Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
што е проблемот ? :)
Мрда напред назад и тркалцето за поисправен и полегнат да си....а не работи греачот на седиште и горе долу т.е пониско повисоко
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
58
Поени од реакции
11
Здраво на сите.
Ме интересира вашето мислење општо гледано околу возилото и дали е реална цената од 5500евра? Еве и линк да се види за што точно се работи.
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=318952 :cautious:
Се убаво ама ако имаш време размај се малку по Бугарија, и по можност Германија ке најдеш подобар примерок за тие пари, не е лоша ама како што велам јас фабричко си е фабричко.

П.С. Струмички бандажи има ;)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.288
Поени од реакции
58.247
Ми мути памет знакот позади TDI е со две црвени а ако 150 коња треба трите да бидат црвени ко на моторот што се.
Можно е да е одлепено Т-то...така ми изгледа
Или пак му сменил маска на моторот :D
Во сообраќајната пишува силина на мотор, таму ќе се види дали е навистина 150коња
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Можно е да е одлепено Т-то...така ми изгледа
Или пак му сменил маска на моторот :D
Во сообраќајната пишува силина на мотор, таму ќе се види дали е навистина 150коња
Да де чудо за знакчето, битно е дали има стварно толку коња under the hood
Btw мене ми изгледа супер леонот
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Здраво на сите.
Ме интересира вашето мислење општо гледано околу возилото и дали е реална цената од 5500евра? Еве и линк да се види за што точно се работи.
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=318952 :cautious:
Незнам за тебе, мене оваа кола многу ми се бендисва. Општо, го нема стандардниот VaG изглед шо го фурат насекаде.

Можно е да е одлепено Т-то...така ми изгледа
Или пак му сменил маска на моторот :D
Во сообраќајната пишува силина на мотор, таму ќе се види дали е навистина 150коња
Абе... можи се, само прашање е колку од тие 150 коња се живи.... ако има над 300.000 поминато, можно е 30-40 да се пцојсани...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Да де чудо за знакчето, битно е дали има стварно толку коња under the hood
Btw мене ми изгледа супер леонот
Ите како е битно бојата на буквите ја означува коњажата на моторот. Мој близок роднина е прв газда на леон ист ваков само 110 коња на гепекот само i то е црвено исто и на моторот. Значи со вакви ситници се откриваат некој мани на колата. Дали е позади удрена, дали е сменет моторот (ако е сменет моторт рачунај има поминато мн односно е извозена). А се ова најубаво се гледа на лице место вака само мозе да се нагаѓа.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Не сум сигурен ама 5 или 6 цилиндри дизел немет... Или и таму имам грешка? Ако она првото е точно, испаѓа дека бензинците се нивни, дизељот е позјамен.
не бе брат... пак си грешка... волво и рено долгогодишна соработка имаа... потоќно до 2009-та... помалите машини (а по бројни) беа на рено и дизел и бензин... по моќните машни т.е. по луксузните модели и во рено беа на волво... на пример рено сафран сите модели, возат машина на волво...

еве ти дизел со 5 цилиндри на волво...


машина на волво Д5 ознака носи...

јас го возам волвото на аватарот што ми го гледаш т.е. ова


е сега ова вози Л5 машина би фуел. тоа значи мотор и возило фабрички направени за бензин и метан. ако на истата се тргне метанот и стави турбина тогаш станува Т5. и сите се made in Sweden by Volvo company...
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Дали има некој прирачник за ауди а4 1.9 тди 2003 год....на англиски јазик (или бугарски, српски) или линк за download???
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Здраво на сите.
Ме интересира вашето мислење општо гледано околу возилото и дали е реална цената од 5500евра? Еве и линк да се види за што точно се работи.
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=318952 :cautious:
Многу ми фати око ова со оригиналниве 150 коња(да не измислија кинезите коњски сили у пм), а дали километражата е оригинална?
 
Член од
13 август 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Многу ми фати око ова со оригиналниве 150 коња(да не измислија кинезите коњски сили у пм), а дали километражата е оригинална?
треба утре да го пробам и да го однесам во ка-дис да видам што е како е...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
треба утре да го пробам и да го однесам во ка-дис да видам што е како е...
И само ова да го напоменам 150 коњските мотори се далеку поoсетливи од 90 и 110 коњските.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
во која смисла поточно поосетливи?
Може мисли на нафта осетливи,слаба нафта има кај нас.
Мене ми тече улје одоздоле некаде,ептен ме нервира,се прави локва како чинија,мислам дека од едно место тече,од кое место може да тече,од мотор,од мењач,од диференцијалот ли е,влијае ли тоа на работата на моторот,има 200.000 поминати,проверувам стално улје,не го троши,туку тече од доле некаде.Од кај најчесто може да пушти?Се работи за Брава 1.9 TD
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
во која смисла поточно поосетливи?
По исфорсирани се тие мотори и повеќе дефекти јавуваат. Јас кога би бил на твое место би одел со 110 коњски мотор. Задоволителни перформанси, голема издржливост, мала потрошувачка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom