Секс за време на менструација?

P

Princ

Гостин
Ми се повраќа од муабетов, најискрено и најдиректно :pov:
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Па до негде и точно е тоа дека поголема е желбата за секс кај женските во тој период.. Сум била напалена во такви периоди и уште сум ама секогаш се воздржувам од секс.. па не се многу 5,6 дена - може да се почека мислам... :helou:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
Секс за време на менструација....па и не е некој филинг.
Точно е дека пред менструацијата зголемена е желбата за секс......зошто?....имаше објаснување погоре некаде.....ама за време на периодот....со сите оние мачнини....болење стомак.....кичма....гради....и шознам шо.....уште секс фали. Па и на крај крајева....4-5 дена без секс и не е нешто неиздржливо.
А.....оние што имаат секс за време на менструација.....баш тогаш им е најубаво....или до толку им е сексот редовен...па несакаат едноставвно да ги пропуштаат и тие денови?....м? :coffee:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Пред се индивидуално е кај секоја девојка и не сите имаат желба за секс за време на менструација. Некои имаат изразени ПМС симптоми, некои имаат многу болна менструација, некои многу обилна така што не сите имаат желба за секс.
Јас умирам од болки за време на првите денови од менструацијата и да имам секс нема шанси. И плус би ми било непријатно. Така да 5 дена во месецот не се голема работа. Ние ќе почекаме, а машките може да ги задоволиме и на друг начин :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Мене ми е гад од самата себе во тие денови, не па нешто друго.
Аман секој од нас може да се стрпи неколку дена. :pipi:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Аман бе девојки, на сите ви се гади од себеси кога имате добиено? Мене па ич не ми е гад од мене, не ми пречи за да се чувствувам убаво, за да се потрудам да изгледам убаво, за да се забавувам. И ако посакам да имам секс - нема да ми пречи. Бреј што сте биле сите гадливи!
 
Д

Демијан

Гостин
Не не никогаш не би пробал да имам таков секс.Како прво гад би ми било,а незнам ни како изгледа а и несакам да видам.Циклус трае макс. една недела.А и не верувам дека девојката би сакала...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Аман бе девојки, на сите ви се гади од себеси кога имате добиено? Мене па ич не ми е гад од мене, не ми пречи за да се чувствувам убаво, за да се потрудам да изгледам убаво, за да се забавувам. И ако посакам да имам секс - нема да ми пречи. Бреј што сте биле сите гадливи!
Ти сама кажа дека обилноста на твојата менструација е 1 ден само и тој ден не сакаш да имаш секс.
Ќе кажам имаш среќа:) си една од поретките, во глобала на останатите девојки 3-4 па и 5 дена ни е обилно па сеа ти види зашто не сакаме да имаме односи. Стварно ќе е кланица.
А и првите 2 дена јас сум со кетонали издрогирана од големи болки и последно нешто на памет што ми паѓа е сексот.

Значи индивидуално е, не може да споредуваш или да не "обвинуваш":)
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
pa zaso da ne be luge mora sve da se proba ...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Аман бе девојки, на сите ви се гади од себеси кога имате добиено? Мене па ич не ми е гад од мене, не ми пречи за да се чувствувам убаво, за да се потрудам да изгледам убаво, за да се забавувам. И ако посакам да имам секс - нема да ми пречи. Бреј што сте биле сите гадливи!
Не си ни свесна колку :)

Алал да ти е што така размислуваш. Ама па ја немаат сите твојата среќа. Јас на пример во последниве година дена имам болки во кичмата и не можам да се поместам од кревет. Значи покрај тоа гадење и тие болки последно на што помислувам е секс.
Среќа па кратко трае :)
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Половина проблем е тоа дали се гадиш или не, другата половина е дали можеш да имаш секс додека имаш добиено. Со мојата 7 дневна менструација и 3 кетонала во рок од 24 часа, последно нешто што ќе ми текне е секс. Така да тие што имаат како мене по седум дена и се карактеризираат од овој тип ствано се сомневам дека некоја би била попалена..Може како што пишавте ти "гори" пичката по добиено, за време на овулација, пред добивање.. ама за време НА не баш.:nenene:
п.с не ми е јасно.. Ако до толку е работата да се ејакулира inside и се чека на менструлното крварење, зашто не се користат контрацептивни пилули па си свршиш внатре кога сакаш во рок од тие 23 дена? Не се смислени тие и за такви ствари или...?
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
шооознам, а бе нишо страшно ама ипак мислам дека не е хигиенски, ја неам болки уопште, не ми трае една недела него 4-5 дена иииии.... не знам има ли такви мажи шо ко ке го вратат џуниор во реалност ќе поднесат крвав презерватив :) како од фронтот да се враќа хахахаха
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Не би сакала затоа што јас крварам 6-7 дена плус крварам премногу така да не ми сакала додека имам секс да гледам се крваво на мене, на него,околу... и колку што знам јас не е и здраво и не е хигиенско нормално.. И сигурно чувството нема да биде исто според мое мислење. Можам да издржам една недела без секс коклу и да посакувам да имам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom