Зошто девојките секогаш вeлат дека се неискусни?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Да ме ебеш ама не ми текиња каде прочитав таква студија.

Инаку, африканците се најобдарени, азијатите се најнеобдарнеи, а ние белците варираме меѓу 13 и 18 цм, со тоа шо балканците се околу 14 и 17 цм, а пишуваше дека амкедонците се во просек 14.5 цм.

Биди и тоа не е лошо, ако се земе предвид дека е мит и невистина за гоелмината и сексот (оргазмот).
Впрочем, доволни се 10 цм за да постигне девоојката оргазам без проблем и предрасуда.
Но, па сеа, десетка иде само уз кромид (кинеска краљица) :)

Кинезите и јапонците се во просек 9-12.3 цм

Африканците се околу 17-22 цм

Или така нешто беше.

А темата, забегавме со куројве, а?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Dodeka ne prestanat masklite da gledaat na poiskusnite kako na "lesni" ili "kurvi" itn.
Да дополнам, не само машките. Бидејќи не ретко самите девојки си ги поставуваат квази критериумите кои подоцна самите незнаат како да ги исполнат.
Независно од машки/женски, на сите ни се ебе подеднакво. И сите ја играме истата игра.

Меѓутоа, секој си држи различна цена на meat market-от.

Зависно од тоа дали од познат регион, со/без традиција, увозно или домашно, при коска или поише сланинче... :wink:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Да дополнам, не само машките. Бидејќи не ретко самите девојки си ги поставуваат квази критериумите кои подоцна самите незнаат како да ги исполнат.
Независно од машки/женски, на сите ни се ебе подеднакво. И сите ја играме истата игра.

Меѓутоа, секој си држи различна цена на meat market-от.

Зависно од тоа дали од познат регион, со/без традиција, увозно или домашно, при коска или поише сланинче... :wink:
pa jas povbeke imam slusnato i videno devojka na devojka da i lepi takva etiketa,otkolku nekoe masko na devojka...:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Да ме ебеш ама не ми текиња каде прочитав таква студија.

Инаку, африканците се најобдарени, азијатите се најнеобдарнеи, а ние белците варираме меѓу 13 и 18 цм, со тоа шо балканците се околу 14 и 17 цм, а пишуваше дека амкедонците се во просек 14.5 цм.

Биди и тоа не е лошо, ако се земе предвид дека е мит и невистина за гоелмината и сексот (оргазмот).
Впрочем, доволни се 10 цм за да постигне девоојката оргазам без проблем и предрасуда.
Но, па сеа, десетка иде само уз кромид (кинеска краљица) :)

Кинезите и јапонците се во просек 9-12.3 цм

Африканците се околу 17-22 цм

Или така нешто беше.

А темата, забегавме со куројве, а?
Не бите, еве го тоа шо зборвиш:

"The World Health Organization bases its specifications for condom width on consumer preference and penis size, citing three studies. Taken together, the studies show significant variations in penis size within all population groups, but also indicate that men of African descent on average have a slightly wider and longer penis size, Caucasian men have a medium size, and Asian men a slightly narrower and shorter size. (WHO)"

Стр 65
http://whqlibdoc.who.int/hq/1998/WHO_RHT_FPP_98.15_spec&guidelines.pdf

За нас мажите Балканци важи дека имаме во просек подебели пениси* од останатите Европејци, а за нашите Балкански жени дека имаат пошироки колкови. (за да си одговараме:wink:)

*Валда и затоа толку долго ни скокат.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Да дополнам, не само машките. Бидејќи не ретко самите девојки си ги поставуваат квази критериумите кои подоцна самите незнаат како да ги исполнат.
Денеска е тоа случај.

Имало времиња кога мажот те оставал, а татко ти чак можело и да те убие, пошо си "нечесна".

Значи од таму и потребата за "чесно" женско, која се врежала у меморија. Машката тогашна доминација не оставала избор, пошо била насилна.

Али и денес да ги подржуваш тие нереални критериуми...тоа е женски минус. Самите сме си тука криви.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не бите, еве го тоа шо зборвиш:



*Валда и за тоа толку долго ни скокат.
Не се однесуваше тоа на тебе бе море еј перверз низаеден :pos2::vozbud:

Денеска е тоа случај.

Имало времиња кога мажот те оставал, а татко ти чак можело и да те убие, пошо си "нечесна".

Значи од таму и потребата за "чесно" женско, која се врежала у меморија. Машката тогашна доминација не оставала избор, пошо била насилна.

Али и денес да ги подржуваш тие нереални критериуми...тоа е женски минус. Самите сме си тука криви.
Јас сакам чесни девојки кои чесно нема ни да ги прашам со коолку биле бидејќи ама ич не ме интересира.
Ако е со мене, со мене нека е, ако не е, не ме интересира.
Чесноста е да си со некој во тој момент, искрено.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Od Garfield Истражувања на целна група македонци, радном ордер, преку неколку години, докажано е дека е 14.5 цм просекот иако ни сите би сакале 18-9, ама не е тоа темата.
Ada> Чекај, чекај не може туку така ова да го изигнорираме. :icon_lol:

Koj истражувал? Зошто?
Do tell
Хехе Ада одма се заинтересира за бројката :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
For the record...саркастична бев.
:back:
Не ти личи сарказмот златце, никако :)

Туку, ајде малку дасе вратиме на темата (не за куројте) и да си каже некоја чесна и искрена (како на пример Ада) зошто не се срами или плаши да си каже бидејќи можеби на тој начин ќе успее барем една друга да навлече на искреност и чесност.
Бидејќи се започнува од еден т.е една converted to honesty :)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Да дополнам, не само машките. Бидејќи не ретко самите девојки си ги поставуваат квази критериумите кои подоцна самите незнаат како да ги исполнат.
Да,само што мислењето на некоја си,мене лично на пример не ми значи многу,што не би можела да кажам за мислењето на тој што ми се допаѓа и планирам нешто со него.

Никој не сака вакви епитети за себе,независно дали се од маж или жена,али не можам да се замислам да лажам жена за бројот на сексуални партнери,некако ми е бессмислено.Едноставно нема основа некоја да се интересира за ова,а ако има фино лепо ќе биде игнорирана.

Потенцијалниот дечко е пак друга приказна....и затоа сепак мислам дека на мажите им се мачакаат очи во вакви ситуации.Жените можат да гракаат колку им душа сака,нивните ирелевантни судови во стил "напад е најдобра одбрана" според мене не заслужуваат внимание.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Интересно размислување, женското гракање не заслужува внимание! :) Чујте и почујте!

Сепак, кога некоја девојка ќе се обиде да и' наштети или онака од досада ќе омаловажува некоја своја квази соперничка, автоматски се подразбира дека она не би постапила така и си поставува одредена “морална“ граница, пред мене.

Али, не е битно. :)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Гракање со вакви намери не заслужува внимание,не секое гракање.:)

Сепак, кога некоја девојка ќе се обиде да и' наштети или онака од досада ќе омаловажува некоја своја квази соперничка, автоматски се подразбира дека она не би постапила така и си поставува одредена “морална“ граница, пред мене.
Е за ова колку не си во право..Јас пак повеќе мислам дека во такви ситуации важи "Магарето на зајакот му вели дека има големи уши",ама не е битно.:smir:
 
Член од
6 мај 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
М?

Не велам сите, ама повеќето од нив иако со (дебело) искуство, секогаш на почеток на врската тврдат дека се неискусни. За разлика од нив, мажите (гордо) ќе ви кажат дека „мама ебаваат”, дека се најдобри во кревет и дека ќе зажалите ако не ги пробате...

Зошто е така?

Зошто девојките мора да лажат за бројот на сексуалните партнери?
Зошто лажат дека се неискусни и дека не знаат ништо за сексот?

И да, без реплики од типот... Зошто вие машките стално прашувате вакви глупи прашања... Колку сум имала и што сум правела со нив е само моја лична работа... Побогу, не живеете во Афганистан.
Zatoa sto mazite se plasat od takvi zenski koi ke recat deka imaat golemo iskustvo i kutrite posle imaat problem so erekcija!!!
 
E

emission

Гостин
Но, тоа сум јас.....а аколку сељачишта има, бреееј, со лопата да ги ринеш. Затоа и понатаму ќе си играме криенка, едни ќе лажат, други ќе веруваат на лагите....волкот сит, а оФците на број!
Ја тепал сопругата оти не била девица

31.08.2009 15:47Триесет и седум годишен маж од велешкото село Извор, заработи осум дневен притвор за семејно насилство. Веќе година ипол ја малтретирал сопругата од причина, која е повеќе од бизарна.
Насилникот ја нашол жената преку стројник, се оженил со неа, но подоцна дознал дека таа не била девица. Сопругот не можел да се помири со ова, па така почнал пеколот за десет години помладата сопруга, по потекло од Албанија.

целосно

Овој би можел да им биде лидер на тие сељачишта. :pos2::pos2:

Инаку би додал само дека не сите девојки велат дека се неискусни иако има девојки што лажат дека се невини и покрај тоа што знаат дека ќе се открие дека се виновни :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Значи се на се...колку што читам...
би имало повеќе и поквалитетен секс ако машките и женските научат...
to shut the FUCK up!
and get it on...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom