Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Да ве прашам нешо.јас не се разбирам баш у Photoshop..Дали моше да се направи матрикс кодот(falling matrix code),но како анимација..?
плс за хелп ако знае некој да ми каже...
матрикс кодот во фотошоп е лесен али ќе ти одземе многу време....плус ако не се разбираш во фотошоп а сакаш да се разбираш, фати научи ти основите првин, па понапредно, па анимација...
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Дали ќе може некој да ми направи една слика како држам во раката пламен... (Мислам дека StatusQuO Имаше таква слика...) Кој сака да помогне нека ме адд-не на мсн па ќе му пратам слика... Фала однапред! :smir: :helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Дали ќе може некој да ми направи една слика како држам во раката пламен... (Мислам дека StatusQuO Имаше таква слика...) Кој сака да помогне нека ме адд-не на мсн па ќе му пратам слика... Фала однапред! :smir: :helou:
Не е проблем за тоа само прати ја сликата и ќе ти ја направам :wink:
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Од каде можам да го симнам Photoshop CS2 ? (Ме мрзи да барам по гугл... :P)
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Ај плс некој нека ми помогне да ми даде Serial Number плс..И да ми каже слика да правам.. само име ..плс ФАЛА ОДНАПРЕД:smir::smir::smir:
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
кажете ми што да пишам, кои бројќи ( Сериал Нумбер ) Плсс кажете ми Сериал Нумбер ТХАНКС ОДНАПРЕД:smir:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
кажете ми што да пишам, кои бројќи ( Сериал Нумбер ) Плсс кажете ми Сериал Нумбер ТХАНКС ОДНАПРЕД:smir:
Ај провери ПП и види дали ќе ти завршат работа, само некако ќилава ми е работава :/
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Направив, но сега незнам как да правам слики хД..:smir::vozbud:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Направив, но сега незнам как да правам слики хД..:smir::vozbud:
Ахх... незнам на кое ЦД ми беа имав туторијали за фотошоп, ќе побарам вечерва, ќе ги улоадирам и че ти дадам линк за да ги превземеш. До тогаш дружи се малце со www.google.com :) Ако знаеш англиски ќе ти заврши одлична работа :)
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
SkyDriver плс да ми кажеШ слики како се прави, само тоа ми фали.. требаше да одам на другото да се регистрирам АЈ барем од тебе да очекам нештоУБАВО фала ОДНАПРЕД еве ти и мсн : msn.rocky@hotmail.com адд ме..:smir::smir::vozbud:
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Ахх... незнам на кое ЦД ми беа имав туторијали за фотошоп, ќе побарам вечерва, ќе ги улоадирам и че ти дадам линк за да ги превземеш. До тогаш дружи се малце со www.google.com :) Ако знаеш англиски ќе ти заврши одлична работа :)
пеер незнам АНГЛИСКИ ... така да плсс БАРЕМ ТИ ДА ми кажеШшш:smir:
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
1
пеер незнам АНГЛИСКИ ... така да плсс БАРЕМ ТИ ДА ми кажеШшш:smir:
Ако знаес хрватски има една добра страна со се што ти е потребно за фотошоп само незнам дали може да го ставам линкот иако страната е за запознаванје со фотошоп.Ако не е во ред нека се брише.http://photoshop.amellie.info/index.php?topic=37.0
 

Kajgana Shop

На врв Bottom