Фан Клуб: Јувентус

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.459
Поени од реакции
5.489
Матри без топка е најдобриот наш напаѓач во сите сегменти. Проблемите настануваат кога ќе ја добие топката, штета што нема завршница.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ако игра Матри тогаш подобро е покрај него да игра Џовинко (ова ако играме со истата формација). Макар шо можи да се пробаме со 433 со овие килавите иако не е најдобро време за експерименти.
А на средина ако игра Погба јас би го седнал Чак Норис на клупа. Мислам дека младиве подинамични ќе бидат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.245
Поени од реакции
16.699
Ако игра Матри тогаш подобро е покрај него да игра Џовинко (ова ако играме со истата формација). Макар шо можи да се пробаме со 433 со овие килавите иако не е најдобро време за експерименти.
А на средина ако игра Погба јас би го седнал Чак Норис на клупа. Мислам дека младиве подинамични ќе бидат.
---Giovinco---Matri---Giacherin
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Gio so Matri ke bide mnogu podobro nego so Vucinic, Vucinic samo u mesto stoi i ako uspee da ispesaci vo sesnaesetnik da mu dojde nekoja topka da sutne, i Giovinko koga ke zeme topka nema so koj da proigra napred Bentner trga kako benzinec 1.1 kubik, Vucinic ne ni trgnuva
 
G

grande-juve

Гостин
Тек сега поврзав зошто серијата траеше 49 натпревари, зашто првпат го гледав Јуве во 3Д против Интер на Панасоник ГТ 50.
Прв пораз после 50 меча, со 3 примени гола... малер:(
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.245
Поени од реакции
16.699
Gio so Matri ke bide mnogu podobro nego so Vucinic, Vucinic samo u mesto stoi i ako uspee da ispesaci vo sesnaesetnik da mu dojde nekoja topka da sutne, i Giovinko koga ke zeme topka nema so koj da proigra napred Bentner trga kako benzinec 1.1 kubik, Vucinic ne ni trgnuva
Вучинич е далеку најдобриот и најкорисниот напаѓач кој го имаме знае да даде пас итоа неверојатен. Лани пирло му избега само за 2 асистенци. Тежок е за чување знае да навлече човек, да задржи топка. Џовинко е проблемот во нападот премн е себичен и премн се обидува да дрибла т.е. да се докаже тоа е проблемот кај него и тоа ке го кошта место во првата постава ако не се подобри драстично во последните 2-3 натпревари а со подобрување не мислам на гол туку асистенции, голови, акции проигрување. Вучунич неможе сам кога и да играсе по 3ца на невовиот грб и тоа е доволно кажува за неговите квалитети
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Вучинич е далеку најдобриот и најкорисниот напаѓач кој го имаме знае да даде пас итоа неверојатен. Лани пирло му избега само за 2 асистенци. Тежок е за чување знае да навлече човек, да задржи топка. Џовинко е проблемот во нападот премн е себичен и премн се обидува да дрибла т.е. да се докаже тоа е проблемот кај него и тоа ке го кошта место во првата постава ако не се подобри драстично во последните 2-3 натпревари а со подобрување не мислам на гол туку асистенции, голови, акции проигрување. Вучунич неможе сам кога и да играсе по 3ца на невовиот грб и тоа е доволно кажува за неговите квалитети
taka e za vucinic ama lani, ovaa godina misli deka e zvezda od koga dade gol od penal i 2 asistencii so genova i od togas ne trca
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Вучинич е далеку најдобриот и најкорисниот напаѓач кој го имаме знае да даде пас итоа неверојатен. Лани пирло му избега само за 2 асистенци. Тежок е за чување знае да навлече човек, да задржи топка. Џовинко е проблемот во нападот премн е себичен и премн се обидува да дрибла т.е. да се докаже тоа е проблемот кај него и тоа ке го кошта место во првата постава ако не се подобри драстично во последните 2-3 натпревари а со подобрување не мислам на гол туку асистенции, голови, акции проигрување. Вучунич неможе сам кога и да играсе по 3ца на невовиот грб и тоа е доволно кажува за неговите квалитети
На Вучинич задачата муе да навлече 2-3 играчи на негов грб и да напрај простор за другиот напаѓач, нели не гледате дека цело време тоа го игра кога ќе ја земе топката навлекува по 2-3 на него и одма ја дава на други топката..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.045
Поени од реакции
84.824

Уште еден месец, и ќе има скокање на клупата наша. Карера и Алесио не ги бива за радување, ама Конте кога ќе дојде, ќе биде...

Можеби затоа изгубивме од Интер, заради глупите измени ( посебно Бендтнер ), и тоа што по примените голови немаше кој да ја дигне мотивацијата на играчите
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.245
Поени од реакции
16.699
На Вучинич задачата муе да навлече 2-3 играчи на негов грб и да напрај простор за другиот напаѓач, нели не гледате дека цело време тоа го игра кога ќе ја земе топката навлекува по 2-3 на него и одма ја дава на други топката..
ПА тоа и јас ти го реков во постот ама и ти нагласив дека е најдобриот напаѓач кој го имаме :)
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 17:19 ---
taka e za vucinic ama lani, ovaa godina misli deka e zvezda od koga dade gol od penal i 2 asistencii so genova i od togas ne trca
Па кога ке видиш дека Видал и Маркизио двата мотори "немаат сила" се е јасно
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
JUVENTUS (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah; Matri, Giovinco
A disposizione: Storari, Lucio, Isla, Pogba, Giaccherini, Quagliarella, Bendtner
Allenatore: Alessio
Squalificati: nessuno
Indisponibili: Pepe
Ova e 90% :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Ова веќе е смешно , немаме 2 последнователни натпревари со иста напаѓачка линија одиграно. Секој натпревар ротација во напад...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom