Каде може да најдам? (Општи прашања)

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Телефонски број од МВР отсек Возила канцеларијата зад МРТ..
http://www.uslugi.gov.mk/UslugaDetali.aspx?UslugaID=9481C38C8F9D43A2BC006D6E7A752593

Телефон за подршка стои 15-111, јави се таму за да ти дадат директен број до одделот или барај го тој Осман Лимај што им стои како началник на одделението за управни работи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да не знае некој во Скопје да има курс по Арапски јазик?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Дали некој знае дали и каде кај нас се продаваат велосипеди со електро-мотор?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Каде има добри фрижидерчиња за во кола? Ми треба стварно добро фрижидерче што ќе држи ниска температура на подолг пат, цената не е битна.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Каде има добри фрижидерчиња за во кола? Ми треба стварно добро фрижидерче што ќе држи ниска температура на подолг пат, цената не е битна.
Побарај во Конрад (ГТЦ прв спрат, од кај ЕВН). Мојот е купен во Конрад (ама германскиот) и сум презадоволен, на времево скапички беа, гледам и сега ништо не се сменило. Моево има опција и за греење, таман ако планинариш или идеш на патување зимно време. ;)
Сега видов има во нашиот конрад, само прашај дали има на залиха.

линк1, линк2
 
R

Rockstar90

Гостин
Кај можам да најдам ваков модел на ташна?, само без ова LV на неа, многу кич ми делува на копии.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
aj mala pomos se raboti za rabota. dali nekoj rabotel ili znae nekoj so raboti vo teranova ili caliope (ist e gazdata na dvata brenda) kako se dvizat platite i dali e se vored so isplakanjeto na platite
 
Член од
4 август 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Каде можам да најдам вакво нешто, станува збор за адаптер да можам да го приклучам џоестикот од плејстејшн на компјутер.??? Прашав во анхоч немаат повеке вавко нешто а во нико немале никгоаш... Чаре?
 

Attachments

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Каде можам да најдам вакво нешто, станува збор за адаптер да можам да го приклучам џоестикот од плејстејшн на компјутер.??? Прашав во анхоч немаат повеке вавко нешто а во нико немале никгоаш... Чаре?
На ибеј секогаш има, овде ти е како да прашуваш во селска продавница дали имаат Шампањ од 200$ и кавиар.
 
Член од
4 август 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
На ибеј секогаш има, овде ти е како да прашуваш во селска продавница дали имаат Шампањ од 200$ и кавиар.
хахаххахаха, е да проверив на ибеј има ама не сум запознаен баш како одат тие работи никгоаш неам порачувано.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
хахаххахаха, е да проверив на ибеј има ама не сум запознаен баш како одат тие работи никгоаш неам порачувано.
Ако имаш отворен акаунт можеш да го нарачаш, ќе го причекаш 20-тина дена.
Ако немаш акаунт можам да ти помогнам ПП.
 
Член од
4 август 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Ако имаш отворен акаунт можеш да го нарачаш, ќе го причекаш 20-тина дена.
Ако немаш акаунт можам да ти помогнам ПП.
Имам еден братучед знам он нон стоп порачуваше па ќе зборам со него, фала во секој случај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom