Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Зашто бе сите имате слабо мислење за Јове ,јас пак све мислма дека оваа е негова сезона конечно ќе си заигра на неговата позиција ,а не како предходнава сезона крило да игра :)
Реално не е капацитет за повисоки дострели. Може да биде од помош за домашното првенство, ама за нешто повеќе... тешко. Се надевам само дека од управава нема до недоглед да го чекаат Маневски и ќе се преорентираат на други опции. Исто така се слагам со Сабер дека мора да се обезбеди алтернатива за Мичка, како и уште еден стопер зашто сме тенки на таа позиција по заминувањето на Вељаноски. За два дена (понеделник) заминуваме за Златибор. До тогаш треба да бидат појасни работите околу играчкиот кадар.
П.С. Што бидна со конкурсот за спонзор на спортска опрема? Нигде не излезе официјално кој е избран од тие што доставија понуди...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.689
Поени од реакции
6.010
Реално не е капацитет за повисоки дострели. Може да биде од помош за домашното првенство, ама за нешто повеќе... тешко. Се надевам само дека од управава нема до недоглед да го чекаат Маневски и ќе се преорентираат на други опции. Исто така се слагам со Сабер дека мора да се обезбеди алтернатива за Мичка, како и уште еден стопер зашто сме тенки на таа позиција по заминувањето на Вељаноски. За два дена (понеделник) заминуваме за Златибор. До тогаш треба да бидат појасни работите околу играчкиот кадар.
П.С. Што бидна со конкурсот за спонзор на спортска опрема? Нигде не излезе официјално кој е избран од тие што доставија понуди...
Го нема Скопјанец 1978 да не извести и јас тоа чекам ,а све мислам дека залижаното педерче пак направил некоја мучка и ќе остане да не спознорира со дресови ко божемски Ли нинг а шиени во некоја текстилна фабрика кај нас и освен знакчето на Ли нинг друга никаква врска немаат со спортската опрема Ли нинг.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Нигде не прочитав дека е официјално,ама изгледа и Петров си отишол.

Илчо изгледа планира во Европа да играме со Колеќевски.:)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.689
Поени од реакции
6.010
Нигде не прочитав дека е официјално,ама изгледа и Петров си отишол.

Илчо изгледа планира во Европа да играме со Колеќевски.:)
Можда па и значи дека потпишуваат Хименез и Баже Тодоровски па за него нема место и ќе мора да си бара нов клуб :D
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Има ли некои шанси да се паднеме со татариве ?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.689
Поени од реакции
6.010
Има ли некои шанси да се паднеме со татариве ?
Нема д абеше ЦСКА шампион ќе беа носители ама овие Лудогорец се дебитанти така да и они се неносители
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.461
Ако победиме некој од Базел, Партизан, Бате Борисов, Динамо Загреб, Хелсинборг, Жилина или Салцбург ќе бидеме носители во третото коло :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.268
Поени од реакции
8.392
Лошо е што на месец еден месец до утакмицава го немаме решено прашањето за напаѓач. Ајде ваљда имаат некој џокер во мозок можеби Мазнов или најдоброто решение Фичо да не најде клуб :D
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Лошо е што на месец еден месец до утакмицава го немаме решено прашањето за напаѓач. Ајде ваљда имаат некој џокер во мозок можеби Мазнов или најдоброто решение Фичо да не најде клуб :D
Каде е во мигов Мазнов?
Тој како што помнам беше високо ниво за наша лига играч порано..
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Каде е во мигов Мазнов?
Тој како што помнам беше високо ниво за наша лига играч порано..
Во мигов... сигурно се лади на некоја грчка плажа :D
Инаку, последно играше во Грција, за Керкира, ама изгледа во моментов е слободен играч.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
А зашто Мазнов ? Според мене Стојков или Наумовски се за класа подобри од него :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.461
А зашто Мазнов ? Според мене Стојков или Наумовски се за класа подобри од него :)
Стојков рекол дека несака да игра во Македонско првенство и нема шанси да се донесе. За Наумовски уште поочигледна е работата :)

Мазнов... Незнам ни во каква форма е...
Мене искрено не ми прави ќеиф. Реално не постои играч Македонец кој би можел да дојде во Вардар, а да биде приближно ниво на Фичо, за пдообар да не правиме муабет...
Затоа решението треба да се бара на друго место. Можеби најдобро решение е да се позајми некој од напаѓачите на околните реномирани тимови...
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Стојков рекол дека несака да игра во Македонско првенство и нема шанси да се донесе. За Наумовски уште поочигледна е работата :)

Мазнов... Незнам ни во каква форма е...
Мене искрено не ми прави ќеиф. Реално не постои играч Македонец кој би можел да дојде во Вардар, а да биде приближно ниво на Фичо, за пдообар да не правиме муабет...
Затоа решението треба да се бара на друго место. Можеби најдобро решение е да се позајми некој од напаѓачите на околните реномирани тимови...
Абе некоја црнчуга да се земе од африка таму , тоа е решение каков мазнов какви заебанции .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom