Обложување на нет

Член од
29 ноември 2011
Мислења
18
Поени од реакции
2
Занае ли некој како да изиграм систем на пример 1 од 4 или
2 од 4 не е битно на bet365
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Зашто неможам да повлечам средства од бвин на девизна сметка во банка?
вадел некој така ??
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Значи денес поднесов за Виза електрон картичка у тутунска. Ама по шо не ми се чека недела две додека ја добијам решив со Виза електрон од Стопанска да пробам да депозитирам, но не ми дозволува ни во Бет365, ни Бетадриа. Исто и на манибукерс не ми дозволува да прикачам пари, најверојатно поради тоа шо избрав дека парите ми се за гејминг. И сеа повторно не ми дозволува да прикачам пари со истата. Ко демек банката не дозволувала...
Решение има или да си ја чекам картицата од Тутунска?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.948
Поени од реакции
9.581
Дали некој има депозитирано или вадено пари од Titanbet.com
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.954
Поени од реакции
1.170
depozitirav jas vcera za bet365.com za ovaa titanbet neznam nisto ,, a kako ke bide za vadenje na pari nemam pojma ako znae nekoj neka kaze nesto u vrska so ova vadenje pari.. imam visa internet od stopanska banka :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Значи денес поднесов за Виза електрон картичка у тутунска. Ама по шо не ми се чека недела две додека ја добијам решив со Виза електрон од Стопанска да пробам да депозитирам, но не ми дозволува ни во Бет365, ни Бетадриа. Исто и на манибукерс не ми дозволува да прикачам пари, најверојатно поради тоа шо избрав дека парите ми се за гејминг. И сеа повторно не ми дозволува да прикачам пари со истата. Ко демек банката не дозволувала...
Решение има или да си ја чекам картицата од Тутунска?
Виза електрон од Стопанска или тутунска или од било која друга банка ја врши истата функција , ако не ти прифаќа од стопанска нема да ти прифати и од тутунска... Јас кога правев за онлајн обложување ми кажаа во Стопанска банка и ми направија "Виза Интернет" специјална картичка, тоест не е физички опиплива, ми дадоа број пин јузер и со неа имам играно на бет365 беатдриа бвин и други.... инаку имам и електрон таа ми ја дадоа за да примам плата од фирма на времето... така да прашај повторно да не вадиш џабе електрон....
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Ако има некој што играл денес онлајн на Bwin да ми каже дали имал проблем со уплаќање во живо и дали знае зошто ?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Извади некој пари од бет365 минатиот викенд?
Јас извадив во петокот, саботата и неделата по еднаш и уште не се стигнати :confused:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Каков е тој IBAN Код на Тутунска Банка, или е универзален за секоја сметка?
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Каков е тој IBAN Код на Тутунска Банка, или е универзален за секоја сметка?
Да, појди понеделник во банка на шалтер и речи им да ти го дадат...
Ќе ти испечатат еден лист и на него ги имаш сите податоци IBAN, SWIFT итн итн
Устрвари SWIFT e универзален TUTNMK22 e од Тутунска
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
382
Поени од реакции
486
Вадел некој пари од bet365? Да објасни како иде процедурата, шо треба како треба, дали се плаќаат даноци и други чуда?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
2
Гледам има доста луѓе што бараат помош при повлекување на пари од онлаин кладилници. Јас имам еден предлог: Мене ми требаат пари на Moneybookers, па кој е заинтерсиран може да направиме deal, парите наместо да ги повлекувате овде во банка и да плаќате провизии на банките, ќе ги земам јас на Moneybookers, а на вас ќе ви дадам овде на рака или на трансакциона. Продобивка ќе има и за вас и за мене, вие ќе си ги подигнете парите без процедури во банка, а и јас ќе имам депонирани средства на moneybookers брзо и без провизии.
Инаку еден совет: Не пробувајте директно да повлекувате пари од онлаин кладилници на девизна с-ка во банка, не е дозволено тоа кај нас (исто како што не е дозволено македонски државјани да се обложуваат на онлаин кладилници), при повлекување користете moneybookers, webmoney или нешто слично.

П.С. Доколку има заинтерсирани за повлекување слободно пишете...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Гледам има доста луѓе што бараат помош при повлекување на пари од онлаин кладилници. Јас имам еден предлог: Мене ми требаат пари на Moneybookers, па кој е заинтерсиран може да направиме deal, парите наместо да ги повлекувате овде во банка и да плаќате провизии на банките, ќе ги земам јас на Moneybookers, а на вас ќе ви дадам овде на рака или на трансакциона. Продобивка ќе има и за вас и за мене, вие ќе си ги подигнете парите без процедури во банка, а и јас ќе имам депонирани средства на moneybookers брзо и без провизии.
Инаку еден совет: Не пробувајте директно да повлекувате пари од онлаин кладилници на девизна с-ка во банка, не е дозволено тоа кај нас (исто како што не е дозволено македонски државјани да се обложуваат на онлаин кладилници), при повлекување користете moneybookers, webmoney или нешто слично.

П.С. Доколку има заинтерсирани за повлекување слободно пишете...
Јас имам проблем со Манибукерс. Кога се регистрирав нели треба да ти стигни писмо за потврда на акаунтот. Арно ама мене не ми стигна никакво писмо иако имав побарано да ми стигни. И мораше 50 евра да ги вадам преку кладилница.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
2
Јас имам проблем со Манибукерс. Кога се регистрирав нели треба да ти стигни писмо за потврда на акаунтот. Арно ама мене не ми стигна никакво писмо иако имав побарано да ми стигни. И мораше 50 евра да ги вадам преку кладилница.
Обично праќаат писмо со код, за верифиација на адреса на живеење, меѓутоа знае да залута некогаш писмото. Пиши им на moneybookers ќе ти дадат инструкции за верифација, не би требало да представува проблем тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom