Ценовник за веб услуги

Г

Грејвдигер

Гостин
Секако дека можеш и по пошта.
Мора да ја однеси „папирологијата“ до Марнет...

bobipp можеш и преку некој што нуди регистрирање на домени, mkhost на пример, па преку нив да купиш... само мислам дека е 200 денари поскапо, отколку сам да си идеш. :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Мора да ја однеси „папирологијата“ до Марнет...

bobipp можеш и преку некој што нуди регистрирање на домени, mkhost на пример, па преку нив да купиш... само мислам дека е 200 денари поскапо, отколку сам да си идеш. :)
Па поефтино ми е така отколку да се закренам сега до Скопје, 500 ден пат, јадење, пиење...отиде 1000-ката :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мислам дека и ddcom нудеја слични услуги само треба да си провериш на чие име ќе гласи доменот.
Некои од ваквите фирми ги регистрираат на нивно име домените и можи да имаш потенцијални проблеми со сопствеништвото на доменот.
 
W

WildChild

Гостин
Ме интерсира колку би чинело изработка на веб страна и колкави би биле стартните трошоци и колку трошоци произлегуваат понатака
Пиши ми по порака каква сакаш да биде веб страната. Поздрав! :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Најефтин .mk домен? Само цитирајте мислење ве молам.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Знае некој за колку време одобруваат edu.mk домејни од марнет ? И дали има некој од македонскиве хостинг компании шо нудат регистрација на edu.mk домејни (за да не одам директно преку марнет) , му пишав на 4-5 па никој да врати, да ги молиш за пари да му дајш иди работава :cautious:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Знае некој за колку време одобруваат edu.mk домејни од марнет ? И дали има некој од македонскиве хостинг компании шо нудат регистрација на edu.mk домејни (за да не одам директно преку марнет) , му пишав на 4-5 па никој да врати, да ги молиш за пари да му дајш иди работава :cautious:
колку што сум запознат еду не се доделува на поединци. само образовни установи.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
колку што сум запознат еду не се доделува на поединци. само образовни установи.
мхм, заборавив да кажам, не мислев да земам од мое име, туку од име на образовна институција, т.е. училиште е во прашање.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
мхм, заборавив да кажам, не мислев да земам од мое име, туку од име на образовна институција, т.е. училиште е во прашање.
си реков да не очекуваш за некоја приватна училница да бараш

марнет се спори (т.е. беа спори ама најавуваат дека ќе се средат - ова веќе со години)
регистрација за обичен домен е отров спора а за ваков вервам дека ќе добиеш и бонус заебанции.
едно време (на стариот сајт) имаше правилник за регистрирање, побарај дали го имаат на новиот сајт и биди малку подосаден, телефон, лично оди таму ...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Може ли да ми каже некој дали може да се извадат пари од отварање на сопствена веб страница , и како иде тоа , дали од реклами , број на посетители и што ти ја знам ?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Може ли да ми каже некој дали може да се извадат пари од отварање на сопствена веб страница , и како иде тоа , дали од реклами , број на посетители и што ти ја знам ?
Бројот на посетители, ти зависи од тоа што објавуваш и какви содржини објавуваш од бројот на посетители ти зависат и рекламите..а од рекламите ти зависат и парите од други ништо неможеш да зимаш освен од маркетинг :) :)
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
а од рекламите ти зависат и парите од други ништо неможеш да зимаш освен од маркетинг :) :)
Не мора да значи дека пари се прават само од реклами, можеш и пример на сајтот да имаш опции за кои ќе им наплаќаш на корисниците за да ги користат.. и слично..
Зависи од содржината и намената на сајтот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom