Обложување на нет

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Извини не те разбрав добро. Како редовно коло (викенд) на бет365 ги има или ги нема?
Ако се играат во сабота натпреварите (нели обично во втора лига Македонија, сите се во сабота), не ги даваат никаде (барем јас колку шо имам барано по интернетов), ако има некој заостанат меч или некоја утакмица се игра понеделник, тогаш ја има во понуда. Исто и ги има око ќе се игра вондредно коло т.е. ко ќе играат вторник или среда.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.457
Поени од реакции
5.907
Дали некој се има кладено на www.marathonbet.com немам искуство со ова страна.Ако има некој нека пиши,битно ми е да знам кој е лимитот за иплата на мак.првенство односно до кој износ примат.И дали прат проблем за исплата на парите на visa,master,maestro картичка ако е замјата надвор од ЕУ.Оти имав проблеми со www.tipico.com не ми ги пуштаја парите на visa картичката па морав да отворам moneybookers па да одам преку нив
--- надополнето: 15 ноември 2012 во 14:06 ---
Здраво,
Направив акаунт на Bwin, ги аплаудирав сите потребни документи за исплата што ми ги побараа.
Од почеток префрлив пари преку Moneybookers за да играм, спечалив некоја добра сума и за исплата реков ќе пробам преку VISA ELECTRON од Тутунска ама на од другар ми картичка пошто јас немам сеуште извадено. Е врзавме картичката и ги пуштив парите да стигнат... ама еве 2 недели ги немаат уште префрлено. Дали има некој проблем што картичката е на другар ми а акаунтот на Bwin се води на мене?? Или па се е тоа нивна процедура на прва исплата??
Благодарам
Немојш да ги префрлиш на таа картичка.Оди отвори си на твое име картичка или пак оди преку moneybookrs
--- надополнето: 15 ноември 2012 во 14:12 ---
Здраво момци , се кладам на БЕТ365 денес повлеков пари и ќе ми стигнат околу 2-5 дена ...е сега не ми е јасно , колку пари ќе платам во банката , бидејќи ми е прв пат немам никакви давачки кон БЕТ 365 ? и дали на крајот на годината се плаќа нешто како данок на добивка имам слушнато и така натаму ?? и дали е можно да прават некој проблем ? ми рекоа од шалтер дека ќе ги подигнам парите ??? и ако има некој да ми каже колкави суми од прилика е препорачливо да се подигаат за да не прават некој проблеми ?
Треба да платиш данок.А од друга страна во законските рамки во македонија строго е нагласено дека За граѓаните на Р.Македонија забрането е да учествуваат во странски игри на среќа.Цела среќа е што се уште не се поврзани УЈП со Банките мада во иднина не само ти туки и сите други може да си имаме проблеми.Оваа проблематика не е уште разрешена во нашата држава не е дојдена на дневен ред.
Не ти препорачвам да одиш преку банкарска дознака,а ако се одлучиш на тој начин ќе ти дадат изјава за девизен прилив да пополниш на неа напиши дека парите ти се од консултантски услуги
--- надополнето: 15 ноември 2012 во 14:16 ---
Само мое мислење е подалеку бегање од bet365.com и tipico.com.Најдобро е кладење во наши кладилници но проблемот е шо дури да ја дадат одредена утакмица во наша кладилница посебно од балканските лиги коеф. е катастрофа а на нет да ја уплатиш ќе имаш 2-3 поголема добивка
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
на бетадриа нема никаков проблем при повлекување до сега имам доста пати повлекувано..башка и не зимаат провизија за првото вадење пари во месецот..
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
на бетадриа нема никаков проблем при повлекување до сега имам доста пати повлекувано..башка и не зимаат провизија за првото вадење пари во месецот..
никоја страница не зема провизија за вадење на пари . ти наплатуваат при депозит 0.02 %
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.457
Поени од реакции
5.907
на бетадриа нема никаков проблем при повлекување до сега имам доста пати повлекувано..башка и не зимаат провизија за првото вадење пари во месецот..
Такви како бетадриа не ми требат и плус таму беше провизија 4% од депозитот.А не ми требат оти моментално таму мак првенство немаш а уште во средата ги имаш на bwin а гледам и на www.marathonbet.com и плус на ова се поголеми коефициентите зато ме интересира за оваа кладилница.Точно е тоа дека никоја страна не земва пари при повлекување на картичка или виртуелни банки(за дознака немам повлекувано ама мислам земват провизија), а за провизијата од 0.02% немам досега најдено таква кладилница .Провизијата се движи при депозитот од 1,8%-4%.Ако имаш некоја со 0,02% дај кажи која е таа да видиме и шо коефициенти нуди.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Такви како бетадриа не ми требат и плус таму беше провизија 4% од депозитот.А не ми требат оти моментално таму мак првенство немаш а уште во средата ги имаш на bwin а гледам и на www.marathonbet.com и плус на ова се поголеми коефициентите зато ме интересира за оваа кладилница.Точно е тоа дека никоја страна не земва пари при повлекување на картичка или виртуелни банки(за дознака немам повлекувано ама мислам земват провизија), а за провизијата од 0.02% немам досега најдено таква кладилница .Провизијата се движи при депозитот од 1,8%-4%.Ако имаш некоја со 0,02% дај кажи која е таа да видиме и шо коефициенти нуди.
2% било бе се збунав.. ова ми идаше така на 10евра 0.20провизија при депозит.
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
На мене од Бет365 парите ми стигат за 2 дена на картичка од Нлб,а за Бвин не знам за колку стигат....
На бет ат хоме ми стигаа па за 5 дена парите... се е до кладилницата али ке ти стигнат не му се секирај...;)
Читам дека имааш повлекувано пари од бет ат хоум, па ќе те молам ако не ти е проблем да ми објасниш како да повлечам и јас, затоа што пред некое време преку виза електон од тутунска уплатив пари, па сега дојде време да повлечам некое евро :) ама ко ќе кликнам на исплата ми велит дека "ni jedna kartica nije dostupna" :confused:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
Која онлајн кладилница дава бонус при прво ставање на пари?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
Дечки пробувам да се депозирам пари на Бет365 и несака. Правев муабе со некој од таму на чат и ми вика дека валда од банката нешто не давале. Инаку имам Visa Electron од Тутунска (денес ја извадив)
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
А како стојат со коефициенти?
Да не прават проблем за повлекување пари?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
А како стојат со коефициенти?
Да не прават проблем за повлекување пари?
Кај бвин нема такво нешто .. си уплатвиш преку картица, повлекуваш преку истата картица. само пред да бараш да повлечиш пари мора да им пратиш скенирана лична карта, пасош или кредитна за да ги верификуваат податоците (кај сите кладилници е оваа процедура)
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Која онлајн кладилница дава бонус при прво ставање на пари?
bet-at-home.com дава 50% бонус на првиот депозит, над 10е ама таму треба да го свртиш на коефициент над 1.70 мислам беше и исто само првите 2 исплати во месецот се бесплатни (10 евра минимум повлекување на moneybookers, 100 евра минимум на картица), а и коефициентите не им се нешто посебно.

бет365 е класа над ова иако не дава бонуси при прво регистрирање (порано гледам давале за Македонија, сега не), во текот на годината даваат бонуси пример кога почна ЛШ издадоа 100% Kick-off бонус на депозит над 10е што можеше да се активира до крајот на овој месец и кој треба да се сврти 3 пати на 1.50 коефициент. На другите обично повеќепати бараат да го свртиш и на поголем коефициент. Верувам после нова година ќе имаат нова бонус понуда.

Исто имаат многу убави понуди на пример ако играш точен резултат или полувреме крај на било која утакмица и испадне 0-0 ти го враќаат целиот влог, а исплаќаат и бонус од 5% до 100% ако играш акумулатори (зависи по колку утакмици на едно ливче од 2 до 14) од Англија, Германија, Италија, Шпанија, ЛШ, NBA, NHL, MLB.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
bet-at-home.com дава 50% бонус на првиот депозит, над 10е ама таму треба да го свртиш на коефициент над 1.70 мислам беше и исто само првите 2 исплати во месецот се бесплатни (10 евра минимум повлекување на moneybookers, 100 евра минимум на картица), а и коефициентите не им се нешто посебно.

бет365 е класа над ова иако не дава бонуси при прво регистрирање (порано гледам давале за Македонија, сега не), во текот на годината даваат бонуси пример кога почна ЛШ издадоа 100% Kick-off бонус на депозит над 10е што можеше да се активира до крајот на овој месец и кој треба да се сврти 3 пати на 1.50 коефициент. На другите обично повеќепати бараат да го свртиш и на поголем коефициент. Верувам после нова година ќе имаат нова бонус понуда.

Исто имаат многу убави понуди на пример ако играш точен резултат или полувреме крај на било која утакмица и испадне 0-0 ти го враќаат целиот влог, а исплаќаат и бонус од 5% до 100% ако играш акумулатори (зависи по колку утакмици на едно ливче од 2 до 14) од Англија, Германија, Италија, Шпанија, ЛШ, NBA, NHL, MLB.
Абе и јас сакам да депозиран на Бет365, но не сака. Некој да не се соочил со ваков проблем или да знае како да го средам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom