Кодоши, подлизговци, дудлачи...

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
>Моите колеги на факс се поуспешни од мене бидејќи на предавање седат напред и му лижат гз на професорот.
Има чаре. Седи назад како мене и ремети ги тие од напред :) После ти че бидиш поуспешен од нив без лижење со контра.
Како што кажа Гранд ги има секаде па исклучок не се и кај мене. Пример професорот објавил книга, тие уште ја немаат допрено со рака, тој им ја подава а овие фрчат со пофалби од стилот ,, Многу е уба книгава професоре".
Едно време ме мразеа оти в очи им плескав и сеуште им плескам се', но за некое чудо ,,се спријателија" и почнаа да ми прават муабет. Терајте си филмот и ич к.. да не ве боли.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Oд толку многу газолижење/asslicking и од толку многу газолижачи/asslickers особено по државните институции како влада, собрание, министерства, универзитети, училишта, болници, судови, полиција, армија... воопшто и не е потребно да се набавува тоалетна хартија во овие установи !
:гомце:
--- надополнето: 24 септември 2012 во 20:26 ---
>Моите колеги на факс се поуспешни од мене бидејќи на предавање седат напред и му лижат гз на професорот.
Прашај ги дали им е вкусно тоа што го лижат ............. :pos::pos::pos: шајзен :гомце:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Сега сфаќам како си се обезбедил за 3-4 генерации.
За твоја несреќа,вака сум се одбезбедил.
1.Пуштаат тендер,имам крт кој ми ј кажува највисоката и најниска понудена цена.
2.Давам 2-3%пониска цена од најниската,го добивам тендерот,а на кртот му давам 5-10%во зависност од сумата на тендерот
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Некоја плавуша купила нова кола. Другарка и ја прашува -Како ја зема колава? На лизинг? А плавушава на тоа и одговара - Не, на пушинг ! ... Така да другарче многу си старомоден, ова газолижењево по се изгледа е old school, денес народецов ако треба и гзот ке го натрти.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
многу си глуп. Си кажа самиот подоле.
Е да бееееее.Фала на комплиментот!
--- надополнето: 24 септември 2012 во 20:39 ---
Дудлачи , шпиуни (зашто темава не е у ЧДА па да си кажам од се срце за ваквитее се што ми лежи ):mad:
Луѓе без гордост и чест
Луѓето со чест и гордост,гледаат како луѓето со чест,гордост и уживање ги трошат парите
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Е да бееееее.Фала на комплиментот!
--- надополнето: 24 септември 2012 во 20:39 ---

Луѓето со чест и гордост,гледаат како луѓето со чест,гордост и уживање ги трошат парите
Не е се у парите , тој што ги нема мисли дека е убаво да се лижее....
Сум сретнал многу такви во животот , и знаеш како завршуваат секогаш ?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Не е се у парите , тој што ги нема мисли дека е убаво да се лижее....
Сум сретнал многу такви во животот , и знаеш како завршуваат секогаш ?
:pos::pos::pos:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Што е смешно тука , според тебе треба да јадеш Г. по секоја цена за да уживаш у парите :facepalm:
Кој спомна :гомце::гомце::гомце:,а и онака сите само јадат :гомце::гомце::гомце: ама за џабе
Ај живеј/уживај без пари.
Без пари не моеш ни да се ожениш
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Некоја плавуша купила нова кола. Другарка и ја прашува -Како ја зема колава? На лизинг? А плавушава на тоа и одговара - Не, на пушинг ! ... Така да другарче многу си старомоден, ова газолижењево по се изгледа е old school, денес народецов ако треба и гзот ке го натрти.
Друже ............ не си арен ти .......... :eek::D
Не на лизинг, туку на пушинг .................. :pos:
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Кој спомна :гомце::гомце::гомце:,а и онака сите само јадат :гомце::гомце::гомце: ама за џабе
Ај живеј/уживај без пари.
Без пари не моеш ни да се ожениш
Има дечко и друг начин како да имаш пари , со труд и знаење се се постигнува денеска се бара квалитетот
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ај живеј/уживај без пари.
Без пари не моеш ни да се ожениш
Рече ти и собра спонзоруша дома.

Верзија 2:Рече ти и му се тупна дома на некој богаташ.



Не е се во парите,не сме сите тука богаташи па секој си ужива во животот на свој начин.

Онтопик

Секогаш имало и ќе има такви,светот е денес таков и никогаш нема да се смени.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Realno bivšive komunistički državi so napumpana javna administracija se raj za gzoližačite. Makedonija e sigurno megu top 5 gzoližački nirvani.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom