Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Може ќе ме пцуете,можеќе викате дека сум глуп.....Ама ја уште си стојам на тоа дека не е крив Рој.
Еве да почнеме од одбраната.Карагер ни под никој случај не требаше да стартува(треба да е резерва)а не па десен бек,ама ете нема кој друг.Скоро пола од нападите им идеа од десна страна.
Шкртел невиден киксер....Првиот гол ради него го примивме.Кирјакос за неговите години изигра каде каде подобро од Шкртел и Карагер заедно.
Конченски играше солидно,со тоа шо се врати од повреда и ова му е прв натпревар.Идеме сеа средина.
Лукас играше супер со мали пропусти,Миералеш исто така.Џерард можеше сегдека да се види по теренот.Незнам шо се дешава со Макси оваа сезона,лани играше супер....Џо Кол слабо,иако од него очекував поеќе пошо на сите утакмици се покажуваше како нај борбен заедно со Џерард.Ел Нињо буквално не се ни виде.....
Се на се земено ко страв да им беше да нападнат.Мн пасови имаше,дриблање во наш шеснаесетник и мн други грешки.Стварно незнам шо се дешава со играчите.Имаме стварно добри играчи кој се класа...Не се надевам на ништо до Јануарскиот трансфер период.Не праиме ништо до тоаш.Треба мн паметно да се изигра во Јануар.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
Може ќе ме пцуете,можеќе викате дека сум глуп.....Ама ја уште си стојам на тоа дека не е крив Рој.
Еве да почнеме од одбраната.Карагер ни под никој случај не требаше да стартува(треба да е резерва)а не па десен бек,ама ете нема кој друг.Скоро пола од нападите им идеа од десна страна.
Шкртел невиден киксер....Првиот гол ради него го примивме.Кирјакос за неговите години изигра каде каде подобро од Шкртел и Карагер заедно.
Конченски играше солидно,со тоа шо се врати од повреда и ова му е прв натпревар.Идеме сеа средина.
Лукас играше супер со мали пропусти,Миералеш исто така.Џерард можеше сегдека да се види по теренот.Незнам шо се дешава со Макси оваа сезона,лани играше супер....Џо Кол слабо,иако од него очекував поеќе пошо на сите утакмици се покажуваше како нај борбен заедно со Џерард.Ел Нињо буквално не се ни виде.....
Се на се земено ко страв да им беше да нападнат.Мн пасови имаше,дриблање во наш шеснаесетник и мн други грешки.Стварно незнам шо се дешава со играчите.Имаме стварно добри играчи кој се класа...Не се надевам на ништо до Јануарскиот трансфер период.Не праиме ништо до тоаш.Треба мн паметно да се изигра во Јануар.
најпаметно ќе се изигра уште една утакмица на рој и ако не ја тепа со 2 раазлика и гол да не прими нека остане ако не уште после утакмицата нека се пакува и сам да си оди да не биде како со ченките и филм да му снимаат , копиле смрдено не уништи како може да рече му треба време како не муе срам дојден е од летото и сеуште вика му треба време ,ако остене вој тренер јас дефинитивно умирам млад од инфаркт
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
рој треба уште сега да се пакува и да дојде мартин онил како тренер
целата утакмица беше утната од аспект на тактика и избор на играчи во прв состав. на место на макси требаше да биде кол а лево да биде јованович и мислам дека така сме многу поопасни во напад. се гледаше дека сам торес не може ништо да направе а џерард како подршка не може да игра најдобро за него е да игра во средина како што играше во времето на улие. а за втор напагач ги имаме бабел, пачеко (кој очекувам да си замине од ливерпул), нгог и други млади "деца" кои можат да дадам многу повеке од некои играчи што играеа денес.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Може ќе ме пцуете,можеќе викате дека сум глуп.....Ама ја уште си стојам на тоа дека не е крив Рој.
Еве да почнеме од одбраната.Карагер ни под никој случај не требаше да стартува(треба да е резерва)а не па десен бек,ама ете нема кој друг.Скоро пола од нападите им идеа од десна страна.
Шкртел невиден киксер....Првиот гол ради него го примивме.Кирјакос за неговите години изигра каде каде подобро од Шкртел и Карагер заедно.
Конченски играше солидно,со тоа шо се врати од повреда и ова му е прв натпревар.Идеме сеа средина.
Лукас играше супер со мали пропусти,Миералеш исто така.Џерард можеше сегдека да се види по теренот.Незнам шо се дешава со Макси оваа сезона,лани играше супер....Џо Кол слабо,иако од него очекував поеќе пошо на сите утакмици се покажуваше како нај борбен заедно со Џерард.Ел Нињо буквално не се ни виде.....
Се на се земено ко страв да им беше да нападнат.Мн пасови имаше,дриблање во наш шеснаесетник и мн други грешки.Стварно незнам шо се дешава со играчите.Имаме стварно добри играчи кој се класа...Не се надевам на ништо до Јануарскиот трансфер период.Не праиме ништо до тоаш.Треба мн паметно да се изигра во Јануар.
Сето ова шо го напиша...барај го во тактиката а не во играчите!!!

Тотално промашена тактика
Измени направи 10-15 мин пред крајот кога се беше готово!

Мислам дека ако Рој е паметен човек, тогаше треба самиот да се спакува и да си оди!

--- надополнето ---

Roy Hodgson "We've lost 5 out of 8. Is it 5? Or is it 4? (prompted by the interviewer) It's 4". #LFC

Ц ц ц цц да земеш јамката да си ја ставеш!:zid:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Може ќе ме пцуете,можеќе викате дека сум глуп.....Ама ја уште си стојам на тоа дека не е крив Рој.
Еве да почнеме од одбраната.Карагер ни под никој случај не требаше да стартува(треба да е резерва)а не па десен бек,ама ете нема кој друг.Скоро пола од нападите им идеа од десна страна.
Шкртел невиден киксер....Првиот гол ради него го примивме.Кирјакос за неговите години изигра каде каде подобро од Шкртел и Карагер заедно.
Конченски играше солидно,со тоа шо се врати од повреда и ова му е прв натпревар.Идеме сеа средина.
Лукас играше супер со мали пропусти,Миералеш исто така.Џерард можеше сегдека да се види по теренот.Незнам шо се дешава со Макси оваа сезона,лани играше супер....Џо Кол слабо,иако од него очекував поеќе пошо на сите утакмици се покажуваше како нај борбен заедно со Џерард.Ел Нињо буквално не се ни виде.....
Се на се земено ко страв да им беше да нападнат.Мн пасови имаше,дриблање во наш шеснаесетник и мн други грешки.Стварно незнам шо се дешава со играчите.Имаме стварно добри играчи кој се класа...Не се надевам на ништо до Јануарскиот трансфер период.Не праиме ништо до тоаш.Треба мн паметно да се изигра во Јануар.
Дечки.....и ја сум трпелив со Рој.....ама ова е само негова вина....едно играчите не играат.....како одвеани се сите ...друго не знае да постави тактика нити да избере вистински играчи......или нека менува нешто или ќе го сменат.....оти на пример Кели не игра десно??? Млад не млад ќе изиграше 100 пати подобро од Карагер......нека добие шанса Вилсон....не е толку неискусен.....оти Инсуа на позајмица??? Оти Аквилани на позајмица??? Поулсен го купи....Лукас не е толку слаб колку што сите мислат....Макси е дрво......Јовче исто....Бабел е калса играч...ама не игра...Нгог допрва треба да се покажува.....не може во 80 да влезе и да ја сврти.......Нека добие шанса Пачеко.....
Значи во Јануари ќе мора добро да пазариме
Лев бек(ако не се врати Инсуа на лето а нема да се врати) - Таиво,Конетрао,Зиглер,Али Сисоко.....а за сметка на овие ќе мора да лета еден...Кончески или Аурелио(Инсуа е веќе летнат)
Среден играч- веќе ги набројав...за сметка на овој ќе лета Поулсен и Аквилани(и тој е веќе летнат за жал)
Крила(2 -3)....Арда,Пајет,Афелај, итн.......ќе летнат Макси и Јовче.....
Напаѓач(некој брз или пробивен пример Бензема).......е тука нема што да лета некој оти и онака немаме напаѓачи ама Бабел ќе летне за жал)
за централни не знам што да речам....еве гркот добро игра како за резерва..карагер мора на клупа.....шанса да добиваат Вилсон и Ајала......
значи 5 играчи ќе ни требаат на зима....а 5-6 ќе летнат(Инсуа,Аквилани и Бабел се веќе заминати за жал -спомнав и претходно) уште 3-4 ќе мора да бегаат...инаку не тераме далеку....а ако се бара нов менаџер...Даглиш,Лев,Хидинк.....за Онил не знам што да речам...и за Рајкарт исто
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
А бе деца....а да пишеете некој попаметен пост!

Ако не земите инсталирајте си менаџер..... оти 5 трансфери на почеток и 5 трансфери на сред сезона само таму се прават!

Не тресите зелени!..... Се знае шо е грешката во тимот........Рој Хоџсон!

Се надевам дека тоа денес го виде и новиот газда.......... оти некако замижан ми е во очите!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Е па деца ако не направиме трансфери ќе играме втора лига......а и што ако си оди Рој???? Кажи ми што??? Со овие дрва римпапа да е менаџер нема ништо да направи......дека може подобро може.....ама стариот не е волшебник.....туку само обичен менаџер..........ако сакаш чуда со овој тим треба менаџер да е Хидинк(или некој сличен) како што викав пред да го носат стариов........ама тогаш не ви се гледаше добро таа опција....нели опседнат бев со него....ете ви сега...пушете го.....а ако не се направат 5 трансфери во јануари нема спас за овие.....не ме интересира дали тоа го може во ФИФА,ПЕС или ФМ....ако не се направат ништо не правиме.....
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Е па деца ако не направиме трансфери ќе играме втора лига......а и што ако си оди Рој???? Кажи ми што??? Со овие дрва римпапа да е менаџер нема ништо да направи......дека може подобро може.....ама стариот не е волшебник.....туку само обичен менаџер..........ако сакаш чуда со овој тим треба менаџер да е Хидинк(или некој сличен) како што викав пред да го носат стариов........ама тогаш не ви се гледаше добро таа опција....нели опседнат бев со него....ете ви сега...пушете го.....а ако не се направат 5 трансфери во јануари нема спас за овие.....не ме интересира дали тоа го може во ФИФА,ПЕС или ФМ....ако не се направат ништо не правиме.....

Ти пак лево десно одеш!

На овие играчи ако не можеш еден тим да склопеш треба да те е срам!

Инаку:

LFC Transfer Speculations
SOMEONE WHO HAS TIES TO THE CLUB HAS SAID THEY WER TOLD BY SOMEONE AT THE CLUB O NEILL IS LIKELY 2 BE IN SOON
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Клубот ни е во криза, некој ќе го пцуе Хоџсон, некој трансфер полисата на Бенитез, некој играчите...

За мене кризата е збир на се од ова. Влијанието на политиката на новите газди немаше теорија да го видиме уште од првата утакмица, тоа следува понатаму.

Симнувам капа на Џерард денес. Кога ќе научат другите да му ги гледаат пасовите тогаш ќе има нешто...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Ти пак лево десно одеш!

На овие играчи ако не можеш еден тим да склопеш треба да те е срам!

Инаку:

LFC Transfer Speculations
SOMEONE WHO HAS TIES TO THE CLUB HAS SAID THEY WER TOLD BY SOMEONE AT THE CLUB O NEILL IS LIKELY 2 BE IN SOON
Е па сите се криви.....и газдите и Рој и играчите.....реков дека стариот е најкрив за ова,.....ама и играчите се копуци......од сите овие денес само Реина,Шкртел,Џерард и Торес би ги оставил во прв тим!!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Е па сите се криви.....и газдите и Рој и играчите.....реков дека стариот е најкрив за ова,.....ама и играчите се копуци......од сите овие денес само Реина,Шкртел,Џерард и Торес би ги оставил во прв тим!!!!
Шкртел не би го ставил ни во резервите. Ама па тоа е само мое мислење.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Клубот ни е во криза, некој ќе го пцуе Хоџсон, некој трансфер полисата на Бенитез, некој играчите...

За мене кризата е збир на се од ова. Влијанието на политиката на новите газди немаше теорија да го видиме уште од првата утакмица, тоа следува понатаму.

Симнувам капа на Џерард денес. Кога ќе научат другите да му ги гледаат пасовите тогаш ќе има нешто...
:pos2: Верувал или не има толку глупави навивачи(на Челзи претежно) и викаат дека ни се смениле газдите а повторно не победуваме :pos2:

--- надополнето ---

Шкртел не би го ставил ни во резервите. Ама па тоа е само мое мислење.
Мора да го видиме во тандем со Агер.....вака мора и за Кара да игра и да покрива....ако не чини и со Агер тогаш -чао!!!!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.541
Поени од реакции
5.770
Добро, кој кур фактор играше Макси Родригез до 83 минута ?! Како се изнервирав, то чудо нешто... Џо, барем пробваше нешто и го изваде.... Полека но сигурно Рој, ја губи битката... „Добро“ е што оваа ситуација, ви се одвива на старт на сезоната, па ке имате време за корекции....


Поздрав
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Добро, кој кур фактор играше Макси Родригез до 83 минута ?! Како се изнервирав, то чудо нешто... Џо, барем пробваше нешто и го изваде.... Полека но сигурно Рој, ја губи битката... „Добро“ е што оваа ситуација, ви се одвива на старт на сезоната, па ке имате време за корекции....


Поздрав
Лошо е што битката со поранешните газди го зазема фокусот на проблемот во тимот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom