Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Сакам да купам Пежо 307 2.0 hdi. Дали има некој искуство со оваа кола, па да ме посоветува дали е ок, како е задоволен, и сл. Имам околу 5000 евра мислам дека можам да купам сочувана 307ца.

Фала

Некој :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Другар мој има 1.4 па добра е, освен шо брчи ко пајка тоа мајтап му правиме ама супер е количето и удобно и прегледно :D И секако десниот фар му гори редовно, некоја си фабричка грешка :D
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Другар мој има 1.4 па добра е, освен шо брчи ко пајка тоа мајтап му правиме ама супер е количето и удобно и прегледно :D И секако десниот фар му гори редовно, некоја си фабричка грешка :D
tnx
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Другар мој има 1.4 па добра е, освен шо брчи ко пајка тоа мајтап му правиме ама супер е количето и удобно и прегледно :D И секако десниот фар му гори редовно, некоја си фабричка грешка :D
:pos: Стварно на скоро сите што ги имам видено пежоа 307 сите некаков проблем имаат со десниот фар што е проблемот со тие?
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
:pos: Стварно на скоро сите што ги имам видено пежоа 307 сите некаков проблем имаат со десниот фар што е проблемот со тие?
Абе мислам дека фарот не е проблем, колата дали чини е прашањето. Моторот хди дали е добар, пошто како што јас можам да видам и да чујам други 307ци многу добро работи, а имам и возено таква 2.0 и ептен добро иде.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
:pos: Стварно на скоро сите што ги имам видено пежоа 307 сите некаков проблем имаат со десниот фар што е проблемот со тие?
То се чудам, ми велеше тој демек нешто спој имало, дали нешто фабричко не добро направено, и каква било сијаличка да ставиш незавсно од квалитет гори, му се има десено и во возење со пуштени фарови да изгасни десниот, 2-3 пати има сменато, вика тое, ако има чаре ке барам ако не така ке ја возам, ќе си купам резерви и во кола ке ги чувам :D

Абе мислам дека фарот не е проблем, колата дали чини е прашањето. Моторот хди дали е добар, пошто како што јас можам да видам и да чујам други 307ци многу добро работи, а имам и возено таква 2.0 и ептен добро иде.
Добар е ХДИ мислам фален мотор е, ете јас од искуство со другарми ти кажувам добар е 1.4 а не пак 2.0 има снага, и секако на изглед мн убаво количе е, освен што ти викам под мала брчењето не ми се допаѓа, како задушено ми брчи некако :D
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Јас имав Пежо 307 1,6 хди,екстра автомобил,само гледај да не е враќана километражата ако е купуваш од плац,и секако ми гореше сијаличката постојано ама ништо страшно х7 се сијаличките.Уште една мана се буферите,се наоѓаат одпозади,многу се чуствуваат нерамнините,дупките,можеш да ги смениш со понови од серијата на 307 од 2006 редизајн.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
:pos: Стварно на скоро сите што ги имам видено пежоа 307 сите некаков проблем имаат со десниот фар што е проблемот со тие?
се додава еден електронски стабилизатор за напојувањето за сијаличката. ги има во карс корнер... околу 1200-300 денари се по фар. му го намалува напонот за 1,5 волт и така сијаличките стануваат многу долготрајни... ова важи за сите коли, а поготово за оние што им прегорува почесто сијалицата...

има и второ чаре... турете си ксенон сијалици... тие си имаат сопствени трафоа и стабилизатори за сијалиците...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
се додава еден електронски стабилизатор за напојувањето за сијаличката. ги има во карс корнер... околу 1200-300 денари се по фар. му го намалува напонот за 1,5 волт и така сијаличките стануваат многу долготрајни... ова важи за сите коли, а поготово за оние што им прегорува почесто сијалицата...
.
Да не знаеш точен назив за ваков стабилизатор може на ибеј да е поефтин.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
како да го извадам пепелникот од опел астра Г ???
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.265
Поени од реакции
7.272
Штотуку го фарбав моето пежо 106 со бела ( акрилна) боја.Заради невнимание на дел од маската кај воланот е исфарбана.Пробував да ја отсранам со нитро разредувач но неуспешно.Ве молам за некој совет.
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Дечки на ниет сум да земам Audi A6,или А4 или Passat 2000 то годиште,за сите важи 1.9 ТДИ мотор.Не се разбирам мн мн,има ли некој што се разбира да ми даде совет,на што да внимавам,дали некоја серија е лоша и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom