Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не беа познати у светот на фудбалот пред да ги земеме, па пак се шампионски матерјал - тоа го посочував :)
Јас посочував на тоа дека за да бидат шампионски материјал треба и да бидат шампиони во нешто :)
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Агер и Шкртел не беа баш познати :rolleyes:
Јасно, ама овој Ливерпул не е во состојба да си игра „лотарија“. Ако ме разбираш. Али добро, најмалку страшно е ова. Може само позитивно да испадне.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Значи дефинитивно Роџерс има околу 30 м буџер за сезонава....
Борини 10
Ален 15
Асаиди 3
28 му идат и отприлика 2м за позајмицата на Сахин тоа се 30м.... Со огледа на продажбата на Аква,Макси и Кајт ќе се соберат уште 10м значи има буџет за уште еден играч од 4-5 милиони (на пример Демпси)....на пресот денеска Роџ истакна оти уште има простор за некој да биде продаден.....
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јасно, ама овој Ливерпул не е во состојба да си игра „лотарија“. Ако ме разбираш. Али добро, најмалку страшно е ова. Може само позитивно да испадне.
Така е, што можеме да изгубиме за 3 милиони. Млад е, брз дриблер, немаме и онака многу опции по крилата. Ко што викаш само позитивно може да биде.
--- надополнето: 16 август 2012 во 20:28 ---
Значи дефинитивно Роџерс има околу 30 м буџер за сезонава....
Борини 10
Ален 15
Асаиди 3
28 му идат и отприлика 2м за позајмицата на Сахин тоа се 30м.... Со огледа на продажбата на Аква,Макси и Кајт ќе се соберат уште 10м значи има буџет за уште еден играч од 4-5 милиони (на пример Демпси)....на пресот денеска Роџ истакна оти уште има простор за некој да биде продаден.....
Ако вака испадне све, и Сахин и Демпси ако дојдат, тогаш јас сум комплетно задоволен од овој трансфер прозор. Исто така треба да видиме дали и кој ќе си оди од клубот на трајна база, а кој на позајмица.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.800
Ова е за Rosemberg... Came out of nowhere...
Се произјаснив уште од порано за ова. А и на претходнава страна по не знам кој пат пишав. Секогаш има по некој ваков зачинко во трансфер периодите.
Инаку ако дојдат Сахин и Демпси (тешко двата) тогаш Спиринг и Адам летаат сигурно а се надевам дека и Кол ќе летни некако. Не би можеле да им ги дадеме сите тројца на Фулам (море и Дони да го вклучиме) за Демпси? Четворица играчи за еден во НБА стил :pos: Во добивка сме. А и кога можевме ние со тие играчи да заврпиме 8ми сигурно и Фулам ќе можат приближно 8ми да завршат. За нив успех би било :icon_lol:
И Пачеко да добие шанса! :icon_mrgr:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Ако Шахин дојде, може да биде Ок. Ако не дојде, рачунајте дека се е џабе. И овај новиов, и се останато.
Демпси ке не спасува ако ни го украдат Сахин пред нос :icon_lol:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Лелееее не ми се верува кого сме донеле хаха, дечково го памтам пред 2-3 години на тотал клаб менаџер го имаше јак талент ,рипаше мамата:pos:.. А сега ќе го гледаме у ЛФЦ :)

Иначе добар трансфер,брзо е типчето само лакомо е, ко Суарез нешто слично..:)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.800
Ако ги тероризира педерите како Суарез кога дојде сигурно ќе го наместат за тероризам.
Само не ми се допаѓа што е од Мароко. Некако мароканциве само ги пуваат како таленти а само пропаѓаат ( Ел Жар, Чамак, Тарабт, Боудебуз......) уште нашиов и Белханда останаа да покажат дали ги бива или не. Па да се надеваме на успех
 

Kajgana Shop

На врв Bottom