Каква гитара сакате да имате + општо за гитарите

која марка ви е омилена?

  • ESP

    Гласови: 10 3,8%
  • Gibson

    Гласови: 74 28,0%
  • Fender

    Гласови: 59 22,3%
  • Ibanez

    Гласови: 34 12,9%
  • Jackson

    Гласови: 25 9,5%
  • Kramer

    Гласови: 2 0,8%
  • BC Rich

    Гласови: 11 4,2%
  • Dean

    Гласови: 3 1,1%
  • Yamaha

    Гласови: 33 12,5%
  • Друго

    Гласови: 13 4,9%

  • Вкупно гласачи
    264

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Многу мрзим такви 8 жични гитари, не за друго иам фобија од нив ради тоа што иам мали прсти :kesa:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
за Сквеерот ќе ми дадит некој одговор???КАЈ ГО ИМА ВО МК...И КОЈА ЦЕНА...Булет Страт Скваер
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Булет е најтапа серија, ама ако ги смениш магнетите во иднина ќе ти биде топ. Мислам дека видов Булет Сквеер за 8.000 ден. во Цики во ГТЦ :)
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Булет е најтапа серија, ама ако ги смениш магнетите во иднина ќе ти биде топ. Мислам дека видов Булет Сквеер за 8.000 ден. во Цики во ГТЦ :)
SRV го терам по целиов форум никако да го најдам :)) он има мислам ваква па да го прашам кај се крие :))
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
а шо цена е ??Мјузик Сторе се 150 евра,али ако си порачиш то е како мачка у вреќа :)) незнаеш шо може да ти стигне...А така :)) у живо ќе си ја испробам :)) Кај Цики Шо Цена се?
Ја си порачав од Мјузик Стор и жива и здрава ми стигна ама да сепак никој не гарантира каква ќе стигне.
 
Г

Господ

Гостин
Верувам ќе се најде некој да ми објасни што има смешно во finger tapping:toe:
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Jas imam Warlock i epten si go ljubam sega mozi za na nekoj vkusot ne e dobar ali za mene e top:smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Loomis ова ти е тој Варлокот од 180 евра? Сум читал дека воопшто не е добар туку само ради формата се продава.
 

SorrowSearcher

abandoned
Член од
1 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
Сакам и ја некоја од асортиманот на BC Rich...
Имам Ibanez, ме служи неколку години иако не ја свирам редовно, а и не сум кујзнае каков експерт за гитара...Свирам тапани, а гитарата ја почнав од преголема желба, па измеѓу шо имав време пополнував со неа...Никогаш доста од музика!
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Loomis ова ти е тој Варлокот од 180 евра? Сум читал дека воопшто не е добар туку само ради формата се продава.
Катастрофа е... фатив еднаш еден варлок од другар и акција на жиците ебате, можеш фрижидер под нив да пикнеш. :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom