Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.260
Поени од реакции
26.082
Ама сепак имаше искуство во Бундес лигата.
Како ние да пуштаме играчи на критични места од трета лига во ЛШ?
Мурињо е луд, да имавте некој барем малку талентиран сигурен сум дека би го пуштил, но проблемот е можеби што немате и затоа
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.708
Поени од реакции
11.136
Песимист сум и очекувам релативно сигурна победа за Реал, 3:1 или така нешто. Клучен ќе биде натпреварот после Реал со Ајакс, тој мора подхитно да се земе.
Па искрено пола тим на дортмунд е појак од оние моине просеци во јунајтед, така да не би бил песимиста против реал ни 5%. Играчишта ко хумелс, шмелцер, геце, ројс, левандо, бендер итн...е тешко да ги победиш поради фактот што борусија игра толку добар колективен фудбал на што и каталонските цигани би им завиделе. Секоја чест за мадрид, една од двете најаки екипи во Европа, но против германска машина сеуште се губат.
Искрено ме заболе што ќе ме цитираат дечињава во случај реал да победи на крајот, но реалноста е таа - Борусија е еден од фаворитите за лш не за џабе жосе го изјави истото.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.189
Поени од реакции
64.885
Која грешка на Мурињо?
Единствено што Есиен играше лев бек, поради тоа што нема адекватна замена за лев бек. Тоа е повеќе потреба отколку грешка.

Не се разбравме, мислев на 2 пати по ред да не победи против еден тим.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.403
Поени од реакции
21.967
Па искрено пола тим на дортмунд е појак од оние моине просеци во јунајтед, така да не би бил песимиста против реал ни 5%. Играчишта ко хумелс, шмелцер, геце, ројс, левандо, бендер итн...е тешко да ги победиш поради фактот што борусија игра толку добар колективен фудбал на што и каталонските цигани би им завиделе. Секоја чест за мадрид, една од двете најаки екипи во Европа, но против германска машина сеуште се губат.
Искрено ме заболе што ќе ме цитираат дечињава во случај реал да победи на крајот, но реалноста е таа - Борусија е еден од фаворитите за лш не за џабе жосе го изјави истото.
Дортмунд е добар, одличен тим. Ама Реал дома е машина, посебно против Германски тимови. Не дека Дортмунд е без шанси ама ќе биде многу тешко овој пат. Реал нема да го подцени Дортмунд плус им треба победа за да обезбедат пласман па и прво место во групата и со тој притисок мислам дека тимот ќе покаже тоа што умее. А тоа што кажа Мурињо е со добра намера ама Дортмунд е далеку од фаворит во ЛШ. Сигурно дека може да тепа секого ако даде тимот 100 па и 110% ама има доста тимови кој ги гледам пред Дортмунд: Реал, Барса, Баерн, Манчестер...Ќе видиме како ќе испадне ама и да изгуби Дортмунд не е проблем ако се тепа Ајакс.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Па искрено пола тим на дортмунд е појак од оние моине просеци во јунајтед, така да не би бил песимиста против реал ни 5%. Играчишта ко хумелс, шмелцер, геце, ројс, левандо, бендер итн...е тешко да ги победиш поради фактот што борусија игра толку добар колективен фудбал на што и каталонските цигани би им завиделе. Секоја чест за мадрид, една од двете најаки екипи во Европа, но против германска машина сеуште се губат.
Искрено ме заболе што ќе ме цитираат дечињава во случај реал да победи на крајот, но реалноста е таа - Борусија е еден од фаворитите за лш не за џабе жосе го изјави истото.
кој просеци клатенбур, веб :icon_lol: ......
шала на страна малку ги прецени дортмунд ..... одлична екипа али уште далеку од кремот на европа (мислам манчестер , реал, барса , челзи , баерн). пре би рекол дека шахтјор ќе биде изненадувањето оваа сезона. за дортмунд 4-финале премија ќе биде.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
кој просеци клатенбур, веб :icon_lol: ......
шала на страна малку ги прецени дортмунд ..... одлична екипа али уште далеку од кремот на европа (мислам манчестер , реал, барса , челзи , баерн). пре би рекол дека шахтјор ќе биде изненадувањето оваа сезона. за дортмунд 4-финале премија ќе биде.
А па Шахтјор мислиш може да стигне повеќе од 1/4 финале?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Uli Hoeneß
Едно е да имаш талентиран младинец што ќе имаш претстава барем колку толку како би одиграл и слично(ко вашиот) а друго е ова со Реал.

Мурињо би стаил и од 4та лига младинец ама утакмицата со Дортмунд која беше многу битна не му дозволуваше.

Сеа Дортмунд има супер тимче,граден е со многу труд и мерачки е да ги гледаш и ако продолжат со оваа политика и не ги продаваат играчите кои ги створиле тогаш ќе стигнат далеку,кога тогаш и до врвот на ова натпреварување.
Реал од друга страна нема право на кикс,притисок голем би требало да има врз нив но знаејќи го Мурињо тој лесно ќе се справи со тоа.

Супер утакмица ќе има ама јас предност ќе му дадам на мојот Милан..па одвреме навреме ќе се уклучувам и таму.

Нека биде ова вечер со многу голчиња и без караници :D
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 17:23 ---
А па Шахтјор мислиш може да стигне повеќе од 1/4 финале?
Зошто да не?

Ко што гледам имаат солиден тим и ако остаат сите заедно срце на терен којзнае до каде можат да одат.

Ова е натпреварување каде и ако си далеку послаб од противниците ако ти се поклопат коцките идеш понатака.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Да наброи некој кафичи низ Скопјево каде што у вторник може да се глеа ЛШ?
Ти ебам и држава и све, што напраија...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Да наброи некој кафичи низ Скопјево каде што у вторник може да се глеа ЛШ?
Ти ебам и држава и све, што напраија...
Еве еден

На ФБ има реклама од
Caffe bar Harizma

bul. Jane Sandanski, T.C. Biser, Skopje

На Мах ТВ, во HD.
Во кафе бар Харизма, ТЦ Бисер, приземје.
Лига на Шампиони и Лига Европа 2012 / 13.
Секое коло, во сите термини - вторник, среда и четврток.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.708
Поени од реакции
11.136
кој просеци клатенбур, веб :icon_lol: ......
шала на страна малку ги прецени дортмунд ..... одлична екипа али уште далеку од кремот на европа (мислам манчестер , реал, барса , челзи , баерн). пре би рекол дека шахтјор ќе биде изненадувањето оваа сезона. за дортмунд 4-финале премија ќе биде.
Ај ќе праиме муабет таму на пролет :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom