Проблем со пенисот

Член од
28 јуни 2012
Мислења
3
Поени од реакции
3
Bev vo wc i ja otvoriv glavickata na mojot penis, sega ostana taka. Kako shto znam treba da se vrati nazad, ili ne? Kozickata e epten nasobrana dole... Sto da pravam kazete ve molam, imam inace 16 godini. Fala!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Bev vo wc i ja otvoriv glavickata na mojot penis, sega ostana taka. Kako shto znam treba da se vrati nazad, ili ne? Kozickata e epten nasobrana dole... Sto da pravam kazete ve molam, imam inace 16 godini. Fala!
Па врати ја назад ебаго , имаш валјда раце :icon_lol:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Epten e custvitelna, ne boli - ama neznam... Inace ova e prv pat da izleze glavickata. Inace @Fake: ne, bev ljubopiten.
Да беше петто оделение че те разберев..........али вака јок..........ко шо си тргнал тешко на женскати ко че треба да онадиш.
Биди маж не дрмај, you can do it (y)
 
S

Sagan

Гостин
Opasno li e ova, i kako se leci? Ne e opasno za "drugarot" da ostane taka nadvor? Fala...
Не е опасно и не е нешто што треба да се лечи, доколку не предизвикува болка, проблеми со мокрење, при мастурбација или при секс. Станува збор за ретка состојба каде отворот на кожичката околу главичката е премногу тесен за да може при ерекција таа да излезе надвор.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
до сега сигурно си го решил проблемот,со петелот и голата глава,
друг пат,во ѓезве ладна вода клајго и сам ќе си се врати како полжав.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не е опасно и не е нешто што треба да се лечи, доколку не предизвикува болка, проблеми со мокрење, при мастурбација или при секс. Станува збор за ретка состојба каде отворот на кожичката околу главичката е премногу тесен за да може при ерекција таа да излезе надвор.
Фимоза е коа не може да излезе воопшто. На другарчево не му се враќа назад. Ако веќе еднаш излегло - значи има доволно простор и не е фимоза.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Фимоза е коа не може да излезе воопшто.
А што е, semi-phimosis? :D Не мора да значи...

ZoroKing, имаш 2 најдобри начина да го решиш проблемот.
1. Хируршки зафат
2. Кога го маваш, колку-толку пробувај што повеќе да ја вадиш главичката и како што поминува време би требало многу полесно да ти оди работата.

Ја би пробал со второво :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Убаво ти рече чичо Anco
до сега сигурно си го решил проблемот,со петелот и голата глава,
друг пат,во ѓезве ладна вода клајго и сам ќе си се врати како полжав.
Убаво ти рече чичко Anco. :)
Или па бапни една кеса мраз во гаќи и да видиш како има да го нема. :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
имам слишано за појавава ама чим еднаш излегло значи не е во права смисла фимоза, со тренинг (препорачувам “машински (од друго лице)“) а не рачен толку многу верувам дека ќе се создаде проширување кое нема да ти прави проблеми во животот :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Bev vo wc i ja otvoriv glavickata na mojot penis, sega ostana taka. Kako shto znam treba da se vrati nazad, ili ne? Kozickata e epten nasobrana dole... Sto da pravam kazete ve molam, imam inace 16 godini. Fala!
полека,не отвораш Скопско бе другар !!

првпат влагаш у WC??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom