Xbox360 гејмери

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Договорете се со Zakonceto, он сака да купи Xbox, па зашто да не би твојот на старо, ако е исправен? :)
Кој ти рече дека сакам на старо?!
И моментално НЕ купувам, само се распрашувам околу иксбоксот.
Ако купувам, нов ќе купам, а не на старо па после за една година у канта. :D
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
539
Поени од реакции
325
imam xbox 360 doneseno od amerika ,go odnesov kaj eden da mi go sredi da igram piratski igri ,ne mozese da go sredi i baska toa sea neke da cita ni originali,go odnesov posle vo idc da mi go sredat (flesiraat),mi rekoa deka predhodniot mi go apdejtuval i sea mora da cekam resenie dodeka ne izleze nesto da se probie,ke moze li nekoj da kaze so da praam ,da cekam li, kolku se ceka i slicno,lugevo mi deluvaa kako profesionalci,ako ima nekoj drug so moze da go probie.pozzzz
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
imam xbox 360 doneseno od amerika ,go odnesov kaj eden da mi go sredi da igram piratski igri ,ne mozese da go sredi i baska toa sea neke da cita ni originali,go odnesov posle vo idc da mi go sredat (flesiraat),mi rekoa deka predhodniot mi go apdejtuval i sea mora da cekam resenie dodeka ne izleze nesto da se probie,ke moze li nekoj da kaze so da praam ,da cekam li, kolku se ceka i slicno,lugevo mi deluvaa kako profesionalci,ako ima nekoj drug so moze da go probie.pozzzz
Тоа чекај хакерите, изгледа го имаш тој софтвер што ти ги блокирал пиратските игри(ваљда и новите).
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
Imam phat xbox 360. Izrezav nekoi novi igri (madagascar 3, ice age 4...) ama mi bara nov (update) softver.Mislam deka sega e lt2.0 Kolku pari kosta toa dali znae nekoj i kade. Fala
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
момци се наоѓа sleeping dogs на торенти или слабо ?
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
1 . Stignaa dosta original igri za Xbox360 i PS3
2. XBOX360 white PRO + 20 GB HDD+ hakuvan + Controller + HD kabel ( nema HDMI) = 8000 denari so garancioja 3 meseca

3. Warriros of rock FULL band bundle (gitara, tapani, mikrofon i igrata)
4. Gears of war 3 VAULT ( skolka za xbox360 slim) izgleda fantasticno
5. Original Controleri Black and Ghost White ( najnovo)
itn....
:)
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Здраво ! Ми стигна Хбохот баш сега со кинект и пише дека мора да ја апдејтирам конзолата за да го користам Кинект. Дали тоа значи дека не ќе можам да го чипувам?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Здраво ! Ми стигна Хбохот баш сега со кинект и пише дека мора да ја апдејтирам конзолата за да го користам Кинект. Дали тоа значи дека не ќе можам да го чипувам?
Xbox-от и кинектот во посебна кутија беа?
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Xbox-от и кинектот во посебна кутија беа?
Да иам Хбох Кинект бандл,ама не ни стигнав да го уклучам (после 2-3 минути само се гаси поради струјата) . Инаку иам адаптер кој што ми беше за ПС2 од Америка , ама загрева и сам се гаси.Ми треба упатство од некој којшто има Хбох 360 од Америка. Ако можете побрзо бидејќи е многу важно:(:(:(
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да иам Хбох Кинект бандл,ама не ни стигнав да го уклучам (после 2-3 минути само се гаси поради струјата) . Инаку иам адаптер кој што ми беше за ПС2 од Америка , ама загрева и сам се гаси.Ми треба упатство од некој којшто има Хбох 360 од Америка. Ако можете побрзо бидејќи е многу важно:(:(:(
Не знам друже за апдејтот, мислам дека out of the box треба да работи тоа. Ако не се брзаш, подобро јави се во idc.com.mk и прашај што како. :)

Иначе за адаптерот, заебана и комплицирана работа е тоа - си треба специфичен конвертор или можно е и целосно нов адаптер поради разликите помеѓу европскиот и америчкиот. Прашај и за тоа таму...
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Да иам Хбох Кинект бандл,ама не ни стигнав да го уклучам (после 2-3 минути само се гаси поради струјата) . Инаку иам адаптер кој што ми беше за ПС2 од Америка , ама загрева и сам се гаси.Ми треба упатство од некој којшто има Хбох 360 од Америка. Ако можете побрзо бидејќи е многу важно:(:(:(
Јас имам амерички xbox, имам конвертор еден голем, скоро ко пола куќиште за РС. Има на него еден осигурач, до сега скоро 2 години работи без проблем, исто ко да е на европски адаптер. Незнам како изгледа твојот, неможам ни да ти кажам точно од кај е мојов, пошто не сум прв газда. Најдобро прашај по продавнициве за електроника сигурно ќе знаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom