Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Рој Хоџсон е главната вина за се.. како можеше да го стави Меирелеш крило? го има Бабел го има Н'гог ебаго.. или сака да ги уништи на цело децата или си прави некој илузии на мозокот.
Кара е СТОПЕР ! се гледа дека не му оди да игра бек.. Ливерпул го почитувам како клуб и се надевам дека ќе се спасите што е можно побрго од овој стар глупав коњ и ќе си се вратите на старите патеки каде и што припаѓате..
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Шо ме тераше да бидам оптимист во врска со овој имбецил од тренер појма неам. Човекот е изгубен до бескрај.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Изглеа ова женската екипа на Ливерпул игра. Да не играат мажите утре?
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Да не е покусо и уште еден ви дадоа.:tapp:
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
згора на се и Лукас црвен доби, знаете што значи тоа нели? АКО остане Рој тренер, ќе го глеаме играчиштето Поулсен у прв состав :nerv:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
До среда најкасно Рој ќе биде отпуштен. Некако осеќам :)
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Абе шо ви е на вас бе....Рој не игра,играчите играат.Формацијата беше иста и како со Челзи(само Кели играше)и како со Виган.Стварно незнам зошо ја барате кривицата во Рој.Искрено ниеден не ми се свиѓаше како играа освен Рејна.Да беше некој друг голман утакмицата ќе завршеше мн полошо.....Играа како после утакмицата ќе ги убиваат,или па како пред утакмицата им умрело се живо...И вие одма,кој е крив па се разбира Рој..Не ве сфаќам.Сфатете дека Бабел ни Бенитез не го играше а ни Рој нема да го игра...Се буните дека Полсен ќе игра наредните 2 утакмици,па кој друг да игра?Сперинг,врска си нема од живот.Немаат мотивација играчите,незнам зашо...Ги тепафме Челзи(кој ги иаме тепано од пред 2 сезони),Наполи.Па незнам шо сакаат поише...Ни под еден услоф не е крив Рој.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
И јас не го кривам само Рој. Прво играчите на чело со Торес, Џерард и компанија shemales
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Не ја гледав утакмицата ама по ова што го читам можам да замислам како било!! Изгледа дека ова е крајот на Рој!! Крив не крив некој мора да лета!!

--- надополнето ---

Хаха најголеми пички се нашите фудбалери.Едно не ми е јасно...
Значи океј бараат засилување за да видат шампиони.Затоа ги оправдувам.Но да бидат не победени НАДИГРАНИ од екипи како Стоук,како ВИган и остали е незнам.Го тепаме Челзи ги надигруваме се мотивирааат.Наредните ги губат со споменатите екипи.Значи се работи до нив до нивната психа.Да е виновна управата за порази од Челзи,Манчестер,Арсенал па ако сакате и од Сити и Тотенхем но за се друго си се криви самите они и никој друг.Да се јави една ѕвезда во тимот каде што е единствена и да рече немаме тим за титула си одам океј.Но да се јават 5 ѕвезди значи се работи за ѕвезден тим.Што кур сакаат.Сите до еден се репрезентативци на своите земји
Е тоа е проблемот........ова коњиве наши не сакаат да играат!!! Ама секако дека некој друг(стариот) мора да одговара за тоа

--- надополнето ---

Абе шо ви е на вас бе....Рој не игра,играчите играат.Формацијата беше иста и како со Челзи(само Кели играше)и како со Виган.Стварно незнам зошо ја барате кривицата во Рој.Искрено ниеден не ми се свиѓаше како играа освен Рејна.Да беше некој друг голман утакмицата ќе завршеше мн полошо.....Играа како после утакмицата ќе ги убиваат,или па како пред утакмицата им умрело се живо...И вие одма,кој е крив па се разбира Рој..Не ве сфаќам.Сфатете дека Бабел ни Бенитез не го играше а ни Рој нема да го игра...Се буните дека Полсен ќе игра наредните 2 утакмици,па кој друг да игра?Сперинг,врска си нема од живот.Немаат мотивација играчите,незнам зашо...Ги тепафме Челзи(кој ги иаме тепано од пред 2 сезони),Наполи.Па незнам шо сакаат поише...Ни под еден услоф не е крив Рој.
И Хоџсон е делумно крив!!!! поради филозофијата поради тактиката поради изборот на играчи!!! Но најголема вина мора да сносат играчите!!! Дефинитивно ни требаат 4-5 нови засилувања оти на идиотиве не им се игра!!! Карагер на клупа под итно и да не го видам више во прв тим!!! Ме боли кој е и што е ....остаре и толку од него.....Поулсен уште утре на клоци.....другар му Кончески исто....Јованович исто...макси...не знам може.....Бабел ако не почне да покажува игра(рака на срце немаше ни шанса)м и тој.....и сите останати што не им се игра.....кретени...идиоти...копуци.....мамето нивно....платите да им се намалат на сите до еден!!!!!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Абе шо ви е на вас бе....Рој не игра,играчите играат.Формацијата беше иста и како со Челзи(само Кели играше)и како со Виган.Стварно незнам зошо ја барате кривицата во Рој.Искрено ниеден не ми се свиѓаше како играа освен Рејна.Да беше некој друг голман утакмицата ќе завршеше мн полошо.....Играа како после утакмицата ќе ги убиваат,или па како пред утакмицата им умрело се живо...И вие одма,кој е крив па се разбира Рој..Не ве сфаќам.Сфатете дека Бабел ни Бенитез не го играше а ни Рој нема да го игра...Се буните дека Полсен ќе игра наредните 2 утакмици,па кој друг да игра?Сперинг,врска си нема од живот.Немаат мотивација играчите,незнам зашо...Ги тепафме Челзи(кој ги иаме тепано од пред 2 сезони),Наполи.Па незнам шо сакаат поише...Ни под еден услоф не е крив Рој.
Пријател, те сваќам и гледам дека ти си доследен на твоето мислење ама ... еве ти еден пример од мене

Интер. 98% иста екипа од лани, покажува 2% од перфомансите лани. Што е различно? Тренерот?
Нормално дека играчите играат, арно ама тренерот ја прави тактиката, која во Ливерпул моментално смрди. Колку што ти тврдиш дека против Челзи играле добро, јас тврдам дека Челзи имал лош ден. Неможеш да ми кажеш дека играчите на Ливерпул се послаби од оние на Стоук затоа што не победија.

Или друг пример. Реал Мадрид пред да дојде Мурињо. Играчи светска класа колку сакаш. Резултати катастрофа. Или пак слаби беа играчите? Разлика од предходните години? Пак тренер.

Вината за лоши резултати секогаш паѓа на тренерот. Играчи како Торес, Џерард, Кајт, Меирелеш слаби? Без веза. Тренерот е тој што треба да види каде играат најдобро, и како да го извади максимумот од нив. И најважно од се да ѓи МОТИВИРА. Викаш немаат мотивација. Тој е тој што треба да ѓи каже правите зборови да ги мотивира. А не да се радува на нерешена средба на гости, или да си мочне во гаќите по победа на ривал. Методите на Хоџсон се катастрофа и никој друг не е крив освен него.

Играчите може да се криви како поединци во различни утакмици ако не се покажале добро. Ама да тврдиш дека 11 играчи не играле добро во исти утакмици последователно, и дека тие се криви и немотивирани, тоа нема логика.

Да не разгорувам дебати и бог да чува караници. Почитувам ваше мислење и се надевам ќе ме сватите.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Пријател, те сваќам и гледам дека ти си доследен на твоето мислење ама ... еве ти еден пример од мене

Интер. 98% иста екипа од лани, покажува 2% од перфомансите лани. Што е различно? Тренерот?
Нормално дека играчите играат, арно ама тренерот ја прави тактиката, која во Ливерпул моментално смрди. Колку што ти тврдиш дека против Челзи играле добро, јас тврдам дека Челзи имал лош ден. Неможеш да ми кажеш дека играчите на Ливерпул се послаби од оние на Стоук затоа што не победија.

Или друг пример. Реал Мадрид пред да дојде Мурињо. Играчи светска класа колку сакаш. Резултати катастрофа. Или пак слаби беа играчите? Разлика од предходните години? Пак тренер.

Вината за лоши резултати секогаш паѓа на тренерот. Играчи како Торес, Џерард, Кајт, Меирелеш слаби? Без веза. Тренерот е тој што треба да види каде играат најдобро, и како да го извади максимумот од нив. И најважно од се да ѓи МОТИВИРА. Викаш немаат мотивација. Тој е тој што треба да ѓи каже правите зборови да ги мотивира. А не да се радува на нерешена средба на гости, или да си мочне во гаќите по победа на ривал. Методите на Хоџсон се катастрофа и никој друг не е крив освен него.

Играчите може да се криви како поединци во различни утакмици ако не се покажале добро. Ама да тврдиш дека 11 играчи не играле добро во исти утакмици последователно, и дека тие се криви и немотивирани, тоа нема логика.

Да не разгорувам дебати и бог да чува караници. Почитувам ваше мислење и се надевам ќе ме сватите.
Е па сега и ти во право!!! Ама и нашиве копуци не играат...срамота е ова!!! Мора нови играчи оти овие како тргнале.....не знам....а ако го брркаат Хоџо го сакам Даглиш како што милион пати кажав!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom