Wimbledon 2012 (25 јуни - 8 јули)

Шампион/ка на Wimbledon ?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Него гледам никој не спомна па ај да прашам.

Кога го прогласија Роџер за победник, не му го утнаа малце презимето? Нешто ко Фередер да рекоа или ја бладам :D
И јас забележав, на крајот некако како да му се фати јазикот на спикерот :icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.419
Поени од реакции
42.676
Ај бре некое видео, ме интересира што кажал Мареј после мечот.. Видов само дека се расплака, ама не го ислушав.. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај бре некое видео, ме интересира што кажал Мареј после мечот.. Видов само дека се расплака, ама не го ислушав.. :)
Најболно беше кога им се извинуваше на публиката, во стил дека ги разочарал премногу, се гледаше дека се осеќа виновен а доби громогласен аплауз, сите плачеа со него, и мајка му и девојка му и луѓе на трибините, тоа беше трогателно :/
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Секоја чест за Муреј кој играше добро, но немаше шанси против Мајсторот и ветеранот Федерер! Млад е уште Муреј, пред него има цела кариера во која верувам дека ќе успее да стане еден од најдобрите млади тенисери во светот. Федерер е 31 година веќе, уште 2-3 години и верувам дека ќе се пензионира, додека Муреј има сеуште време.

ПС: Федерер ми е број еден откако се пензионираше Андре Агаси:cuc:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Искрено, коа ги видов страниците на подформуот ме радува тоа што имаме толку интересирање за тенисот, во Македонија. Покрај рекордот на Рожер Федерер, испишавме квалитетни 76 страници со дискусија, аргументи, карања... Но, сепак, што е тука е. Со толку страници станавме најголемиот подфорум, коа станува збор за Тениски Гренд Слемови во историјата на Кајгана. Не дека е некој голем рекорд, но сатисфакција е што имаме толку истомисленици, и нормално оние кои не мислат така. Ако сите мислиме исто, каде би се движел овај свет ?! Со надеж дека ќе испишиме уште многу, ве оставам во добро здравје и супер расположение.

Со повеќе квалитетни дискусии и дискутанти се читаме/гледаме на следниот голем собир, а тоа е УС Опен. Одморени, со позитивна енергија и добра мисла се читаме за некој месец.

Поздрав, девојки и момци. Се гледаме на кај Олимпијадата ( во подфорумот) :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Фала на сите за честитките, да си дочекате и вие што поскоро (y)

The Olympics can't come soon enough :D


Слушајте добро што збори, од 2:20 до 2:50, чекањето на грешка е тотално погрешна тактика за Федерер, точно тоа што го зборам веќе 2-3 години, поготово го истакнав за турниров(y)
 
T

The Cryptkeeper

Гостин
Без разлика што изгуби, одличен беше Мареј. Многу од грешките исправил.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Moze li nekoj da mi najde torent za finaleto so angliski komentar? Ne sum vo makedonija i ne mozev da go gledam. Ke mu bidam mnogu blagodaren na toj sto ke mi prati. Za nekolku dena treba da dojdam vo mk i da go izedam na raat, sepak ova bese mec za istorijata
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Секоја чест за Муреј кој играше добро, но немаше шанси против Мајсторот и ветеранот Федерер! Млад е уште Муреј, пред него има цела кариера во која верувам дека ќе успее да стане еден од најдобрите млади тенисери во светот. Федерер е 31 година веќе, уште 2-3 години и верувам дека ќе се пензионира, додека Муреј има сеуште време.

ПС: Федерер ми е број еден откако се пензионираше Андре Агаси:cuc:
Same here. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.697
Ау ја дури доцна синоќа околу 3 и пол го видов доделувањето на трофејот и изјавите на Роџер и Мареј. Не знаев дека Енди толку плачел, стварно греота човекот, милиони Британци очекуваа од него титула после 73 години. Ау колку емотивен момент беше ова, ме потсети на Роџер од 2009 на АО кога загуби против Надал, се утепа тогаш од плачење бидејќи ја бркаше рекордната 14та Грен Слем титула. Пак ќе кажам многу ме растажи и мене Мареј, стварно многу емотивен момент беше тоа за него, а и за сите Британци. Се од себе даде, гинеше на теренот али против подобриот не се може...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
After Murray's speech, my wife said to me, "Why cant you be more like HIM?".
Me:"Be more sensitive and cry?" "No", She said. "Come second"
:pos:
:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom