Обложување на нет

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.954
Поени од реакции
1.170
Значи за тупење ви нема крај... какви црни шалтери бе луге :facepalm:
Си правите акаунт на bwin, ке си извадите виза електрон од Уни/Тутунска и пред првото повлекување правите upload на скенирана лична карта и парите ке ви легнат на картичка без никакво замарање и бирократии за точно 2 раб. дена на Уни или 2-5 раб. дена на картичка од тутнска а вие од дома си пратите преку е-банкинг.
a za visa internet od stopanska informiran si nesto... vadenje na parite na salter dali moze ? :rolleyes:
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Епа која би била логиката да се кладам со таа картичка доколку неможам потоа да повлечам пари од неа?
Ај ако има некој со лично искуство околу ова нека пише
Извај си Visa Electron од НЛБ ТУТУНСКА и за по интернет со ништо ќе немаш проблем. Другиве се срање!!!
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
4
Здраво,
Направив акаунт на Bwin, ги аплаудирав сите потребни документи за исплата што ми ги побараа.
Од почеток префрлив пари преку Moneybookers за да играм, спечалив некоја добра сума и за исплата реков ќе пробам преку VISA ELECTRON од Тутунска ама на од другар ми картичка пошто јас немам сеуште извадено. Е врзавме картичката и ги пуштив парите да стигнат... ама еве 2 недели ги немаат уште префрлено. Дали има некој проблем што картичката е на другар ми а акаунтот на Bwin се води на мене?? Или па се е тоа нивна процедура на прва исплата??
Благодарам
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Здраво,
Направив акаунт на Bwin, ги аплаудирав сите потребни документи за исплата што ми ги побараа.
Од почеток префрлив пари преку Moneybookers за да играм, спечалив некоја добра сума и за исплата реков ќе пробам преку VISA ELECTRON од Тутунска ама на од другар ми картичка пошто јас немам сеуште извадено. Е врзавме картичката и ги пуштив парите да стигнат... ама еве 2 недели ги немаат уште префрлено. Дали има некој проблем што картичката е на другар ми а акаунтот на Bwin се води на мене?? Или па се е тоа нивна процедура на прва исплата??
Благодарам
Незнам како е на бвин но пиши им на мејл или чат ако имаат дека картичката не е на твое име и на кое име е пошто они сигурно пробуваат да уплатат на тоа.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
Здраво момци , се кладам на БЕТ365 денес повлеков пари и ќе ми стигнат околу 2-5 дена ...е сега не ми е јасно , колку пари ќе платам во банката , бидејќи ми е прв пат немам никакви давачки кон БЕТ 365 ? и дали на крајот на годината се плаќа нешто како данок на добивка имам слушнато и така натаму ?? и дали е можно да прават некој проблем ? ми рекоа од шалтер дека ќе ги подигнам парите ??? и ако има некој да ми каже колкави суми од прилика е препорачливо да се подигаат за да не прават некој проблеми ?
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Еве некое тенисче кое ке се прати вечерва

Yasutaka Uchiyama
Ti Chen
Tatsuma Ito
Brydan Klein


 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе гледам тука сите пишувате за Бет365 и БВИН а у поплаки и добивка се ставаат тикети од Моцарт.

Шо е финтата? :)
 
Член од
13 ноември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Тоа е многу јасно, меѓутоа често пати банките кај нас знаат да прават провлеми при исплата на пари повлечени директно од некоја онлаин обложувалница. Токму затоа е многу подобро парите прво да се депонираат на moneybooekrs, а потоа од таму каде сакаш - исто и за повлекување.
Здраво,
гледам дека си запознаен со проблематиката, па би сакал да ми дадеш совет. Сакам да повлечам пари од BET365 но морам тоа да го направам со трансфер на банковна сметка. При уплата користев MASTER CARD и од BET365 ми ја даваат единствено оваа опција . Не ми дозволуваат повлекување да оди на VISA. Што да сторам за да ги повлечам парите, а при тоа да немам проблем во нашата банка.??
 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
Ме интересира дали некој подигал пари од ТУТУНСКА БАНКА , и дали правеле некој проблеми ???
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Преку која има Македонско првенство 2ра лига?!
Обично на бет365 ги има, но само ако има понеделник утакмица или некое вондредно коло. Ги има на повеќе страници вака како шо кажав, но бет365 обично колку шо имам заприметено ги има секогаш .


пс.
На sportingbet не клади се, мене не ми ги исплатија парите од една утакмица во втора лига Македонија.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Здраво,
гледам дека си запознаен со проблематиката, па би сакал да ми дадеш совет. Сакам да повлечам пари од BET365 но морам тоа да го направам со трансфер на банковна сметка. При уплата користев MASTER CARD и од BET365 ми ја даваат единствено оваа опција . Не ми дозволуваат повлекување да оди на VISA. Што да сторам за да ги повлечам парите, а при тоа да немам проблем во нашата банка.??
Само преку банковен трансфер .. Иначе мн глупава им е политиката нив истото ми се деси пред една година мене , па им реков да регистрирам Moneybookers акаунт да депозитирам 10 евра од него и да ги подигнам сите пари што ќе ги имам на bet365 сметката , а тие ми викаат ако депозитираш 10 евра од Moneybookers може да ги извадиш после само тие 10 евра нема да можеш сите да ги извадиш .. е сега ако имаш поголема сума на пари вади ги преку банка можда ќе платиш данок ама тоа ти е за другпат да не играш таму ... ќе си депозитираш на bwin и немаш проблеми таму.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.219
Поени од реакции
2.298
Обично на бет365 ги има, но само ако има понеделник утакмица или некое вондредно коло. Ги има на повеќе страници вака како шо кажав, но бет365 обично колку шо имам заприметено ги има секогаш .


пс.
На sportingbet не клади се, мене не ми ги исплатија парите од една утакмица во втора лига Македонија.
Извини не те разбрав добро. Како редовно коло (викенд) на бет365 ги има или ги нема?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom