Game of Thrones

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мадафакин епизода бре... three blows!!!

Има да биде комплицирано напнато наредна сезона упм... додека долу очи си вадат за столчето... иде баба рога да ги поебе :D т.е две баба роги ...една од југ
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Што му рече Qhorin на Jon кога го уби?
И кој беше богот што го спомна Jaqen?
Последната сцена беше премногу добро склопена, и после ќе речете дека требало за побрзо од една година да се направи следната сезона :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ау Ау Ау,јако јако јако, леле леле леле,кој ке чека една година
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Што му рече Qhorin на Jon кога го уби?
И кој беше богот што го спомна Jaqen?
Последната сцена беше премногу добро склопена, и после ќе речете дека требало за побрзо од една година да се направи следната сезона :)
Му рече нешто во стилот - еднаш ноќна стража - секогаш ноќна стража, живеат и умираат за одредена цел, бидејќи и двајцата свесно знаеа каква жртва прават.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Калиси мора да умре од некоја голема секира или пак Кучето или Планината да ја пресечат на пола со меч.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Како што читав режисериве имаат договор за уште 2 сезони со можност и за 3-та. :coffee:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Aу браво. Епизода од епски размери. Сите сцени беа моќни, грев е да речиш дека на почеток била тапа епизодава...
Последните 15 минути беа ебење во фрфолашникот!!!

KHAL mothafuckin DROGO!!!
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Лост била подобра од ГоТ, јеа рајт.

Моите фаци додека ја гледав епизодава :eek::vozbud::cuc::vozbud::cuc::eek: , а и :pos:(сцената со мотивационениот говор на Теон и тоа како ги мотивираше војниците ).
Крајот :cuc:
И ме интересира кој го
запали Winterfell
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Не ми е јасно нешто во врска во Jaqen, како тоа си ја смени фацата и рече дека е мртов? Навистина е мртов и овој е некој друг или си ја смени фацата за да неможат да го препознаат? Малце ме збуни оваа сцена...

ПС: Mother fucking greatest Season Finale EVER! До година осеќам дека ќе дркаме на уште повеќе EPIC моменти!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Нема многу да коментирам,само ќе кажам FUCKING EPIC.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Фак еј, добра финта со Jaqen, ама зашто ли зашто мора да има нов глумец сега за него.

Фак мај лајф, ова гејм оф троунс...И гледам пак ставате спојлери после епизодава за дискусии за ЕПИЗОДАВА.

Ќе ви начукам спојлери од следна сезона јас, да видите другпат зашто не се става.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не ми е јасно нешто во врска во Jaqen, како тоа си ја смени фацата и рече дека е мртов? Навистина е мртов и овој е некој друг или си ја смени фацата за да неможат да го препознаат? Малце ме збуни оваа сцена...

ПС: Mother fucking greatest Season Finale EVER! До година осеќам дека ќе дркаме на уште повеќе EPIC моменти!

Па некој вид на assassin е. Затоа и рече: To be a dancing master is a special thing. But to be a faceless man, that is something else entirely.​
И фигуративно мртов, пошо ваљда сега со новиот лик, ќе има и друго име :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom