Хорор филмови

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
An American Werewolf in London - John Landis
да се надоврзам на постариве со вукодлаци :)

Full Eclipse 1993
The Howling 1981
Bad Moon 1996
Silver Bullet 1985

Дај кажете дали вреди да се гледа fright Night од 1985? Гледам Cold Breath вели дека е катастрофа, а на IMBD има висока оценка ( знаејќи дека на хорорите секогаш има даваат оценка под 6.0 )
Вреди поради интересните ликови дури и негативецот е кул, плус ефектите и онаа атмосфера од 80тите...Од вториот дел би рекол што подалеку :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.262
Поени од реакции
86.080
да се надоврзам на постариве со вукодлаци :)

Full Eclipse 1993
The Howling 1981
Bad Moon 1996
Silver Bullet 1985


Вреди поради интересните ликови дури и негативецот е кул, плус ефектите и онаа атмосфера од 80тите...Од вториот дел би рекол што подалеку :)
Во The Howling интересен е само крајот :D

 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Во The Howling интересен е само крајот :D
ја има една од најдобрите трансформации заедно со AW in London. :)
A моментот кога вукодлакот
ќе и' врзе една *bitch slap* на таа спикерката затоа што му чачкаше по фајловите
:D
 
А

Анноун

Гостин
Ги изгледав "In The Mouth Of Madness" и "Black Christmas" и за филмовиве можам само да ја цитирам Shyla Stylez и да кажам "Fuck" :eek:

In the mouth of madness - каква тематика , каква замисла , каков филм :cuc:

Black Christmas - првиот филм во кој се искористил кадар како да играш кантер ? :pos:
. Ипак би сакал да чујам мислења околу тоа
кој беше убиецот , јеботе :eek:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Ги изгледав "In The Mouth Of Madness" и "Black Christmas" и за филмовиве можам само да ја цитирам Shyla Stylez и да кажам "Fuck" :eek:

In the mouth of madness - каква тематика , каква замисла , каков филм :cuc:

Black Christmas - првиот филм во кој се искористил кадар како да играш кантер ? :pos:
. Ипак би сакал да чујам мислења околу тоа
кој беше убиецот , јеботе :eek:
Billy :cautious:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Сакате филм со Осама бин ладен,каде што повторно умира? :pos:
Osombie
 
O

Orion.

Гостин

Двајца кукавици и една девојка се оневозможени да искочат од затворен банкомат ради тоа шо надвор ги чека психопат спремен да ги сече(n)

3/10 зашто девојката беше слатка:)

Не можам да начекам добар хорор јбг. . .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ги изгледав "In The Mouth Of Madness" и "Black Christmas" и за филмовиве можам само да ја цитирам Shyla Stylez и да кажам "Fuck" :eek:

In the mouth of madness - каква тематика , каква замисла , каков филм :cuc:

Black Christmas - првиот филм во кој се искористил кадар како да играш кантер ? :pos:
. Ипак би сакал да чујам мислења околу тоа
кој беше убиецот , јеботе :eek:
Јас пред две лета баш сакав да го гледам црниов Божиќ и наместо овој од седумдесетите, не загледав убаво на Замунда и го спуштив римејкот, од 2006. Пун со калаштури што не знаат да глумат :icon_lol:, oчај. И ко што го гледав со другар ми, вика барем убави да беа :pos:
 

The countess

Аристократка
Член од
2 јуни 2012
Мислења
145
Поени од реакции
82
Не сум собрала сила да изгледам еден целосно..
Кутрата моја плашлива душичка :P
 
А

Анноун

Гостин
Јас пред две лета баш сакав да го гледам црниов Божиќ и наместо овој од седумдесетите, не загледав убаво на Замунда и го спуштив римејкот, од 2006. Пун со калаштури што не знаат да глумат :icon_lol:, oчај. И ко што го гледав со другар ми, вика барем убави да беа :pos:
Истото ми се деси и мене :pos: Го слегнав
, ама среќа денешно време брз интернет и неограничен , така да не се нервирав многу . Само го извртев набрзина новиот , го видов крајот , се насмеав , и го делитнав :icon_lol:

Синоќа го гледав Suspiria :cuc::cuc::cuc:
Чиста 10ка ! Пред се морам да кажам , саундтракот :drk: . Толку е квалитетен што не можам да го замислам филмот без таа музика . Му го дига квалитетот на самиот филм.
Тензијата во филмот , ликовите , деловите без зборување , само со музика :drk: . Сцената со плоштадот - EPIC .
Многу мала замерка на глумата на некои од девојките , но не го менува фактот дека ова беше СТРАВА ОД КЛАСИКА.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Истото ми се деси и мене :pos: Го слегнав
, ама среќа денешно време брз интернет и неограничен , така да не се нервирав многу . Само го извртев набрзина новиот , го видов крајот , се насмеав , и го делитнав :icon_lol:

Синоќа го гледав Suspiria :cuc::cuc::cuc:
Чиста 10ка ! Пред се морам да кажам , саундтракот :drk: . Толку е квалитетен што не можам да го замислам филмот без таа музика . Му го дига квалитетот на самиот филм.
Тензијата во филмот , ликовите , деловите без зборување , само со музика :drk: . Сцената со плоштадот - EPIC .
Многу мала замерка на глумата на некои од девојките , но не го менува фактот дека ова беше СТРАВА ОД КЛАСИКА.
Оld is gold.
 
А

Анноун

Гостин
Children of the Corn филмовите многу дотепани на имдб :eek: Толку се тиња ? Дека Стивен Кинг па си мислев ...

Го слегнувам само првито од 84та , гледам 5.2 оцена има , води убедливо . :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom