Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Aj и јас да прашам тука.... Оти пред меполни 10 дена земав Фото шоп CS2 кај да му најдам книга (не зборам за e-book) и која и` е цената? Дали има разлика во матица или во Александрија да ја земам?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Aj и јас да прашам тука.... Оти пред меполни 10 дена земав Фото шоп CS2 кај да му најдам книга (не зборам за e-book) и која и` е цената? Дали има разлика во матица или во Александрија да ја земам?

Незнам точно колку пари е над 1000 е сигурно има во таа продавницата што е за книги во Рамстор на првиот спрат.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Чекај малце,првата слика си ја ротирал,и после си го бапнал графитот?

Дај,од далеку се гледа по циглине дека нешто не е у ред :)
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Чекај малце,првата слика си ја ротирал,и после си го бапнал графитот?

Дај,од далеку се гледа по циглине дека нешто не е у ред :)
Сликата е од DeviantArt, само што не ја ротирав оти сакав да прикажам дека СЕ Е ПРЕВРТЕНО и се е истурено и искрешно and it's all his :D
 
Член од
18 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
215
Дечки!!!!!!!
Како прво поздрав до сите вас !!!!!!!!!
Сега вака , ја сум тука затоа што ми треба вашата помош, а не е фер ако не ми помогнете:pipi:. Почнав да го учам фотошопот затоа што многууууу ми се свига и имам огромна желба да научам се, стварно е закон!!!!!! Сега за сега благодарение на вашите туторијали супер ми оди. Ама имам проблем (мал) .Фотошопот го изадив од овој линк
http://downloads.phpnuke.org/en/download-item-view-x-g-a-x-l/ADOBE%2BPHOTOSHOP%2BCS2.htm
и нели ми бара сериски број за да може и после 1 месец да си работам. Каде да го најдам тој сериски број . Срамота еј :kesa: ама неможам да го најдам.
АЈ ве молам помагајте некој please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LitlleMiss :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Дечки!!!!!!!
Како прво поздрав до сите вас !!!!!!!!!
Сега вака , ја сум тука затоа што ми треба вашата помош, а не е фер ако не ми помогнете:pipi:. Почнав да го учам фотошопот затоа што многууууу ми се свига и имам огромна желба да научам се, стварно е закон!!!!!! Сега за сега благодарение на вашите туторијали супер ми оди. Ама имам проблем (мал) .Фотошопот го изадив од овој линк
http://downloads.phpnuke.org/en/download-item-view-x-g-a-x-l/ADOBE+PHOTOSHOP+CS2.htm
и нели ми бара сериски број за да може и после 1 месец да си работам. Каде да го најдам тој сериски број . Срамота еј :kesa: ама неможам да го најдам.
АЈ ве молам помагајте некој please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LitlleMiss :)
Драга LitlleMiss, како прво нелегално е да го даваш овој линк од погоре..како второ, најди некој батко:) и кажи му да ти симне крак и ки генерејтор за фотошопот и све ќе биде во ред...

Точкест:)
 
Член од
18 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
215
Како прво ја не го давам овој линк туку само покажувам од каде, а инаку овој линк го видов од овој форум, даден од некој од членовите, инаку фала за помошта:helou:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Да ве прашам нешо.јас не се разбирам баш у Photoshop..Дали моше да се направи матрикс кодот(falling matrix code),но како анимација..?
плс за хелп ако знае некој да ми каже...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom