Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Decki ps3 e vo carefor vo grcija i doagja kako bundle. taka da ne e haknato i nemam pojma so e toa firmware
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.502
Dafuq is this shit ?

http://www.ps3hax.net/2012/07/cex-to-dex-has-been-leaked/

http://www.ps3hax.net/2012/07/cex-to-dex-facts/

Kако што разбрав, постои начин да се играат поновите игри без TB, кое кошта накај 4000 денари.
Сега го начекав ова, уште го немам асално расчачкано.

Can we play homebrew with this on every firmware?:
Yes as long as the hombrew is fake signed, use the tools from the SDK to do it.

Can we play game (backups) with this?
Yes, you can play all 3.55 backups and prior.

Can we play 3.60+ game (backups) with this?
Yes IF you are to decrypt 3.60+ selfs, so NO, only if you get your hands on the decrypted eboots (thats how tb works).

Can we play 3.60+ (originals)?
YES, just update and play.

Can we get into debugger mode, and use the debug options?
YES.

Can you connect to psn (or any other network prod-q etc)?
NO.

Can you downgrade without a flasher?
Yes to the limit of the factory firmware.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.397
Поени од реакции
5.280


Toa vi e noviot PS3 model koj od esen ke se pojavi na pazarot.

16Gb, 250Gb, 500Gb modeli. Ocekuvajte startni modeli od 199Eura :)
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Toa PSN plus kako se kupuva moze li od makedonija da igram onlajn, posto sega sum vo avstrija dali da kupam od tuka ili ke moze od makedonija, i ima li nekoj siguren sajt za da kupam nov ps3 onlajn ako e poeftin od prodavnica...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Toa PSN plus kako se kupuva moze li od makedonija da igram onlajn, posto sega sum vo avstrija dali da kupam od tuka ili ke moze od makedonija, i ima li nekoj siguren sajt za da kupam nov ps3 onlajn ako e poeftin od prodavnica...
Не ти треба PSN Plus за да играш онлајн. А ако си во Австрија оди на www.amazon.de и порачај од тука PS3ка.
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Не ти треба PSN Plus за да играш онлајн. А ако си во Австрија оди на www.amazon.de и порачај од тука PS3ка.
znam nego sakam psn plus radi besplatnite igri, nego onaka moze li od makedonija da igram onlajn i da simnuvam igri od psn plus, so ps3 treba da mi dadat neso username pasword za da se uklucam na evropski ili americki server, koja drzava da ja stavam kako moja posto mislam ja nema makedonija u lista?, toa nisto ne mi e jasno kako ide

edit... cenata gleadam skoro ista e ke kupam od makedonija da ne go vleckam
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069


Toa vi e noviot PS3 model koj od esen ke se pojavi na pazarot.

16Gb, 250Gb, 500Gb modeli. Ocekuvajte startni modeli od 199Eura :)
Типично за Sony, со секој нов модел се почкартни материјали користат. На пример, последниот модел на PSP E1000 мислиш дека е битпазарски телефон, не е доволно квалитетен за дури ни КИНЕСКИ да го наречам.

Смешно ми е што дури сега ставија 16 гигабајтен модел, во 2012. Требаше уште во 2007ма да го направат ова, далеку поголем успех ќе имаа.
Лееј ко Џои почнав да ги ругам, ама па вистина е...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.397
Поени од реакции
5.280
Heh smaluvaat na potrosnja .....BR drajvot na goltanje e preskap vaka bez toj mehanizam i bez HDD ovie 16Gb modeli so interna flash memorija ke se prodavaat ko alva. Se mislam samo za kolku ke ja sleshuvaat cenava ne veruvam deka ke odat na 150$/€
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
znam nego sakam psn plus radi besplatnite igri, nego onaka moze li od makedonija da igram onlajn i da simnuvam igri od psn plus, so ps3 treba da mi dadat neso username pasword za da se uklucam na evropski ili americki server, koja drzava da ja stavam kako moja posto mislam ja nema makedonija u lista?, toa nisto ne mi e jasno kako ide

edit... cenata gleadam skoro ista e ke kupam od makedonija da ne go vleckam
Може да играш онлајн. Можеш да регистрираш повеќе акаунти на пс3ката. Ќе си креираш еден амерички, еден британски и со тоа ќе имаш пристап до PS Store од USA и Ps Store од UK. А за да купуваш од таму ќе треба да си набавиш PSN Prepaid картици. Јас порано земав од тука
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Продавам PSN акаунти:
1. Tetris + Castle crashers + Dead Nation + bomberman Ultra - 400 ден
2. Marvel Pinball + Pacman CE DX - 200 ден
3. Monopoly Streets - 250 ден

Сите заедно - 750 ден
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
PSN акаунт со Mass Effect 3 - 1300 ден
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
e3 team izvadi novi fixevi za 3.55:
-BATMAN ARKHAM CITY
-SPLINTER CELL TRILOGY HD
-GRAND SLAM TENNIS 2
-SILENT HILL DOWNPOUR
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Луѓе, дали ги купувате оригинал игрите за ПС3 пошто нели не може да се чипува или како прајте за да играте?
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
Луѓе, дали ги купувате оригинал игрите за ПС3 пошто нели не може да се чипува или како прајте за да играте?
За да играш пиратски игри на пс3 треба да имаш верзија на софтвер не поголема од 3.55. Ако имаш од 3.6 па нагоре треба хардверски да го даунгрејдуваш софтверот(пр. ProgSkeet), ама тој чип си има цена од $80.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
За да играш пиратски игри на пс3 треба да имаш верзија на софтвер не поголема од 3.55. Ако имаш од 3.6 па нагоре треба хардверски да го даунгрејдуваш софтверот(пр. ProgSkeet), ама тој чип си има цена од $80.
А чекај сега, кои ПС3-ки имаат верзија до 3,55? И тој чип(тој е чип или софтвер? - ProgSkeet) од 80 долари може некако да се инсталира пиратски, за да не го плаќам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom