Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Што толку запнавте да плукате по Карлтон Кол? Со оглед на тоа дека си оди Бабел ќе нема кој да ви грее клупа а Карлтон Кол е печен затоа.. да му биде златна резерва на Ел Нињо.:)
За резерва си е супер Кол, цел живот е во Премиер Лигата и е навикнат на разни срања !
Да да беше без пари или да се плати симболична сума, ама 9 милиони фунти за играч во таква форма е грабеж!!!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
јас го мразам Рој....мислам не го мразам, него едноставно мислам дека не е за Ливерпул...мое мислење....!!!! Него за играчи шо зборите...се поврзуваме со овој, со оној....нека ви текне како случајно...од нигде и никаде дојдоа Кол и Меирелеш летово.....кога никој не очекуваше!!!! сакам да кажам дека ако остане да биде тренер до зимски преоден рок(иако не би сакал да го дочекам тоа) ќе изненади со играчи!!! Поздрав

--- надополнето ---

П.С. денес резервирав за утре во 5 саат во Пабот на кеј...St. Patrick, па ако има некој заинтересиран нека повели.....на име Филип....пишано е и на Фб....па ако сте за, слободно!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
П.С. денес резервирав за утре во 5 саат во Пабот на кеј...St. Patrick, па ако има некој заинтересиран нека повели.....на име Филип....пишано е и на Фб....па ако сте за, слободно!!!
Ова редовно се прави?
Во наредна прилика доаѓам со сигурност, оваа недела финансиската состојба ми е катастрофа благодарение на Шалке 04.

--- надополнето ---

Liverpool: Reina, Johnson, Konchesky, Carragher, Skrtel, Lucas, Meireles, Maxi, Kuyt, Ngog, Torres. Subs: Jones, Cole, Kyrgiakos, Aurelio, Babel, Poulsen, Jovanovic.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Да да беше без пари или да се плати симболична сума, ама 9 милиони фунти за играч во таква форма е грабеж!!!
Овоа!!!

--- надополнето ---

јас го мразам Рој....мислам не го мразам, него едноставно мислам дека не е за Ливерпул...мое мислење....!!!! Него за играчи шо зборите...се поврзуваме со овој, со оној....нека ви текне како случајно...од нигде и никаде дојдоа Кол и Меирелеш летово.....кога никој не очекуваше!!!! сакам да кажам дека ако остане да биде тренер до зимски преоден рок(иако не би сакал да го дочекам тоа) ќе изненади со играчи!!! Поздрав

--- надополнето ---

П.С. денес резервирав за утре во 5 саат во Пабот на кеј...St. Patrick, па ако има некој заинтересиран нека повели.....на име Филип....пишано е и на Фб....па ако сте за, слободно!!!
Да бев во Ск ќе идев ама тоа е јбг!

--- надополнето ---


“Мислам дека нашата одбрана поточно Глен Џонсон ќе се справи лесно со Герет Бејл верувам во Глен Џонсон и во целиот тим и денеска одиме на победа !“
- Рој Хоџсон


Браво стари!!! Одиме од 2+ на 3ка!!!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
оваа недела не можам ни јас дадојдам во пабот, иначе многу добра атмосфера си праиме и до сега се што сме гледале убава игра, ко талисман сме им.
Инаку за денешнава утакмица ми мириса дека меирелеш ке го реши натпреварот незнам зашо. Мој тип1-2 а меирелеш ке го даде победничкиот гол. па ајде со среќа, само да не ми изгра тотална дефанзива со долги топки. Не барам поише, ако губиме да изгубиме машки.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Џо Кол не бил на клупа за резерви, туку Шелви.

И ајде на газење :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Се повредил на загревањето!! А Мирелес не дава гол годинава!!!
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
ама миралес и лукас многу добро играат во средина. ја контролираат целата игра
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
32
Поени од реакции
5
Некој да пастира некој нормален стрим ....

Не го видов голот на Шкртко :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Да не кажам 0:3 требаше да биде, ај ќе им ја дадам онаа чистата шанса на тотенхем, па така, требаше да биде 1:3. Нема оправдување на промашување на 2 сто процентни шанси.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ах Макси Макси Максиииииии....да беше 2-0 готова беше утакмицата. Одлично прво полувреме целосно ја контролиравме, добро не целосно, Бејл некако тешко иде ама сам ништо не може. Сепак не се радувам, познато е дека Спарси имаат убиствено второ полувреме така да очекувам мноооогу силен притисок. И се плашам Хоџсон да не направи некоја глупост па да тргне во ввторо со еден напаѓач и дефанзивно. Само се молам да продолжи вака ништо повеќе. Меирелеш и Лукас и не ни треба никој друг во средина. Цареви се.

--- надополнето ---

Да не кажам 0:3 требаше да биде, ај ќе им ја дадам онаа чистата шанса на тотенхем, па така, требаше да биде 1:3. Нема оправдување на промашување на 2 сто процентни шанси.

Јас на макси на полувреме би му доделил отказ од клубот, тоа беше 102 постотна шанса бе. Баба ми да ја пуштев ке ја даеше. А он на 10 метра од голман зема да го дрибла а толкав гол од 8 метра пред него еј.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Dobro i posle trenerot vi e kriv , kako da ne DALI MOZE ovie vasite barem da sutnat na gol !!!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Карма, јеби га. Идиот судија, ај имаше игра со рака, ама не беше топката ВО шестнаесетникот, и нормално непостоечки пенал=промашен пенал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom