Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ај и јас да прашам може некој знае, кај има во СКопје за урамување во рамки (метални) за слики и дипломи а4, а3 формат односно по порачка? Порано имаше една фирма на Илинденска ама се затвори.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Постери за на зид , (Спорт,Музика) ??? Ново старо мање битно.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.598
Поени од реакции
749
Ај и јас да прашам може некој знае, кај има во СКопје за урамување во рамки (метални) за слики и дипломи а4, а3 формат односно по порачка? Порано имаше една фирма на Илинденска ама се затвори.
Стара Скопска чаршија пред кино Напредок имаш стаклари кои урамуваат
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Abe koja im e stranata na internet na onie sto slikaat po diskoteki ko sto se kadevecer i zazabava ama prasuvam konkretno za onie na koi im pisuva "last night" dole na slikite.... za ziva glava nemoam stranata da im ja najdam, aj neka pise nekoj koja e
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Дали во Скопје има цвеќара која врши достава до дом и кај која се плаќа преку нет?

Ми треба за едно изненадување
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Мп3 за во кола? Нешто налик на ова:

По можност продавница низ Аеродром некоја. Во Базаро се потрошиле.
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
futrola za alkatel ot 995 znae nekoj kaj moze da se najde niz skopjevo
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
тинекс - мада тапа е земи си восок боље е
Го користам веќе 3 години и за мојата коса е супер. Од восокот ми паѓа фризурата.

Фала, ќе проверам во Тинекс.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Каде во Скопје има цвеќарница во која се продава саксиско цвеќе?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
Мп3 за во кола? Нешто налик на ова:

По можност продавница низ Аеродром некоја. Во Базаро се потрошиле.
што ке ти е ова ,мизерија се вакви работи собери си пари земи асално радио иначе ги имаш во еми медиа бисер :)
--- надополнето: 9 октомври 2012 во 16:16 ---
Abe koja im e stranata na internet na onie sto slikaat po diskoteki ko sto se kadevecer i zazabava ama prasuvam konkretno za onie na koi im pisuva "last night" dole na slikite.... za ziva glava nemoam stranata da im ja najdam, aj neka pise nekoj koja e
на фб ги имаш тие ивана :)))))))))))
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Ме интересира за царинење, над која сум би ме царинеле од Бугарија/Грција ако сакам да купам нешто. Ситно е (до 100 евра), ама работата е што се работи за 15 исти парчиња.

Па се подзамислив дали покрај сумата има ограничување и на бројот на исти артикли?

Ако може некој да ми одговори, освен што многу ќе бидам благодарен, ќе го частам и еден лајк на постот :)
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Каде можам да најдам клод маички ама да бидат со 50 % полиестер не 100 % памук ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom