Анте Готовина и Младен Маркач ослободени-Хрватска на нозе!

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Кога ќе се погледнат земјите кои го финансираат Меѓународниот суд на правдата во Хаг зарем треба да биде за чудење зошто некој кој е одговорен за протерување на 250.000 луѓе и убиство на 1.600 ненаоружани мажи,жени и деца е слободен :)? само за пример Шешељ кој се товари за разни злосторства истот овој суд не успеа 10 години да му најде нешто за што да го осуди па почнаја за непочитување на судот (пцуење,испади итн).Што значи дека Хаг уште од формирањето е меч со две оштрици плус никаде во законите или структурата на Обединетите Нации не пишува дека може да формираат посебни институции под нивна надлежност :) во кратки црти Западот уште еднаш ја казни Србија :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Зошто Хрватите од Војводина не се иселија масовно во Хрватска?Нели Србите се кољачи, убици?Како толку мал број Хрвати не се уплашија од кољачите Срби?

Знаеме дека имаш некоја хрватска жичка, ама не се прави луд кога убаво се знаеше дека е ова геноцид од страна на Хрватска.Имаше и уште еден куп масакри врз хрватски Срби за коишто ден денес не е подигнато никакво обвинение.
Мислиш дека не избегаа.Како од 150-200 000 Хрвати во Војводени на 50 000 се дојдени преку ноќ,а ?
Си ги трампаа имотите со Србите од Хрватска......знам и луѓе од таму што испобегаа.

Не се прави на мутав,разгледај ги прво доказите,а не чим дошол на суд и чим колона избеглици видиш одма е крив.

Не се хрватите цвеќиња имаше доста срања и таму од нивна страна,но тужбава беше глупост.А да ги жалам србиве што ги почнаа сите срања,правеа 10 пати повеќе злосторства и на крај ми глуматаат жрвти -е нема.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Срамна одлука за Хаг, ептен двојни стандарди. И овде уште има македонци што ја поздравуваат оваа одлука. Е па за 10 години војни во ЈУ криви се Србите и еден македонец, така испаѓа ова сега.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
uste eden dokaz deka evropa sekogas ke e protiv slovenskite narodi ,nikogas za nistio nema da podrzat niedna slovenska drzava koga se raboti za resavanje na nekoj problem vo nejzina polza , vo odnos na nekoja neslovenska nacija , a sekogas ke go potpaluvaat neprijatelstvoto megu slovenite , i sekogas ke ja nagraduvaat razedinetosta na slovenskite narodi
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Мислиш дека не избегаа.Како од 150-200 000 Хрвати во Војводени на 50 000 се дојдени преку ноќ,а ?
Си ги трампаа имотите со Србите од Хрватска......знам и луѓе од таму што испобегаа.

Не се прави на мутав,разгледај ги прво доказите,а не чим дошол на суд и чим колона избеглици видиш одма е крив.

Не се хрватите цвеќиња имаше доста срања и таму од нивна страна,но тужбава беше глупост.А да ги жалам србиве што ги почнаа сите срања,правеа 10 пати повеќе злосторства и на крај ми глуматаат жрвти -е нема.
Еден куп и босански Хрвати се иселија во Хрватска последните 10 години и тоа во населени места каде што се мнозинство.Факт е дека никој Хрватите во Војводина не ги чепна.

Мене тој Хаг знаеш колку ми е реален и праведен?После помилување на албанските злодела и врз Македонци и врз Срби се виде јасно дека е апла политички и заради интереси.Се е интереси и крај на приказната.А, да се Хрватите цвеќиња за мирисање ич не се.Да не го заборавиме Јасеновац и убиство на преку 800 000 Срби.Тоа не се тек така заборава.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
uste eden dokaz deka evropa sekogas ke e protiv slovenskite narodi ,nikogas za nistio nema da podrzat niedna slovenska drzava koga se raboti za resavanje na nekoj problem vo nejzina polza , vo odnos na nekoja neslovenska nacija , a sekogas ke go potpaluvaat neprijatelstvoto megu slovenite , i sekogas ke ja nagraduvaat razedinetosta na slovenskite narodi
И Хрватите, Србите и овие Потурци што сега се крстија Бошњаци се словенски народи со иста историја.Се поделија на принцип на вера.Ништо повеќе.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
bidejki se plasat od zaednistvoto na slovenskite narodi , gi plasi brioojkata od 300 - 400 milioni sloveni , zatoa za evropa , ubijcite na slovenite sekogas ke im se dobri ,pa makar tie ubijci da se sloveni , sramota, gotovina, merkac, alija , seselj , seto toa treba da se obesi , neka crknat site , koga se idioti
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Јес да сум повеќе настроен кон Хрватска, сепак одлуката не е праведна. Двојни стандарди од европските педери кои си дале за право да не судат нас на Балканот. Испадна за сите срања од 90та до ден денес се виновни само Србите и Јохан. Срамота.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Еден куп и босански Хрвати се иселија во Хрватска последните 10 години и тоа во населени места каде што се мнозинство.Факт е дека никој Хрватите во Војводина не ги чепна.

Мене тој Хаг знаеш колку ми е реален и праведен?После помилување на албанските злодела и врз Македонци и врз Срби се виде јасно дека е апла политички и заради интереси.Се е интереси и крај на приказната.А, да се Хрватите цвеќиња за мирисање ич не се.Да не го заборавиме Јасеновац и убиство на преку 800 000 Срби.Тоа не се тек така заборава.
Во Војводина Хрватите реалтивно добро пројдоа.Сепак Војводина е место познато по својот соживот меѓу сите националности.....војвоѓаните се доста толерантни луѓе.Но не е вистина дека не се случувале срања..... но и од таму Хрватите углавном доброволно си заминаа како и Србите од Хрватска.

И аман веќе со тој Јасеновац и 800 000 убиени срби.Вкупниот број на жртви во тој логор е со една 0 помалку,заедно сите Хрвати против фашистичкиот режим,Срби,Евреи,Роми......
800 000 не е ни демографскиот губиток на Србија во втората светска војна.
800 000 е и повеќе од бројот планиран од усташите да убијат......
Не се за мирисање,но правење жртвичка кај што не си и пумпање на бројки не е во ред.
Башка и четниците не биле ништо помалку сурови инивните раце во 2 светска војна не се ништо помалку крвави.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Кога ќе се погледнат земјите кои го финансираат Меѓународниот суд на правдата во Хаг зарем треба да биде за чудење зошто некој кој е одговорен за протерување на 250.000 луѓе и убиство на 1.600 ненаоружани мажи,жени и деца е слободен :)? само за пример Шешељ кој се товари за разни злосторства истот овој суд не успеа 10 години да му најде нешто за што да го осуди па почнаја за непочитување на судот (пцуење,испади итн).Што значи дека Хаг уште од формирањето е меч со две оштрици плус никаде во законите или структурата на Обединетите Нации не пишува дека може да формираат посебни институции под нивна надлежност :) во кратки црти Западот уште еднаш ја казни Србија :)
zopad ne ja kazni samo srbija , zapadot konstantno si raboti na razedinetosta i neslogata na slovenskite narodi , zapadot ne kazni site nas , od aljaska sdo granicata so germanija i od solun do belo more
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ниту еден новинар не отиде да направи интервју на семејствата/роднините на загинатите и да ги праша што мислат за одлуката на ХАГ .....што не беше случај кај нас :tapp:
Ми се повраќа од малоумноста, арогантноста и злобата на македонскиот народ. Никој нема да не заебе, сами ќе се уништиме.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
zopad ne ja kazni samo srbija , zapadot konstantno si raboti na razedinetosta i neslogata na slovenskite narodi , zapadot ne kazni site nas , od aljaska sdo granicata so germanija i od solun do belo more
Додека ние се колневме во хрватот Тито некој си правеше организација и хиерархија,ќе не казнат него што,и јас би го направил истото
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
ne nadevajte se deka nekoga zapadot ke zastane na stranata na makedonija vo sporot so grcija , kako sto nikogas nema da gi osudi etnickite xistenja vo kosovo , za zapadot vazi--- sto poveke mrtvi sloveni , toa podobro, ubijcite na slovenite za niv se heroji , pa makar i samite ubijci da se sloiveni , sramota , navistina sramota
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Менталниот склоп ти е како на комунистички сателит. Прва работа кога jа прочете вестта беше пак да го покренеш прашањето за Втора светска. Таму живееш ти, во баjки за партизански кокошкари. И немоj да лажеш дека не те боли. Се гледа од авион дека жалиш за Србите како секоj просечен jугокомуњар.
Одма налетавте со другар ти ФМИ ко муви на лајно.Те погоди нешто од тоа што го напишав,а Татарче??А уште еднаш ќе ти повторам дека к.. ме боли за Хрватите и Србите,а жалам што во тој политички суд Хааг ни крив ни должен седи Јохан Тарчуловски кој ја бранеше државата од учки од Косово и Зап.Македонија.Да беше тој посран суд во Хааг малку праведен,Али Ахмети одамна ќе лежеше таму.Е за тие работи жалам татар еден...ај мрш сеа...
 
F

FARANG

Гостин
Тој шо ти го болдирав
Со "вработените" од неговата приватна агенција под капа на љубе
А каде му се колегите од спротивниот табор? Тоа е НЕПРАВДАТА. Исто ко со овие. Или сите или никој. Неможе правдата да важи само за едни.

А за Јохан конкретно тоа не е точно, ама ете некој мораше некој да е крив. Да имаше глави ко што викаш ќе ги видивме, ко што ги видовме злоделата на шарпланинците ама ете тие поминаа неказнено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom