Секс за време на менструација?

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ние ќе почекаме, а машките може да ги задоволиме и на друг начин :)
Точно,ако девојките имаат менструација немаат крајници :)
Не сум ни помислил на такво нешто а сепак треба да се има некоја почит спрема партнерката па секој ден да ја тормозиш,има моменти кога едноставно не бидува работа па може да се издржи некој ден :drk: и животот продолжува понатаму...
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
89
Поени од реакции
1
Тогаш од кревет едвај станувам и секс не ми паѓа на памет. Све ме боли, кичма, бубрези, јајници, не се трпам. И не верувам дека таква раздразлива и нервозна би го напалила партнерот. Мразам менструација!
IMA lek da nemas menstrualen ciklus samo dali si spremna za toa. garantirano 9 meseci bez menzis.
 

swety_girl

целосно заљубена
Член од
1 април 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
evo jas imam imano sex za vreme na menstruacija...ne e nisto poinaku za razlika koga nemas...sex si e sex...a i ne e nisto nezdravo
 

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Gadno e be aman......mene samata mi e gadno od krvta pa kamoli seks...i ima infekcii luge zastitete se...zdravjeto pred se..
 

swety_girl

целосно заљубена
Член од
1 април 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
abe videte pa ne mora prviot ili vtoriot den koga e obilno ali od tretiot nataka zosto da ne...jas sum ZA
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
evo jas imam imano sex za vreme na menstruacija...ne e nisto poinaku za razlika koga nemas...sex si e sex...a i ne e nisto nezdravo
Сигурно е исто чувството?
Мене ми е исто како секс под вода,кој пробал знае:)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
шооознам, а бе нишо страшно ама ипак мислам дека не е хигиенски, ја неам болки уопште, не ми трае една недела него 4-5 дена иииии.... не знам има ли такви мажи шо ко ке го вратат џуниор во реалност ќе поднесат крвав презерватив :) како од фронтот да се враќа хахахаха
Поштуем ..

:pos2::pos2:




 

swety_girl

целосно заљубена
Член од
1 април 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
Сигурно е исто чувството?
Мене ми е исто како секс под вода,кој пробал знае:)
Под вода не сум пробала,но во обичен секс и секс за време на менструација и немат некоја голема разлика...ист оргазам
 
I

InF3cTeD

Гостин
Под вода не сум пробала,но во обичен секс и секс за време на менструација и немат некоја голема разлика...ист оргазам
само шо сексов за време на менструација е со крв....да не заборави...:wink:
 

swety_girl

целосно заљубена
Член од
1 април 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
само шо сексов за време на менструација е со крв....да не заборави...:wink:
Да ама тоа не течи толку многу...па за време на сексот и не мислам дека умот ке ти е во крвта...
 
I

InF3cTeD

Гостин
Да ама тоа не течи толку многу...па за време на сексот и не мислам дека умот ке ти е во крвта...
можда ама додека и е менструалниот циклус не ни помислуам да спомнам секс а не па да имам...тоа е мое мислење....секој различно мислење си има :wink:
 

swety_girl

целосно заљубена
Член од
1 април 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
нормално дека си има секој свое мислење...ама убаво е....
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
само шо сексов за време на менструација е со крв....да не заборави...:wink:
а ти ко си ја скинал девојката ти мед течело...
мислам прилично е грозничко али у тој период т.е. пред и за време ме фаќа ненормална желба...
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
е баш кога не бива, тогаш сите нешто сакаат:drk:
 
I

InF3cTeD

Гостин
а ти ко си ја скинал девојката ти мед течело...
мислам прилично е грозничко али у тој период т.е. пред и за време ме фаќа ненормална желба...
едно е кога ја кинеш женската а друго е кога и е дојдено....кога ја кинеш тоа е од шо еднаш мора да биде прв пат и такаречено морално е да има крв....а додека и е дојдено сексот не е морален може да се почека...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom