Каде може да најдам? (Општи прашања)

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Знае некој каде точно се наоѓаат канцелариите на Рептил маркети? Знам дека е во Аеродром, ама каде поточно?
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Курс за коктел мајстори во Скопјево по кафиЌиве да не знае некој дали има?
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Се извинувам за офтопикот ама ми треба итен одговор а се надевам дека тука ке го добијам најбрзо.Значи вака прв пат ке поднесувам за лична карта,па ми кажаа дека треба да имаш извод и фотокопија од лична карта на 1 родител,но проблемот е што моите двајца родители моментално немат лични карти бидејки чекат да им излезат во скоро време дали ке може наместо лична карта од родител да поднесам со пасош на 1 од родителите ? :)
 
П

Паган-др

Гостин
Се извинувам за офтопикот ама ми треба итен одговор а се надевам дека тука ке го добијам најбрзо.Значи вака прв пат ке поднесувам за лична карта,па ми кажаа дека треба да имаш извод и фотокопија од лична карта на 1 родител,но проблемот е што моите двајца родители моментално немат лични карти бидејки чекат да им излезат во скоро време дали ке може наместо лична карта од родител да поднесам со пасош на 1 од родителите ? :)
Искрено, за документација не знам, ама 100% сум сигурен дека ако си малолетен кога ќе одиш да се сликаш ќе морааат двајцата родители со тебе да бидат.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Се извинувам за офтопикот ама ми треба итен одговор а се надевам дека тука ке го добијам најбрзо.Значи вака прв пат ке поднесувам за лична карта,па ми кажаа дека треба да имаш извод и фотокопија од лична карта на 1 родител,но проблемот е што моите двајца родители моментално немат лични карти бидејки чекат да им излезат во скоро време дали ке може наместо лична карта од родител да поднесам со пасош на 1 од родителите ? :)
Пријателе јас оваа година извадив лична карта. 18 години имам. Нема разлика пак еден од родителите мора да биде со тебе.
А ако немаш 18 мораат двајцата да бидат присутни.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
Знае некој дали негде во Македонија постои „Легеа шоп“ ?
 
Член од
23 јуни 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Да не знае некој каде имало негде по Скопјево продавница во која се продавале бои за фарбање облека, пишување по маици и слично?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Kolku kosta otprilika cudovo za ipod shuffle da ne znae nekoj?


 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Гумени полунараквици, некој ги користи за во теретана некој за возење велосипед, по можност во Велес ако има ?
Фала однапред многу :)
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Да не знае некој каде имало негде по Скопјево продавница во која се продавале бои за фарбање облека, пишување по маици и слично?
Во Кацвер-ц , се наогаат на бул. партизантски одреди, имаат најквалитетни бои за текстил во Скопје
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Дечки да не знае некој,кој автобус оди до Идризово?Барав на страната на ЈСП ама не се снајдов.Благодарам однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom