Фан клуб - РК Металург

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Најпрофесионална екипа до сега што постоела во Македонија. Европски квалитетна. Пред неколку недели реков солидна но сега веќе е квалитетна. Браво.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
На она шпанцине да им е*ем све женско у фамилија. Копилиња усрани!
Каков ќејф ми се напрае на крај што ги избушија!!
 
P

PewDiePie

Гостин
Се осети дупката од неиграњето на Велко во одбрана,ама покрија Додер и Козлина колку толку.

Од прво изгледаше дека ќе изгуби Металург зошто почнаа со многу грешки,и губеа константно,едно време и со 4 разлика,ама после се собраа,искористија кај 20 мин. едно нивно исклучување и изедначија.После Наумче реши да ги буши ! Станиќ цела утакмица на ниво,овој човек со ниедни пари на светот не може да се купи. :cuc: Вугринец,што ти значи искуство и во одбрана и во напад,дури и Георгиевски игра осетно подобро ради него сезонава.
Браво за Металург,покажаа психошока стабилнсот,добро сите освен Лино,тој на секое исклучување лекции им држеше,еднаш му влезе на Георгиевски скоро и да го замава :pos: Ѕвер е стариот.

Следни Ст Петерзбург,се освен победа дома за нас ќе биде неуспех,во одличен ритам играме и мора да се продолжи вака. (y)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во знак на протест да бев како Чевларот нема да играв со 6 играчи до крајот..ионака цело полувреме игравме со 5 па и на крајот се навикнаа нашите момци едноставно сеедно му беше:D..каква победа секоја чест за МЕталург..и најмногу ќеф ми се направи заради тренерот нивни што рипаше на секој нивни постигнат гол и судиите кои фалеше уште тие да играат за нив за да не победат..ама то е нека си го закачат по еднаш сосе сите од домашната екипа и нека му вратат убаво во Шпанија...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Убедливо најдобар тим во Македонија во сите натпреварувања. БРАВО ЗА МЕТАЛУРГ. Бев на натпреварот и со гордост го носев Македонското знаме на грбот.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Се уиграле овие Металург упм..Ќе биде тешко со нив во нашава лига :cautious: ае честито победа
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.460
Поени од реакции
109.418
Лино ќе ги затепаше Георгиевски и Миркуловски. :pos:
Ама така треба, се знае, мора дисциплина во тимот, многу глупо исклучување направи Георгиевски иако не беше за 2 минути, сепак кога гледа дека свират се живо и диво не треба да го граба така. Се на се, одлична победа на Металург и веќе сме во топ 16 фазата, дома овакви шугави тимови има да бидат изгазени, сем Киелце, тие ни се најголемиот конкурент. Металург и дефинитивно ќе се бори за првото место во групата, да се надеваме дека ќе успееме да дојдеме до него.
 
B

BooBojan

Гостин
Е сега не знам дали ке се најде уште некој да бара нови крила во Металург па и репрезентација Гоце и Дејан се фантастични во последно време.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Убедливо најдобар тим во Македонија во сите натпреварувања. БРАВО ЗА МЕТАЛУРГ. Бев на натпреварот и со гордост го носев Македонското знаме на грбот.
Во Данска беше?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990

Kajgana Shop

На врв Bottom