Дежурна Ординација! #2

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Болка во бубрег е добар симптом дека имаш некое си каменче во бубрегот, па убаво те советува leandra почасти си се некое пиво, помага (y)
Eve tretoto go pijam so mojata posilna polovina :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Чуствувам тежина во очите и болка во очните капаци,дали е можно да е од недоволно спиење бидејки многу слабо спијам и се чуствувам уморно,значи модри кругови имам околу очите,и дајте препорачајте нешто за поквалитетен сон бидејки се навикнав летово на малку спиење и сега спијам по 4-5 саати.Поздрав
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
ajj nekoj da mi kazhi sho mozhi da se sluchi ako se napija devojche 15 godishno 6 apchina diazepam? mnogu mi e itno ve molam sto pobrz odgovor da mi dadete...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
ajj nekoj da mi kazhi sho mozhi da se sluchi ako se napija devojche 15 godishno 6 apchina diazepam? mnogu mi e itno ve molam sto pobrz odgovor da mi dadete...
нека пика 2 прста вгрло и нека исповрати и после одма брза помош.
добро бе кај отиде веков бе
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
aa na primer za kolku vreme pochnuva dejstvoto? poshto vo 00:00 se napila aaa sea i se tresele racete i nozete i i se vrtelo...poshto sumljam i da ne me zaebava,mi kazhaja lujdze deka za 1 saat taa che bila gotova ako se napiela 6 apchina....
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
aa na primer za kolku vreme pochnuva dejstvoto? poshto vo 00:00 se napila aaa sea i se tresele racete i nozete i i se vrtelo...poshto sumljam i da ne me zaebava,mi kazhaja lujdze deka za 1 saat taa che bila gotova ako se napiela 6 apchina....
Незнам а и неверувам дека некој ќе одговори на ова волку рано сабајле на форумов. Тие што ти се јавиле нека ја однесат на доктор.
 
П

Паган-др

Гостин
Има некој користено крема за лузни Контрактубекс да ми каже после колку време се гледаат ефекти, или џабе ја мачкам?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
aa na primer za kolku vreme pochnuva dejstvoto? poshto vo 00:00 se napila aaa sea i se tresele racete i nozete i i se vrtelo...poshto sumljam i da ne me zaebava,mi kazhaja lujdze deka za 1 saat taa che bila gotova ako se napiela 6 apchina....
Pretpostavuvam deka veke si zavrsila rabota, no za sekoj slucaj....i treba infuzija pod hitno i ispraznuvanje na zeludnikot. Odma vo bolnica.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
ajj nekoj da mi kazhi sho mozhi da se sluchi ako se napija devojche 15 godishno 6 apchina diazepam? mnogu mi e itno ve molam sto pobrz odgovor da mi dadete...
До сега сигурно сте ја однеле на лекар - 6 апчиња Diazepam не е летална доза. Сепак може да предизвика малаксаност, поспаност, забавување на фреквенција на дишењето и пад на притисокот..
Како што кажа Хурин погоре - треба да се поврати веднаш и да се даде медицински јаглен 3-4 таблети кои што ќе го неутрализираат дејството на лекот АМА само ако се дојде веднаш ( во рок на 30 - 60 минути)
Сум имал пациенти кои испиле 5-6 кутивчиња па и повеќе - па се опоравиле истиот ден..
За сите ова важи:
На лекарот од Итна медицинска помош кажете му што лекови чувате дома и количина за да може да се процени дали ќе има полза од медицинскиот јаглен или да се направи гастрична лаважа (перење на желудникот) Во случајот на девојчето нема потреба од лаважа.
--- надополнето: 19 ноември 2012 во 18:37 ---
Иљач против уплав од авион?
Претпоставувам дека повраќаш. - VOmex tableti или Eglonyl.
A ako имаш фобија - некој анксиолитик или не летај :)
--- надополнето: 19 ноември 2012 во 18:38 ---
Има некој користено крема за лузни Контрактубекс да ми каже после колку време се гледаат ефекти, или џабе ја мачкам?
Има ефект ама треба да се користи на време за максимален ефект и ако се користи одма до 4 тубички е доволно.
 
A

AnFem

Гостин
Претпоставувам дека повраќаш. - VOmex tableti или Eglonyl.
A ako имаш фобија - некој анксиолитик или не летај :)
Е ме утеши сега... Морам да летам, земав таблети за лошење при патување, иако не повраќам. Јас паничам, мене ужасно ми е страв.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Е ме утеши сега... Морам да летам, земав таблети за лошење при патување, иако не повраќам. Јас паничам, мене ужасно ми е страв.
Епа Helex во комбинација со B6 e најдобро решение
 

Kajgana Shop

На врв Bottom