Студентски домови

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
^ до 8ми за бруцоши или овие од втора нагоре ?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Кој студентски дом освен Кузман би бил добар за седење (во смисла да не е многу далеку, и да е посолиден) за студирање на Градежен факултет? Знам дека Кузман е најблиску, ама немањето на ве-це во секоја соба е мал проблем..
Nemanjeto WC vo sekoja soba e GOLEM problem. Osobeno za nekoj sto minuva vo nego 15 minuti sekoe utro. Dvajca vo tesna soba ne mi smeta voopsto... moze li nekoj da kaze kakva e realnata sostojba vo WC-injata vo Kuzman? Oti ako e kako vo Goce, togas ke moram da se probam vo Stiv.

f.m.l. nemam kirilca na kompjuterot od rabota. :tapp:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Дечки едно прашање:
Дали треба да се вади семејно материјално? Пошто во наведените документи видов само потврди за плати...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
20
Дечки едно прашање:
Дали треба да се вади семејно материјално? Пошто во наведените документи видов само потврди за плати...
Треба потврда, пишува во потребни документи под бр. 6 Изјава за семејната положба на студентот, односно неговото семејство;
 
Член од
2 август 2012
Мислења
4
Поени од реакции
3
А тие документите за симнување на Информациониот систем за електронско сместување на Smestuvanje.mon.gov.mk - Молба, изјава и сл. треба да се потполнат рачно или компјутерски па да се извадат ???
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ова што треба "Година во која си запишан" и "семестар во кој си запишан", како да ги пополнам. Јас завршив 2година, 4ти семестар, и сега во септември треба да запишам 5ти семестар, 3година, но уште ги немам запишано, дури во септември се уписите?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Член од
23 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
20
Ама дали треба од управа за јавни приходи да се вади нешто оти до лани требаше а годинава не е наведено .
И лани мислам дека немаше наведено и никој не знаеше, јас лани извадов за секој случај и доставив и таква и сега пак ќе вадам.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ме интересира овдека шо треба конкретно да пиши :
. Изјава од родителот – старателот за целосно подмирување на трошоците за сместување и исхрана во домот;
Исто, дали можи копија од уверение за државјанство или мора да вадам уште едно?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ме интересира овдека шо треба конкретно да пиши :
.Изјава од родителот – старателот за целосно подмирување на трошоците за сместување и исхрана во домот;
Исто, дали можи копија од уверение за државјанство или мора да вадам уште едно?
Јас две извадив, и ако е копија, мора на нотар така да исто ти се фаќа.:D
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не треба на нотар да се носи копијата
Копија без нотар нигде не се важи, ама можи ваму да е така, јас сепак 2 си извадив, пошто не е нагласено какво треба да е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom