Секс за време на менструација?

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Прво да ти одговорам за мене...два пати до сега сум имала секс за време на менструација и ич не ми беше пријатно а дечко ми сиромавиот изгледаше како некој да му направил масакр (не ме терај до детали да ти објаснувам :pov: ).
Што се однесува до задоволувањето мене се ми беше исто,како и секогаш кога имаме односи,а и тоа непријатно шлапкање :pos: знае ептен да го уништи филингот.
Е сега малку стручно :star:

Најважно е ете доколку се решиш да имаш секс,девојката обавезно да биде избањата и средена и секако ќе си користиш кондом :wink: што за хигиена, што да не ти забремени девојката.Иако не се чести сепак има и такви случаеви на забременување затоа што спермата може да живее и два до три дена во женскиот репродуктивен систем.

За орален секс мислам дека не ни треба да помислуваш (барем не ти на неа) затоа што менструалната крв има во себе СТД бактерија и вируси и не би сакал сабајлето да се разбудиш со херпеси и триста чуда на уста.Исто така оваа бактерија е одговорна за сифилисот и кламидијата така да заштита при односот е задолжителна.

Многу жени кажуваат дека сексот всушност им помага да ги намалат менструалните болки затоа што кога се доживува оргазам се создаваат контракции во матката и со тоа се ублажуваат болките.

После односот менструацијата може брзо да престане.Тоа е поради контракциите во матката кои доведуваат до побрзо истекување на крвта и со тоа побрзо завршува самиот циклус.

И за крај најдобра во овој случај ќе ти биде мисионерската поза затоа што истекувањето на крв е значително помало кога девојката лежи на грб :wink:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.740
Поени од реакции
19.920
Односи за време на циклус... како што кажа членот над мене, не е лошо, арно ама коа ќе се видиш ко да си заклал некој, нема баш кеиф да ти биде, е сега според мене точно е дека возбудата е поголема, повеќе хормони, поголем апетит да неречам, арно ама крвои фрштење па и не е толку голем филинг, да не прајме муабет орал, не доаѓа у обзир...
Затоа стрписе некој ден ништо нема да промени или па ако не се издржува гитла под туш двајцата мислам дека е најзгодно решение во циклус секс период. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.193
Поени од реакции
34.426
Ја споив новата тема со веќе постоечката. Гледајте во иднина дали некоја тема е веќе отворена. Продолжете со дискусијата.
 

Stefan Spasovski

Mister Birokrat
Член од
18 февруари 2006
Мислења
92
Поени од реакции
2
Повратив додека ја читав темава.. леле што сВе нема :pop::pop::pop:
Онтопик: Од медицински причини нема зошто да се избегнува ОСВЕН ако нема некоја болест која се пренесува преку крв..
:drk::drk::drk:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
eh ova stvarno ne treba da se sluci..barem tie denovi da se miruva
 
I

InF3cTeD

Гостин
па добро бе тие денови не траат вечно па да неможе да се издржи....бог да чува сигурно ако почекам некој ден нема да ми падне...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
А бе нема да ти падне нормално, ама нагон си е нагон а човекот признал ил не е нагонско битие. Океј ова не знач иек а треба сите да влезем у масовна распаљотка само зашо ни се сакало, него дека коа нешо ти се сака... ти се сака едноставно.
Не е страшно, ама 69 ќе избегнувате.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Тогаш од кревет едвај станувам и секс не ми паѓа на памет. Све ме боли, кичма, бубрези, јајници, не се трпам. И не верувам дека таква раздразлива и нервозна би го напалила партнерот. Мразам менструација!
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Тогаш од кревет едвај станувам и секс не ми паѓа на памет. Све ме боли, кичма, бубрези, јајници, не се трпам. И не верувам дека таква раздразлива и нервозна би го напалила партнерот. Мразам менструација!
знам дека ја сакаш, немој сега вака :pos2:

Точно е дека женските кои немаат болки ко Мими се напалуваат малку поише кога имаат менструација и во ПМС исто.
Сепак не сум имала секс додека имам менструација, но ко што имам слушнато не е нешто ко од хорор филм, ни којзнае колку језиво...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сме пробале последниот ден, мислев дека веќе готово, коа глеаме масакр :pos:
Втор пат кинење :pos: Ми смета првите 2 дена, и не би имала, последниот може, али јебига, тој не сака.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
А бе можи да се случи и несакајки.Пример еднаш си почнуваме со девојками и по неколку минути и дојде.Кога гледам после,ко од кланица да сум излезен.Ајде трчање дирек под туш ова она да се санира и таке :kesa: Исто еднаш на последен ден од циклус,мислела дека и завршило,видела влошката сува,си се истуширала се ко шо е ред и почнуваме,гледам на овега,поцрвенел сио :kesa:

Значи до сега свесно и намерно сум немал,освен овие случаеви со почеток и крај на циклус.Иначе за време на циклус можно е да и продолжи повеќе одколку шо треба (повеќе од недела дена). :smir:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Сум има со девојка ми повеќе пати..Точно е тоа што тогаш девојките повеќе се напалени, побрзо свршуваат, но сепак имаат и болки, затоа внимателно треба :)
Инаку чувството е подобро, освен миризбата што е грозна...по мазно делува и подмачкано добро внатре :) Ама после тоа како да си излегол од месарница :)
А и тоа е точно што после секс за време на менструација, кај девојката се продолжува менструацијата, за 2-3 дена ...
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
абе ај па вие,знаете дека не би требало да имате секс тогаш и одма се палите,тоа како нешто забрането е,па затоа ви се зголемува и желбата:pos2:
Не е хигенски,јас лично не сакам секс кога имам...ниту пак сум имала.
Во тие денови како воз да поминал преку мене,како скршена сум и не ми треба ни задоволство,ниту пак ке задоволам:pos2:
Жената најмногу се возбудува пред да и дојде,тогаш е најсилен нагонот за секс.
А за време на менструација,може на машките да им се сака,ама на жените не верувам:nenene:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не се гадам, дечко ми не се гади, ако дојде до моментот - нема зошто да прекинеме. Секако, хигиената за време на циклусот ми е многу битна, така што секогаш се случувало да е тоа некое време после туширање и не е страшно кога е така.. Со тоа што, муабетите што ги прочитав за фрштење крв на сите страни и за кланица ефекти на постелнината - не се десиле никогаш:) Не ми е јасно колку крварите, јас имам само еден ден кога е такво, кланичесто... И тој ден немам секс во никој случај. Останатите неколку - немам проблем,...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom