Фан Клуб: Италија

P

PewDiePie

Гостин
Италија со Барзаљи и Бонучи во одбрана мисли групи да помине ??? :pos: Резил.

Жал ми е само за Малдини,Неста и Канаваро,да беа мртви ќе речев се превртуваат во гроб ама за жал се живи да ги гледаат траги-комедијава од "одбранбени" играчи што играат во прв тим за Италија.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
* Киело е недостапен во во моментов,ај кажи според тебе кој требаше за таму да го земи ?? Тиаго Силва или Лусио ?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.708
Поени од реакции
3.692
Бонера.

Небитно, Италија ги има Монтоливо и Ночерино убоито дуо кое има капацитет да ја oднесе Италија то а хол њу левел
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.887
Поени од реакции
23.259
Бонера.

Небитно, Италија ги има Монтоливо и Ночерино убоито дуо кое има капацитет да ја oднесе Италија то а хол њу левел

Не бе фантастичната одбрана ќе ја однесе, сеа у тројка кој ќе ги бапне со Киелини, фантазије за очи ќе бидат и моторот на екипата феноменалниот Маркизио кој ќе го додадеш туе кој вчера изигра за 11 класи боље од гореспоменативе кај ќе им биде крајот, али супер ка на светското материјал за сеир ќе ми бидат !
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Италија со Барзаљи и Бонучи во одбрана мисли групи да помине ??? :pos: Резил.

Жал ми е само за Малдини,Неста и Канаваро,да беа мртви ќе речев се превртуваат во гроб ама за жал се живи да ги гледаат траги-комедијава од "одбранбени" играчи што играат во прв тим за Италија.
не сериозно кој треба да играат во одбрана??..ајде кажи зарем има поквалитетни поединци што се моментално на располагање од Барзаљи и Бонучи во Италија?..Бонера??..антонини??..Ранокија??..Ароника???...не разбирам кој да го стави ПРандели во игра кога оваа одбрана на Јувентус прими само 19 гола цела сезона и оправдано му е да ги игра тие играчи
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Не е толку крива одбраната колку што овој прандели средината многу е има помешано, како на пример го имас Пирло,Де Роси; Тиаго Мота, тип на играчи кој само можат да играат пред одбраната, т.е би го извадил нивниот максимум, сите тројца ти се топ. а само еден можиш да играш пред одбраната! Се виде против русија де роси беше тотално изгубен го немаше никаде, заборавив и Монтоливо да го спомнам, дечкото немуе таму позицијата да игра зад напаѓачите, подобро да игра во напад со џовинко и Балотели а позади да им игра Касано така ќе бидат повеќе офанзивни и ќе има повеќе голови! Али јас во секој случај мислам дека Италија ќе остварит добар резултат на Европсково, доколку прандели убаво ја склопи формацијата и играчите убаво да ги искомбинира.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па јас да сум тренер подобар состав илјадапати ќе извадам од овај Прандели што го исфросира..во средината едноставно мора да играат Ночерино и Маркизио бидејќи знат да извршат максимален притисок кон противничката половина и ќе го направат нападот разновиден..не знам зошто ги игра Де Роси и Мота кога се и двајцата статични..и бекој Маџо со Балзарети и ај на здравје..во нападот кој сака нека постави исто му се фаќа
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Па јас да сум тренер подобар состав илјадапати ќе извадам од овај Прандели што го исфросира..во средината едноставно мора да играат Ночерино и Маркизио бидејќи знат да извршат максимален притисок кон противничката половина и ќе го направат нападот разновиден..не знам зошто ги игра Де Роси и Мота кога се и двајцата статични..и бекој Маџо со Балзарети и ај на здравје..во нападот кој сака нека постави исто му се фаќа
Балзарети многу убаво изигра, можеби дури подобар беше од Маџо, Маџо синоќа беше еден обичен просек, никаде го немаше, го поминуваа како сакаа! Прандели треба да го нареди Абате кој во дефанзива сигурно подобро ќе изигра од Маџо.. Во средина може да се изигра Нончерино со Маркизио уз Пирло заедно, а значи во нападот морат касано да го игра зад напѓачите, ако излегува со онаа формација 4-3-1-2? Монтоливо не е за таму и се виде дека се изгуби.!
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
не сериозно кој треба да играат во одбрана??..ајде кажи зарем има поквалитетни поединци што се моментално на располагање од Барзаљи и Бонучи во Италија?..Бонера??..антонини??..Ранокија??..Ароника???...не разбирам кој да го стави ПРандели во игра кога оваа одбрана на Јувентус прими само 19 гола цела сезона и оправдано му е да ги игра тие играчи
Astori 10 pati bolje ke izigrase od Bonuci ...
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 14:17 ---
Бонера.

Небитно, Италија ги има Монтоливо и Ночерино убоито дуо кое има капацитет да ја oднесе Италија то а хол њу левел
ti se molam ne gi zaboravaj DZAKERINI i DIAMANTI....TIE se super zvezdite vo timot... ;)
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Astori 10 pati bolje ke izigrase od Bonuci ...
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 14:17 ---

ti se molam ne gi zaboravaj DZAKERINI i DIAMANTI....TIE se super zvezdite vo timot... ;)
А на местото од Џакреини и Диаманти кого да земаше?? Според тебе експерту...? Диаманти не тичинит што ја дрмаше одбраната на Милан, Џакреини кој изигра една сезона на ниво, и што заслужено е повикан... Сега ти се правиш поголем стручњак од некој што се занимава професионално со таа работа и што е платен... ДА не бил добар Џакреини немаше да го повикат не дека го бранам Џакерини ама оправдано е викнат
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
А на местото од Џакреини и Диаманти кого да земаше?? Според тебе експерту...? Диаманти не тичинит што ја дрмаше одбраната на Милан, Џакреини кој изигра една сезона на ниво, и што заслужено е повикан... Сега ти се правиш поголем стручњак од некој што се занимава професионално со таа работа и што е платен... ДА не бил добар Џакреини немаше да го повикат не дека го бранам Џакерини ама оправдано е викнат
bravo za tebe cim si zadovolen so diamanti i dzakerini....(y) najtragicnoto e sto nema nisto bolje ...zatoa italijanive so prazni race ke si ostanat i na ova evropsko...
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 14:29 ---
А на местото од Џакреини и Диаманти кого да земаше?? Според тебе експерту...? Диаманти не тичинит што ја дрмаше одбраната на Милан, Џакреини кој изигра една сезона на ниво, и што заслужено е повикан... Сега ти се правиш поголем стручњак од некој што се занимава професионално со таа работа и што е платен... ДА не бил добар Џакреини немаше да го повикат не дека го бранам Џакерини ама оправдано е викнат
Inace btw aj kazi sto naprai tolku Dzakerini sezonava pa so e zasluzeno....veke koa ti si ekspert tolku... :)
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
bravo za tebe cim si zadovolen so diamanti i dzakerini....(y) najtragicnoto e sto nema nisto bolje ...zatoa italijanive so prazni race ke si ostanat i na ova evropsko...
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 14:29 ---

Inace btw aj kazi sto naprai tolku Dzakerini sezonava pa so e zasluzeno....veke koa ti si ekspert tolku... :)
Што напрај?? Ај што се замарам со тебе кога не пратиш фудбал тебе џабе е да ти се објаснува.. кога не разбираш се правиш најпамтен од сите! Терај си по свое
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Што напрај?? Ај што се замарам со тебе кога не пратиш фудбал тебе џабе е да ти се објаснува.. кога не разбираш се правиш најпамтен од сите! Терај си по свое
ajde de..eve ti se razbiras u fudbal popameten si od mene objasni dzim znaes so naprail tolku ???
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ajde de..eve ti se razbiras u fudbal popameten si od mene objasni dzim znaes so naprail tolku ???
Другарче оток си.... :facepalm:
Не можеш сам да заклучиш или и самиот знаеш па овде се инаетиш, не зборувам само за ова туку општо и во Фан Клуб Интер си ваков напнат ..... :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom