Секс за време на менструација?

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
едно е кога ја кинеш женската а друго е кога и е дојдено....кога ја кинеш тоа е од шо еднаш мора да биде прв пат и такаречено морално е да има крв....а додека и е дојдено сексот не е морален може да се почека...
брееееј што сте биле гадливи...
од вас мажи не бидува:):):):)
Баш ме интересира коа ке ви се затне канализацијата и ко ке морате да ја чистите што ке прајте
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
мене па воопшто не ми е гадливо што има крв, можеби јас сум изопачен ама речиси и да не ми прави разлика. тоа што кога ќе го извадиш за да смениш поза имало крв на него, еднаш помини го со влажно марамче (чисто за да не го враќаш материјалот во неа) и продолжи си по теркот
тоа што паѓа муабет за инфекции, мислам дека не држи вода доколку партнерите имаат туш пред и после, ма да и да е за време на секс под туш е препорачливо доколку има, мислам дека инфекции може да ствара само материјалот што веќе е излезен мадвор од вагината и кој почнал да се распаѓа, тој во натре е сеуште дел од неа и е здрав
јас се водам од логиката, тоа е таа, нејзино е тоа и се што е нејзино јас го сакам и го почитувам. на пример кога нема, ја лижам и малку сум подгтнал, ништо страшно, е сега кога има оралниот за мене е ограничен ама она баш може да надокнади за двајцата а следниот пат мене да ми дојде редот
да се вратиме на менструацијата, ако на некој му е толку гад може да си стави кондом (зборуваме за сигурен партнер кај што знаеш дека е чист), ако не сум сигурен во неа, нема ни да помислам а не па да навалам
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
Досега сум немала секс за време на менструација немам во план ни во иднина, сепак му звучи многу гадно тогаш ме боли стомак а и сум доста нервозна и сепак има уште 25 ден у мес кога можам да имам секс тие 5 дена ги оставам за одмор...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не треба да се има бидејќи е нехигиенски, нездраво и може да дојде до одредени компликации или инфекции. Дури 2-3 дена по завршувањето на тој процес треба да се почека за сексуални односи затоа што може повторно да предизвика краткотрајно изливање крв.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Сум имала секс за време на менструација и убаво ми е и тогаш.И во иднина ќе имам:wink:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
брееееј што сте биле гадливи...
од вас мажи не бидува:):):):)
Баш ме интересира коа ке ви се затне канализацијата и ко ке морате да ја чистите што ке прајте
Па у чистење канализација не уживаме и чистиме од што мораме и тоа евентуално еднаш-двапати годишно :) :)
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Сте имале? - споделете искуство.
Би имале? - зарем до толку сте очајни...
Здраво е / не е здраво - очекувам медицински факти и сознанија.
па и за време на ментрсруација е битно да се има секс. само во случајот - подобро орален.

зашто вагинален не е здраво - може да дојде до инфекција, а не е ни пријатно
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
брееееј што сте биле гадливи...
од вас мажи не бидува:):):):)
Баш ме интересира коа ке ви се затне канализацијата и ко ке морате да ја чистите што ке прајте
ке го викнат комшијата да им ја заврши работата :smir:

Инаку до сега не сум пробал, ако имам прилика би.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Имам некои информаци да споделам во врска со темата,ама ми се гади,така да подобро да не.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Како во чорба, затоа и се вика Рибља чорба :)
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
539
Поени од реакции
76
Прашањево не е за на темава ама незнам кај да пишам ме интересира дали може да користи тампони додека е невина бидеќи вика дека можело..? фала однапред :salut:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Прашањево не е за на темава ама незнам кај да пишам ме интересира дали може да користи тампони додека е невина бидеќи вика дека можело..? фала однапред :salut:
може секако нема никаква пречка но сепак постои ризик тампонот да го скине хименот....
а за темава...крајно нехигиенски е да се има односи за време на циклусот.а и може да биде штетно за девојката поради редовните контракции на матката...тоа се однесува за оние девојки кои имаат болки
Јас не би имала односи за време на циклусот во никој случај
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Nikad ne sum imala ne ni sakam da imam ke se ispostam 7 dena pa sto :vozbud: vo takvi situacii ako sme napaleni imame drugi varijanti :baeh:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Сум имал ама таму негде на 3-4 ден кога има малце крв.Не е баш здраво,ама не е ни штетно да не ме свати некој погрешно.Колку и да сме запалени на почетокот нема шанси зашто премногу крв има дури и како грутки се праи и гадно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom