Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Што ви е на вас бе?????Немаше никаква игра бе...Одбраната огромна катастрофа,средината онака а за нападот да не зборувам,БРУКИ.Ако е вистина шпекулацијата дека Сити ќе нуделе 50 миљони за Торес подитно нека го даваат,типот едноставно нема шо да бара тука.Нека си иде дур е време за да го памтиме по добрите 2 сезони.Во одбраната подитно нешо да се прави пошо со гркот и Шкртел не иде.И за ваквата игра нормално е дека тренерот го јаде на крај....Ама кој и да дојде дур не се направат ГОЛЕМИ промени во тимот ќе се има овој резултат.Мора пола тим да лета,да се мења нешо...Не иде вака више.
Па така нешто!! Мора и играчи да летаат!!!

--- надополнето ---



Сите се криви!! Од менаџер до играчи!! не го слушаат више и не го тркалаат ни 2% Мора некој да лета..според мене и играчи и менаџер!! Имаат проблеми во главата а тоа мора некој да го реши а Рој очигледно не може!!

Значи според вас..... повеке оправдано е да ги отпуштат играчите, одколку Тренерот?

Дали се слушате шо зборите.........

Ало бре кај се видело по лоша игра во тимот да се обвинуваат играчите........ алооо бре вие го обвинувате Џерард, и сега Џерард со неговиот придонес во тимот е помалку зааслужен од Рој!

Момци не ги тресите зелени...... Рој мора да оди, само не знам зошто гледате толку шарено.... работата е едноставна, ваквата игра ја креира Хоџсон и никој друг...ако можеше да се нарече синока тоа игра!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Значи според вас..... повеке оправдано е да ги отпуштат играчите, одколку Тренерот?

Дали се слушате шо зборите.........

Ало бре кај се видело по лоша игра во тимот да се обвинуваат играчите........ алооо бре вие го обвинувате Џерард, и сега Џерард со неговиот придонес во тимот е помалку зааслужен од Рој!

Момци не ги тресите зелени...... Рој мора да оди, само не знам зошто гледате толку шарено.... работата е едноставна, ваквата игра ја креира Хоџсон и никој друг...ако можеше да се нарече синока тоа игра!
Е па ај вака: Да изнајдам заедничко решение!!
Играчите имаат проблем во главата! Паднат им е моралот и психички се уништени!!! Тоа треба Рој да го среди а тој не може!! Затоа и може да си оди!! Но и играчите ќе треба да летнат( некои не сите ) бидејќи нема шанса на сите да им се врати менталитетот!!! Затоа и го сакам Кени како менаџер или помошник - тој ќе биде одговорен за тој морал и менталитет!! Задоволни сега ?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Е па ај вака: Да изнајдам заедничко решение!!
Играчите имаат проблем во главата! Паднат им е моралот и психички се уништени!!! Тоа треба Рој да го среди а тој не може!! Затоа и може да си оди!! Но и играчите ќе треба да летнат( некои не сите ) бидејќи нема шанса на сите да им се врати менталитетот!!! Затоа и го сакам Кени како менаџер или помошник - тој ќе биде одговорен за тој морал и менталитет!! Задоволни сега ?
Немора да не задоволуваш.......

На играчите им е паднат моралот баш поради Хоџсон!
Почни од неговите изјави :
"My idea was to get a 0-0 against Wolves. We nearly conquered that ambition, but were a bit unlucky."

Па се до составот и идејата со него.

Играчите тука воопшто не се криви.... ние (ние во смисол оние кои мислат дека само и само Хоџсон е крив) не бараме со овој состав да освојат Премиер Лига, ама барем да се приближат до тоа место а не да се оддалечуват!

Вака така.... Хоџсон во секој случај МОРА ДА СИ ОДИ....
 

bongo

ЛИВЕРПУЛ
Член од
14 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
8
Рој мора да си оди,со него Ливерпул само ќе тоне повеќе и повеќе
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Eee kakvi nervozi li samo pretrpevme so klubov , pola paketce DIJAZEPAMI lupnav, pa sega videte kolku e tragicna situacijava. I sto e najloso ne gledam izlez od nea , mislev sabajlevo ke se razbudam i ke vidam Hodgson otkaz deka si dal no nisto od toa. Henry ke razgovaral so SENIOR PLAYERS a.k.a Gerrard i Carragher ( koi od nepoznati pricini go podrzuvaat Roy) i ke videl sto ponatamu... Gospod neka ni e napomos , ke se borime za opstanok godinava.. Koga vi vikav ja Rafa e odlicen, ste zapnale site ne pa ne.
 
G

GucciMane

Гостин
Немора да не задоволуваш.......

На играчите им е паднат моралот баш поради Хоџсон!
Почни од неговите изјави :
"My idea was to get a 0-0 against Wolves. We nearly conquered that ambition, but were a bit unlucky."

Па се до составот и идејата со него.

Играчите тука воопшто не се криви.... ние (ние во смисол оние кои мислат дека само и само Хоџсон е крив) не бараме со овој состав да освојат Премиер Лига, ама барем да се приближат до тоа место а не да се оддалечуват!

Вака така.... Хоџсон во секој случај МОРА ДА СИ ОДИ....
Ова го изјавил?? па овој не е нормален...
 

KESKOO

Форум зависник
Член од
13 март 2010
Мислења
178
Поени од реакции
3
Па ја како што гледам по неговите изјави само на нерешено и на пораз оде и не знам што уште се чека за да го избркаат:kesa:
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
a ne bea istite igraci minatite sezoni? i koj gi odbra transferite?
abe luge do koga ke go branite ovaj debil pa poim nema covekov
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што ви е на вас бе?????Немаше никаква игра бе...Одбраната огромна катастрофа,средината онака а за нападот да не зборувам,БРУКИ.Ако е вистина шпекулацијата дека Сити ќе нуделе 50 миљони за Торес подитно нека го даваат,типот едноставно нема шо да бара тука.Нека си иде дур е време за да го памтиме по добрите 2 сезони.Во одбраната подитно нешо да се прави пошо со гркот и Шкртел не иде.И за ваквата игра нормално е дека тренерот го јаде на крај....Ама кој и да дојде дур не се направат ГОЛЕМИ промени во тимот ќе се има овој резултат.Мора пола тим да лета,да се мења нешо...Не иде вака више.

немој со напади кон торес.....го кењаа сите на почеток на сезонава....реши неколку утакмици меѓу која и со Челзи.....сега е слам ба кој го ебе.....немојте...не бива.......тренерот е срање.....тренерот е гомнар....пијаница...тој треба да лета...и некои играчи...меѓу кои дефинитивно не е торес.....најголема грешка ќе биде тоа....огромна грешка...тоа е напаѓачиште....играчиште!!!! Поздрав

--- надополнето ---

П.С. јас нема да бидам во можност деновиве да се уклучам на нет...до 7 јануари негде...нема да бидам дома....така да...бидете ми сите поздравени и имајте убави новогодишни и божиќни празници.....и наредна година повеќе дискусии.....ПОЗИТИВНИ се разбира :)
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Хоџсон е крив никој друг! Ливерпул има играчи, но тој не знае да направи формација! Не знае да ги мотивира играчите, да направи стратегија...Тој требаше да биде избркан и тоа на клоци пред најмалку 2 месеца, се виде колку знае, но бараше трпение, доби трпение ама го запусти тимот .... Не знам што им е на газдиве, изгледа и тие појма немаат што не го бркаат. Еден Њукасл кој имаше мала криза го отпушти тренерот, ние чекаме да не доведе до зоната на испадвење ... Со овој фонт на играчи Ливерпул треба да се бори најмалку за 4 место, ама глаучот не знае да состави формација, од старт на сезона е утна кога играше со еден напаџач, а сега почна Меирелеш да го става крило, а можеше Макси или Кол тука да играат, напаџач наместо Нгог - Кајт .....Па крај краева фановите во Ливерпул треба да направат нешто, протести, блокади за да се избрка моронов...Ова не се трпи веќе, не можам да го гледам ваков Ливерпул !
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Сакале не сакале Рој ќе мора да си оди!! Добар - лош ќе мора да бега затоа што нема резултати , фановите се против него а и играчите не го слушаат и сакаат!! Тоа е тоа! Ама и играчи ќе мора да бркаме!! Се надевам тоа ви е јасно! Не е само Рој крив!!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Luge sto vi e Hodgson e majstor za taktika , sekogas ima plan B .. Tuka na primer a koristi genijalnata taktika TRIENJE NA LICE , so toa trienje se sozdava pozitivna energija i im se prenesuva na igracite ... A i mislam deka e nekoja tajna sifra (nacin na komunikacija megu nego i Konchesky)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ова го изјавил?? па овој не е нормален...
Ма ова е една од поблагите изјави.....имаше дури и такви зелени, кога за Џонсон рече
Цитирам: Јас не знам како ваков играч игра во Англиската репрезентација!

Ако мене би ме прашале..... и да имавме резултати.... ја би го избркал Рој само поради изјавите!

Ние никогаш не сме имале Менаџер кој изјавувал вакви критики и омаловажувања на играчите и тимот, од Шенкли па наваму!

Шенкли сега да оживее..... ке посака пак да умре, кога ке види што станало со клубот!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Ма ова е една од поблагите изјави.....имаше дури и такви зелени, кога за Џонсон рече
Цитирам: Јас не знам како ваков играч игра во Англиската репрезентација!

Ако мене би ме прашале..... и да имавме резултати.... ја би го избркал Рој само поради изјавите!

Ние никогаш не сме имале Менаџер кој изјавувал вакви критики и омаловажувања на играчите и тимот, од Шенкли па наваму!

Шенкли сега да оживее..... ке посака пак да умре, кога ке види што станало со клубот!
Е за ова богами си во право!!! Него ај ти како најпребирлив што ќе кажиш на oва ??
Ако тебе ти се допадне некој и го изберат рачунај сигурно ќе го бива!! Пошто си најпребирлив секако!!! А слушам наводно и Дешамп ќе го ставале налето а дотогаш ќе седел стариов? Дидие игра страшно офанзивен фудбал ама не знам колку е за кај нас!!Засега тој,Рајкарт,Онил и Кени се најсериозните кандидати за нов менаџер ако си оди Рој!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom