Како да и кажам дека ми се допаѓа?

L

Luki Junior

Гостин
Добро ајде, однеси ја на ирско кафе, или ирско чајче.. Да најдеме компромис..
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Стави и лајк на неколку слики и порака у инбокс :))))))))
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
хахахахахахах, Абе јас би и направил грејана ракија дома. Ама ајде викни грацка мома на прв состанок дома и згреј и ракија... Модерните моми имат модерни барања... :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
Додуша и греаната ракија може да се ставе у групата на чаеви, особено ако ја направеш со мед... :icon_mrgr::icon_mrgr:
Море шо ми спомна греана ракија, сега ми се припија.... в'ци да те јадат ебиветер...
Таа е невестинска ракија со мед, и може да се изгубиш ако се зачукаш со неа. Машка топла ракија се пие без шеќер со малку црн пипер во чашето наполу и строго на екс.
Околу црвената ракија муабетот го добила кога некоја млада невеста се запила во комшии баеги со таква топла ракија и требало да го викнат свекорот за да ја довлечка дома, кога станала утрото го прашала свекорот...
А бе свекре од топла ракија само глава боли или и газ боли?
Муабетов ми е дека младинава многу не преферира чај со колачиња Луки, некако си викам на раќија ќе се нафати побрзо.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Добро ајде, однеси ја на ирско кафе, или ирско чајче.. Да најдеме компромис..
Луки утре идам за Радовиш кај една мома, а и дома со нејзините ќе треба да се упознавам, дај некој совет што како, озбилна е работава :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Луки утре идам за Радовиш кај една мома, а и дома со нејзините ќе треба да се упознавам, дај некој совет што како, озбилна е работава :)
Колку што знам јас луѓето од Подареш за Радовиш викаат дека од таму бишка не се купува, не пак жена да земиш...Но да почекаме Луки да се изјасни.
 
L

Luki Junior

Гостин
Таа е невестинска ракија со мед, и може да се изгубиш ако се зачукаш со неа. Машка топла ракија се пие без шеќер со малку црн пипер во чашето наполу и строго на екс.
Околу црвената ракија муабетот го добила кога некоја млада невеста се запила во комшии баеги со таква топла ракија и требало да го викнат свекорот за да ја довлечка дома, кога станала утрото го прашала свекорот...
А бе свекре од топла ракија само глава боли или и газ боли?
Муабетов ми е дека младинава многу не преферира чај со колачиња Луки, некако си викам на раќија ќе се нафати побрзо.
Јас ја знам приказната оти од греано вино г'з болит.. У една книга на цепенков имаше неколку варијации од неа..
Иначе знам оти со шеќер/мед е женска, а машката е само со црно пиперче.. Коа бееме деца, тате ни даваше по малку греана со шеќер, за од машко...
Не сам до толко прос... ;);)
А за младината моја грешка, имам маалку верба у неа, ама изгледа неоправдана е... :)
Значи јас требе да си тренирам црнио дроб ако сакам моме македонско... :(:(:(
--- надополнето: 13 ноември 2012 во 00:50 ---
Луки утре идам за Радовиш кај една мома, а и дома со нејзините ќе треба да се упознавам, дај некој совет што како, озбилна е работава :)
Бегај подалеко од там бе... Од там не бишка, маче не е за зимајне.... Совет, одма ќе сакат да те женат ако имаш врски и пари... Питај ја од коо село са мајка и и татко и.. Ако са од Инево/Дедино/Габревци накај Конче, или па откај Војславци/Сулдурци/Калуѓерица не припарувај душата ќе ти ја извадат..
--- надополнето: 13 ноември 2012 во 00:51 ---
Ако имат подарешко потекло са половин човеци, ако са биле домаќини немало да се преселат од помало село у поголемо село...
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Бегај подалеко од там бе... Од там не бишка, маче не е за зимајне.... Совет, одма ќе сакат да те женат ако имаш врски и пари... Питај ја од коо село са мајка и и татко и.. Ако са од Инево/Дедино/Габревци накај Конче, или па откај Војславци/Сулдурци/Калуѓерица не припарувај душата ќе ти ја извадат..[/quote]

Од друг град се, преселени се само таму колку што знам...ее рано е за зимање уште чекај ова вака на првични впечатоци....Пари и врски немам многу така што ваљда безбеден сум :))
 
L

Luki Junior

Гостин
Де објасни поопширно, може и на ПП шо невеста си аресал... Пази се, дигнани са грацките, особено за сељаци како мен... Ама јас ги перкам дека стигнам.... љут на уста сам. :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
13 ноември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Па така интересно.. Прво ке се запознаеш со неа и потоа ќе и речеш дека ја сакаш, ако сака ќе прифати ако не не :)
--- надополнето: 13 ноември 2012 во 10:32 ---
Па така интересно.. Запознајсе со неа и речи и дека ја сакаш ако прифати ќе прифати ако не не :sneaky:
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
4
Па така интересно.. Прво ке се запознаеш со неа и потоа ќе и речеш дека ја сакаш, ако сака ќе прифати ако не не :)
--- надополнето: 13 ноември 2012 во 10:32 ---
Па така интересно.. Запознајсе со неа и речи и дека ја сакаш ако прифати ќе прифати ако не не :sneaky:
Така тебе ти е то цик-цак хD
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Прашај ја што музика слуша, тоа е многу темелно јет податливо прашање.
Ги обожава One Direction :)
--- надополнето: 13 ноември 2012 во 13:32 ---
Стави и лајк на неколку слики и порака у инбокс :))))))))
За лајк лесна работа, али пораката е проблем тука, ја немам задрано до сеа :(
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Ги обожава One Direction :)
--- надополнето: 13 ноември 2012 во 13:32 ---

За лајк лесна работа, али пораката е проблем тука, ја немам задрано до сеа :(
Епа за се има прв пат :) само храбро!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom