Што сакате да бидете (вашиот животен сон)?

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

...

  • ...

    Гласови: 236 85,5%
  • ...

    Гласови: 40 14,5%

  • Вкупно гласачи
    276
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Сакам да бидам мудар како Соломон, озбилен сум
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Највечи фраер у маало.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
Сакам да бидам пензионер,
и да земам пензија 48 години-како дедо му на АЦИД.
 
B

Black Guard

Гостин
Немаш муда да го повлечеш орозот, едно е да ја гледаш жртвата преку мушичка или да пукаш по флеш-от од кај што пукаат а друго е да го гледаш в лице и да пресудиш-на крај краеви го спасуваш ако го убиеш,добра варијанта е рана во црниот дроб=10 минути живот а ќе знае дека ќе умре,ако сакаш да се мачи солидна мета е Карлицата треба година да се опорави,болки,можен инвалидитет докажано во виетнам.


А јас....мојот сон беше реалност чиста реализација-фер плеј Bulls eye, но за среќа јас ја уништив....го уништив мојот сон ама не жалам.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Адвокат. Само здравје, другото че биди.
 
B

Black Guard

Гостин
Најреално едно е преку мушичка друго е оптички, токму во беслан имаше случај за време на акцијата откако бубитрапсот беа активирани и експлозивот па започнаа престрелките да едно девојче кое учи излезе од прозорецот надвор-снајперист забележал и имал две опции

-Да пука во ногата на девојчето со Драгунов и гарант да го осакати и изрезиили Спецназ или

-Да пријави и да го остави да се врати внатре кај терористите.

Ти што би направила-би го упуцала 10 годишното девојче во екстремитет(за да го спасиш од терористите) со мнооогу смртоносна муниција, кинетичката енергија е доволна да сјебе екстремитет целосно.

и Ќе пукаш??
--- надополнето: 29 август 2012 во 21:03 ---
Адвокат. Само здравје, другото че биди.
Сотона;)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Најреално едно е преку мушичка друго е оптички, токму во беслан имаше случај за време на акцијата откако бубитрапсот беа активирани и експлозивот па започнаа престрелките да едно девојче кое учи излезе од прозорецот надвор-снајперист забележал и имал две опции

-Да пука во ногата на девојчето со Драгунов и гарант да го осакати и изрезиили Спецназ или

-Да пријави и да го остави да се врати внатре кај терористите.

Ти што би направила-би го упуцала 10 годишното девојче во екстремитет(за да го спасиш од терористите) со мнооогу смртоносна муниција, кинетичката енергија е доволна да сјебе екстремитет целосно.

и Ќе пукаш??
--- надополнето: 29 август 2012 во 21:03 ---


Сотона;)
Зависи како гледаш...........компензација.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
манИкенка или ангел на ВиктоЛијас СикЛет :pipi:
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Wine and food degustator, говач, уметник, социолог, културолог, антрополог, аниматор, туристички водич, биолог, или поедноставно (и сумирано во еден збор) гастроном :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сакам да сум Бетмен. А и не ќе биде лошо да сум космонаут или пилот. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom