Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Јас нема да можам да дојдам... откажувам (n)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Дечки, да откажеме сите тогаш. Не планирам пак да го јадеме сексот како минатиот пат кога се собравме 9-10 души...
Ако не видам малку поголема заангажираност од останатите, подобро уште одма да откажеме и да ја затвориме темава, зошто очигледно следен пат ќе се собереме ако ракометарите земат добро место на ЕП. Само тогаш владее доволно голема еуфорија за да се собереме изгледа... (n)
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
23
Поени од реакции
12
Добро де според списокот пак сме некој 12-13 души. може да се игра 5 на 5 и двајца голмани.
Значи нема откажување, утре во 20ч. се гледаме.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Добро де според списокот пак сме некој 12-13 души. може да се игра 5 на 5 и двајца голмани.
Значи нема откажување, утре во 20ч. се гледаме.
Ајде, така нека биде, јас не откажувам.
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
148
И сега што правиме ? Играме или не. Да не доагаме за џабе ???
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
И сега што правиме ? Играме или не. Да не доагаме за џабе ???
Ќе играме бе,ја еве и DracevoTheCity го убедувам некако да дојде,а изгледа ќе го довлечкам.
Ќе бидеме 12-14 души.....И да сме 12 доволно е и онака нема леваци колку што знам 5+1 да играме.
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
148
Јас момци нема да можам да дојдам, затоа ви го оставам Топче. Имајте добра утакмица и се надевам се гледаме наредна недела
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Дечки, како што гледам голем број на играчи откажаа . Еве, сега освен Ултрас Кисела Вода и AceMaus ми кажа дека нема да игра.
Со него најверојатно нема да дојдат ни останатите играчи. Значи, ќе дојдеме само за да си се вратиме.

Очигледно избравме погрешен период за собирање. Ако некогаш се договорите да играте, слободно викајте ме.

Известете ги некои од дечкиве дека не се игра:

2. @B_O_K_I
3. @TheTrooper
4. @Hellsing
5. @Simonlll (+2/3 души)
6. @AceMaus
7. @СаШеНкО
8. Дивац (AceMaus)
9. Филип (AceMaus)
10. Мартин (AceMaus)
11. @nikyhandball
12. Дим4е
13. Топче
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
148
Во сред колоквиумска се договори ова. Ако можеме нареден викенд супер. Ако не тогаш се гледаме за 4 месеци бегам јас за Германија :)
 
Член од
26 март 2012
Мислења
18
Поени од реакции
6
Dobro decki sekoj si ima svoi obvrski ama kolokvumi i sesii ne pagjaat od nebo. Ako ne doagjate nema potreba vo posleden moment da otkazuvate. So Acid apsolutno se slozuvam deka 1 saat nisto nema da vi smeni, a bogami i jas sum bil student i toa vo vreme koga imalo mnogu pomalku seminarski raboti, a mnogu povekje nesto drugo (bez namera da go devalviram segasniot visokoobrazoven sistem).
Na mene skoro sekoj vikend mozete da racunate do avgust mesec. Se nadevam ke se nastimame do togas
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Му се игра на некој ракомет ? Со другари едни што игравме во средно пробуваме да склопиме 2 екипи...
Кој сака добредојден е :)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Му се игра на некој ракомет ? Со другари едни што игравме во средно пробуваме да склопиме 2 екипи...
Кој сака добредојден е :)
И јас се пријавувам за голман :) (ако има повеќе за голмани би се менувале) Плус ќе потпрашам од другариве дали има уште некој за.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Јас се пријавувам :)
И јас се пријавувам за голман :) (ако има повеќе за голмани би се менувале) Плус ќе потпрашам од другариве дали има уште некој за.
Ќе ве известам на време за кога ќе падне договор......
Или пратете ми ФБ профили по приватна порака,ќе ве додадам во муабетот.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom