PayPal (официјална тема)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не ми успеало, кога бара опција како да се плати одбирам кредитна е сега ако нема доволно пари на кредитната, не верувам дека сам ќе си доземе од сметката на пејпал во било која валута да се. Не сум прочитал такво нешто дека може.
Може .. и јас така тие 1.5 евра што ги зема на почеток ги става на пејпал .. и јас пробав немав доволно на картичка да платам во $ не можеше .. ги сменав во $ и зеде и успеа трансакцијата ..
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Ако може некој да ми објасни на кој принцип работи пеј пел, и дали може да направам акаунт дека ептен ми е бош ситуацијава..
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Ако може некој да ми објасни на кој принцип работи пеј пел, и дали може да направам акаунт дека ептен ми е бош ситуацијава..
А што би сакал да знаеш поконкретно?
 
Член од
12 мај 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Kako sto kaza drugarov moze da se registrira paypal account so visa electron debitna karticka na NLb tutunska(Bugarija) i ne samo sto mozes da plakas so nea tuku mozes i da primas pari na nea!Znaci zboruvame za visa electron karticka bidejki samo na ovaa karticka paypal gi praka parite koi predhodno ti bile pristignati od nekogo a ne mastercard ili maestro!Kako vtoro treba da se verifikuva kartickata a toa mozed da go storis ako imas pari na nea!Paypal ti zema 2 evra od kartickata i po 2-3 denovi na tvojot izvestaj ke pristigne (mozis da go proveris online na stranata na Nlb) eden kod kade treba da go vnesis na paypal smetkata za accountot da bide verifikuvan!Znaci paypal ke ti bide dostapen za kupuvanje i primanje na pari!Mozes da primis pari do 2500 evra godisno!Provizijata za da primis pari od nekogo e 3.4%+0.35 eur
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
Направив трансфер од paypal на картичка и после еден ден се направи complete, ама не ги покажува на сметкава од тутунска
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Направив трансфер од paypal на картичка и после еден ден се направи complete, ама не ги покажува на сметкава од тутунска
Почекај некое време или некој ден.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Направив трансфер од paypal на картичка и после еден ден се направи complete, ама не ги покажува на сметкава од тутунска
3 dena treba da pominat i tretiot den posle 20:00 ke gi imas
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Имам ваква при пејд картица,да ја активирам, ќе може ли без проблем да фурам на пејпалов со оваа??
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Имам ваква при пејд картица,да ја активирам, ќе може ли без проблем да фурам на пејпалов со оваа??
Кога ќе повлекуваш парички ќе ти бараат лична карта или нешо слично да се идентификуваш!
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Некако да се отвори нов paypal дали е сеуште возможно ? :)
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
139
Поени од реакции
24
Сакав да те прашам неколку прашања околу PayPal и да разгледам повеке мислења и совети


1.Дали работи уште начинот кој го имаше објавено Анон ?
2. Имам трансакциона во
-Комерцијална Банка(Немам картичка само трансакциона.Дали прифаќа од Комерцијална и каква картичка да извадам
-ТТК Банка(Имав Visa Electron,верифициран PayPal но ми го блокираа)
-Тутунска Банка( Дали мора да е од тутунска трансакционата и каква Visa Electron картичка треба

3.Оставете совет како внимателно да го користам и на што да пазам, зошто навистина ми треба PayPal, не ми е за заебавање и играње к**от како некои што прават.Еднаш се изгорев кога ми го затворија со картичката од ТТК Банка,отидоа над 10 000 ден,не би сакал да ми се повтори..

Благодарам однапред, поздрав
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.864
Поени од реакции
7.093
Може некој да ми ја објасни постапката како да си го верификувам пејпалот . Некој што има веќе средено со таа финта :D ајт ако сака некој нека ми пиши приватно ,фала :)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Може некој да ми ја објасни постапката како да си го верификувам пејпалот . Некој што има веќе средено со таа финта :D ајт ако сака некој нека ми пиши приватно ,фала :)
Иди назад во темава и барај го постот на Анон.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.864
Поени од реакции
7.093
You have raised your account limitis and became verified all thanks to ANON, Ryan Giggs and Blazing Guns

Фала многу момци ! Да ми бидите живи и здрави 100години :cuc:
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 16:06 ---
You have raised your account limitis and became verified all thanks to ANON, Ryan Giggs and Blazing Guns

Фала многу момци ! Да ми бидите живи и здрави 100години :cuc:
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
You have raised your account limitis and became verified all thanks to ANON, Ryan Giggs and Blazing Guns

Фала многу момци ! Да ми бидите живи и здрави 100години :cuc:
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 16:06 ---
You have raised your account limitis and became verified all thanks to ANON, Ryan Giggs and Blazing Guns

Фала многу момци ! Да ми бидите живи и здрави 100години :cuc:
Е сега пракса малку ајде повлечи пари и гледај како тоа иде за нас македонците :cenzura:..surprise..а и шопингот..ова мислам поштите...царината...ова доставата де...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom