули 2008
10.785
3.522
Ваков гол каков што постигна Хрватска во последниве секунди немам видено досега која среќа човече.

Шведска со победава ќе не потценат уште толку. Инаку брзи се струја за нашиве.

70.301
Реално, немаме толкав квалитет за да можеме премногу да криеме. Сепак, кога веќе ме прашувате, ќе одговорам дека криевме дел од своите воиграни тактики во ситуации со ракометарка повеќе или ракометарка помалку. Не сакав следните противници да имаат увид на тие наши акции“ - објасни Гино Стрезовски.

:icon_lol:

R

Rigel Kent

Јас мислам Саздовски му беше џокер , штета што го покажа во второ полувреме :unsure:, сега го открија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
5 јуни 2007
8.982
5.594
Адутот на Професорот е Индира Кастратовиќ, сигурно ќе игра на наредните два натпревари, е сега за понатака, се зависи од нашиот пласман.

wgt

30 август 2011
280
92
Штета за Србија,имаа напад за водство ,ама и судиите претераја со икслучувањата .
Бравос за Хрватска,играат без Пенезиќ и Королјевиќ и пак победија .

16.838
15.990
Секси-танчерката во Ниш доби повеќе аплауз од македонските ракометарки :pos:

wgt

280
92
cелекцијата на Шведска успеа да слави во скандинавското дерби со Данска со минимални 27-26

2.754
Сега се враќам од Ниш и у ку*ац све нека иде.Па добро бе мајку му стара второ полувреме 14 минути неможеа гол да постигнат и после сме сакале успеси.Ама баш ниедна не изигра како што треба освен Дијана Наумовска која имаше неколку успешни одбрани во второ па малце се потруди да ги крене нашиве.Штета само за 200-250 навивачи во салата кој го оставија својот глас.