Max Payne 3

H

-HRO

Гостин
Јас ја имам на Блекбокс верзијата, и истата ја инсталирав на компјутер кај другар.
Одлично си работи на 2та компјутери, никаков BSOD, никаков проблем.
Си се инсталираше, се апдејтна еднаш, го ставив новиот соодветен крак за апдејтот и играта се стартираше без проблем.
Ако не ви работи верзијата на Блекбокс, тогаш тоа е до вашиот компјутер.
 
П

Паган-др

Гостин
После 2 дена и 12 саати, со суперсонична брзина од просек 12 kb/s се симна reloaded верзијата.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Знам дека ќе изедам хејт, ама морам да си кажам.

Многу е доооооосадна. Од кецот и двојката, излегоа премногу епски игри за овој концепт да работи добро во денешно време како single-player искуство.
Да речеме, освен рандом rail елементи, се друго досега (7ми чаптер) е влези во соба, убиј све со slow motion и иди даље. Некако, предосаден концепт за мене.

Ако гледаме како TPS, не може да се мери да речеме со Assassins, Splinter Cell, Metal Gear Solid, Uncharted, God of War, GTA...едноставно, за вакви пукачки игри, треба да биде FPS за максимално задоволство и филмско искуство.
TPS во денешно време значи нешто повеќе од шутер, како игриве кои ги набројав горе. Во една се пентарите по цел град, во друга се фокусирате на stealth, трета ви дава слобода, четврта прави максимално филмско искуство ала Индијана Џонс...

Играва за мене е чист просек и може да се игра во недостиг на нешто друго. Не можам да сфатам како може да биде Game of the Year кандидат за многу луѓе...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
game of the year за мене е LA Noire :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добра е играва, не е тој Макс Пејн што јас го знам, но солидно за овие нови времиња, кажано од old school gamer како мене кој првиот дел сигурно го има изиграно едно десетина пати.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
BlackBox верзијава ја инсталирам 3 пати, и при крај на инсталација ми мава Blue Screen, рестартирам PC, ја има играта, ја доинсталирам, и ја уклучувам.. Арно ама ко ќе ја уклучам ми бара акаунт. Неможам ништо без него, а ја уклучувам во Offline mode. Некој со слично искуство?

Да напоменам дека ја инсталирам 1 саат и 20 мин. на i7... :)
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
BlackBox верзијава ја инсталирам 3 пати, и при крај на инсталација ми мава Blue Screen, рестартирам PC, ја има играта, ја доинсталирам, и ја уклучувам.. Арно ама ко ќе ја уклучам ми бара акаунт. Неможам ништо без него, а ја уклучувам во Offline mode. Некој со слично искуство?

Да напоменам дека ја инсталирам 1 саат и 20 мин. на i7... :)

не се пичкај, симни ја reloaded верзијата.блекбокс чиста среќа е ако ти работи.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
не се пичкај, симни ја reloaded верзијата.блекбокс чиста среќа е ако ти работи.
Би ја симнал, ама утре одам надвор од Македонија, и сакав да ја пробам пред тоа, а нема да стигнам.. Али очигледно се заебав.. :)
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Би ја симнал, ама утре одам надвор од Македонија, и сакав да ја пробам пред тоа, а нема да стигнам.. Али очигледно се заебав.. :)
probaj so apdejtot na theta, mislam deka toj raboteshe so blackbox verzijata.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
BlackBox верзијава ја инсталирам 3 пати, и при крај на инсталација ми мава Blue Screen, рестартирам PC, ја има играта, ја доинсталирам, и ја уклучувам.. Арно ама ко ќе ја уклучам ми бара акаунт. Неможам ништо без него, а ја уклучувам во Offline mode. Некој со слично искуство?

Да напоменам дека ја инсталирам 1 саат и 20 мин. на i7... :)
iskluci internetot i probaj ja. ;)
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
iskluci internetot i probaj ja. ;)

да надоврзам, чим ти бара акаунт, напрај папка во My Documents, име Rockstar Games, внатре уште една папка со име Social Club,тука од кракот на релоадед, тој првиот шо е, ќе ископираш profiles papkata,и paste ќе направиш.пробај пак тогаш.
 
?

..........

Гостин
да надоврзам, чим ти бара акаунт, напрај папка во My Documents, име Rockstar Games, внатре уште една папка со име Social Club,тука од кракот на релоадед, тој првиот шо е, ќе ископираш profiles papkata,и paste ќе направиш.пробај пак тогаш.
Неможе така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom