Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
epa neshto srpski neshto makedonski :D nego dajte nekoj komentar za slikite :D
Значи стискаш на секоја слика десен клик и copy image code , вака сигурно нема да застанвам да го копирам секој линк ставен плус па во код таг.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Може да ми дадете линк од кај да го симнам Photoshop? ФАЛА ОДНАПРЕД!!!:smir:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
4
Значи стискаш на секоја слика десен клик и copy image code , вака сигурно нема да застанвам да го копирам секој линк ставен плус па во код таг.
nishto ne te svakam...:/ ako nejkesh ne mora da gi gledash slikite :/
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Еве една слика од мене измонтирана па незнам мн да работам во photoshop али сепак мислам дека е доволно за почеток позз:helou:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Ај ако може некој да ми направи слика т.е банер за во потпис ке му кажам што како само нека ми пише на пм...Фала однапред..!:helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Еве една слика од мене измонтирана па незнам мн да работам во photoshop али сепак мислам дека е доволно за почеток позз:helou:

Хахах, се сеќавам и јас почнав со овој туторијал со планетите пред 2-3 години, многу е фраерски, онака не обработуваш слики туку буквално од 0 почнуваш, супер е сликата, секоја чест. :smir:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Хахах, се сеќавам и јас почнав со овој туторијал со планетите пред 2-3 години, многу е фраерски, онака не обработуваш слики туку буквално од 0 почнуваш, супер е сликата, секоја чест. :smir:
фала иначе јас мислам дека има мн финти и на многу начини можат да се изведат и да се добијат разни ефекти значи секој може мн лесно да ги научи односно да го знае фотошоп али ако нема идеа и креативност ништо значи не е се во алатките туку у главата хаха дада позз:helou:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
4
Ти реков да ги ставиш дирекно овде или како линкој да не мора на секој линк што го стави да го копирам за да го отворам.
eoa ke treba se odnovo da upload :/ a ima nad 30-40 sliki...:/ inache dobra e slikata so planetite :D ja ne pochnav od toa jas pochnav od ona WIND :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Ќе може некој да ми каже кај можам да најдам фонтови и слични алатки за фотошоп на гугл пишав ништо не ми излезе околу тоа ми дава туторијали едно друго.....:toe:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
можит фотошопот да се спуште од интернет ако можит да се спушти тогаш едно линкче дајте дека јас неможам никако да го најдам, ако неможи да се спуште тогаш кажете начин како да го најдам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom