Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Еве јас се чуствував прозиван пошто навремето го критикував Нгог.Сеуште стоам на тоа дека не е играч за во голем клуб...

Погледнете го денес стилот на Бабел.Брз,ексползивен , со стил...
Бабел не треба да се продаде по никоја ама баш по никоја цена.Се надевам дека Хоџсон ќе му даде шанса на детето пошто тој е роден голгетер.

Шо се однесуе домене.Јас сакам да изгубиме во Турција и да го баталиме ова бедно натпреварување.Подобро ништо него ова.В ред овие први утакмици ни требаат за воигрување но подоцна во групите ја би играл буквално со младинци па што сака нека биде
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Не го баталувај така лесно. Ова ни е шанса за трофеј. Да бидеме реални тешко,многу тешко трофеј од премиер лига.Да се надеваме дека ке се сменат работите. И да за Бабел. Ајде веке еднаш нека (му) тргне.

Најверојатно чао за Аквилани (сет фор италиан лоан). Мала паралела помеѓу Алонсо и неговата замена Аквилани. ЛИверпул во борба за шампионска титула во домашно првенство и во завршница на Лига на шампиони.... ЛИверул во борба за излез во Европа и во завршница на Куп на Уефа
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ајде белким ке се разигра Бубле Дубле..... да го тргне оноа дрвото од прв состав!

Искрено... направивме утка со овој Поулсен! Можевме подобро, ете го ВНВ се ослободува!

--- надополнето ---

Еве подобар хајлајт!
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
Luge ni otide KAJT! :(( mislam deka sigurno ke otide vo INTER samo pitenje e koa suma ... i mora sega da se donese VAN DER VARD :) odlicno ke potpolni ... a za napagac ovoj sveganecot mislam deka e super :)

I DALI MOZE NEKOJ DA MI KAZE DALI LIVERPOOL IGRASE POARNO VTORO POLUVREME VCERA ILI PRVO .. OTI JAS GO GLEDAV PRVOTO PA DA ZNAM KAKO SME BILE VTORI :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Најверојатно Аквилани на позајмица во Јувентус
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе еееј алоо.Фанови ли сте што сте. Јас не го гледав натпреварот поради оправдани причини дај малку пишете нешто анализирајте кажете кој како зошто што изиграл. По опширно и реално нека биде.Честито победа и Бабел мора да го користиме повеке.Огромен талент
Пријател јас го гледав прво полувреме, и единствен што ми остави огромен впечаток на пожртвуваност и желба за игра огромна тоа беше нашиот омилен грк.....абе растури...имаше шанса некоја со глава за гол околу 20 мин и неколку одлични интервенции во одбрана....јас го глеав само прво затоа и за прво ти пишувам....од него сум најзадоволен...растури!!! :)
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
231
http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=67636
Само ова да не се десе!!! Само бедните играчи ги собираме.
А Кајт ако намислил да си оде нека го ебуе патот немора да го држиме имаме барем сега замена за него.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
Значи читам по медиуми и не знам што да кажам......во овој момент само пцовки и закани ми се вртат низ глава.......па племето да им го **** на сите до еден почнувајќи од управата и гааздите па се до Хоџсон......па ова не е можно....баш си реков овој е вистинскиот човек за нас ама не......НЕ!!!!!! Како е можно да се вртат шпекулации за Кајт кога самиот тој сакаше да остане???? Сигурно има нешто во ова......да се продадат Кајт,Маскерано,Инсуа, Аквилани на позајмица па и Бабел не ми е сигурен(ама играше во ЕЛ па можно е да остане) е ЛУДОСТ!!!!!!!!!!!Да се заменат Маскерано(26) со Поулсен(30) потоа Инсуа (22) со Кончески(29) или Бриџ(30) а притоа го имаме Аурелио(30) е невидена глупост.....Аквилани да се прати на позајмица........па Господе прости им не знаат што прават!!!!!!Па уште и Кајт да си оди???????? Па ние дефинитивно за опстанок ќе се бориме........овие се ненормални.......мора одма нов газда и клоцата на сите......а Хоџсон ако продолжи со вакви и слични глупости јавно да се обеси среде Ливерпул!!!!! Јас па мислев дека тој е вистинскиот....ама каков вистински бре....каков менаџер какви црни ѓаволи.......овие сите се ненормални......или Хоџсон малку да седне и да размисли што прави или нека се пакува.....а баш добро почна....Јовче,Џо Кол а потоа и Вилсон....и баш кога помислив дека создадовме супер тим-веднаш почнаа со уништување на тимот.......само едно големо БРАВО за нив.......се надевам дека ова се шпекулации и дека Кајт ќе остане а се надевам и Инсуа мада тешко....Маскерано ако си оди може Мело.....подобар е од Поулсен....а за овој.....уште во јануари да се продаде....за Аквилани не знам што да речам......само да добиеше шанса можеше да блесне.....и сега што??? Ќе се изнаигра во Јувентус и потоа ќе си го купат и ние како и секогаш ќе се чудиме што сме продале.........и кој ќе игра сега средина????Да купиш играч од 20 милиони и потоа да го пуштиш на позајмица е тоа можат само лудаци да го направат.......

--- надополнето ---

Еве јас се чуствував прозиван пошто навремето го критикував Нгог.Сеуште стоам на тоа дека не е играч за во голем клуб...

Погледнете го денес стилот на Бабел.Брз,ексползивен , со стил...
Бабел не треба да се продаде по никоја ама баш по никоја цена.Се надевам дека Хоџсон ќе му даде шанса на детето пошто тој е роден голгетер.

Шо се однесуе домене.Јас сакам да изгубиме во Турција и да го баталиме ова бедно натпреварување.Подобро ништо него ова.В ред овие први утакмици ни требаат за воигрување но подоцна во групите ја би играл буквално со младинци па што сака нека биде
Oва ти е на место!!!!! И јас мислам вака е најдобро

--- надополнето ---

Не го баталувај така лесно. Ова ни е шанса за трофеј. Да бидеме реални тешко,многу тешко трофеј од премиер лига.Да се надеваме дека ке се сменат работите. И да за Бабел. Ајде веке еднаш нека (му) тргне.

Најверојатно чао за Аквилани (сет фор италиан лоан). Мала паралела помеѓу Алонсо и неговата замена Аквилани. ЛИверпул во борба за шампионска титула во домашно првенство и во завршница на Лига на шампиони.... ЛИверул во борба за излез во Европа и во завршница на Куп на Уефа
А со кој играчи?????
И гледам правиш споредна на Алонсо и Аквилани.....па вториов не ни доби шанса.....а е каде каде пооофанзивен играч и може подобро да ја отвори играта.....
А за ПЛ .....можеше да биде многу полесно ама не....овие ја искомпликуваа работата....сами си отежнавме
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Не знам што да кажам.Од глупост во глупост се оди. Од шампионски тим, од кој сите имаа страв посебно во Лига на шампиони, Ливерпул за некои стана предмет на исмејување. Али нека. Ливерпул од секогаш бил и ке биде меѓу најдобрите.Сите овие сезони кога очекувавме нешто да се освои, не се освојуваше.КОј знае, сега можеби ке биде обратно. Аквилани да го пуштиме на позајмица е чиста глупост.Па кој ке игра Поулсен и ЛУкас ли? Ај да оставиме да видиме што ке се случи ама не ми мириса на добро
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Едноставно немам зборови за да се изјаснам, ако оди Аквилани на позајмица и ако се повреди Џерард после ќе играме со Маскерано Лукас и Поулсен, замислете само колку креативен ќе биди средниот ред.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ноу комент. немам што друго да кажам за ситуацијава.
Кајт и Аквилани Аут------ Поулсен ИН бог да чува.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
замислете ги давате Аквилани и Маскерано а на сцена стапуваат Полсен,Лукас па можеби и Мело со еден збор ДРВОРЕД!!!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Хоџсон како да игра ФИФА МЕНАЏЕР... Доаѓа и за еден месец прави нов тим што ако го видиш првпат ќе помислиш дека не е Ливерпул...
Волку шпекулации околу Ливерпул немало никоја година.Кој дошол кој заминал аууу.Што ќе биде у следните 10 дена
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
Не знам што да кажам.Од глупост во глупост се оди. Од шампионски тим, од кој сите имаа страв посебно во Лига на шампиони, Ливерпул за некои стана предмет на исмејување. Али нека. Ливерпул од секогаш бил и ке биде меѓу најдобрите.Сите овие сезони кога очекувавме нешто да се освои, не се освојуваше.КОј знае, сега можеби ке биде обратно. Аквилани да го пуштиме на позајмица е чиста глупост.Па кој ке игра Поулсен и ЛУкас ли? Ај да оставиме да видиме што ке се случи ама не ми мириса на добро
Тоа е тоа.....претходно пишав еден пост за Маскерано Сисоко и Поулсен......го продадовме Сисоко за да го купиме Маскерано....а сега Маскерано за Поулсен........Маскерано>Сисоко>Поулсен....видете до каде дојдовме......е сега ќе си го земам истото право да направам споредба за ова со Аквилани........го продадовме Алонсо за да го купиме Аквилани....а сега Аквилани си бега за кој да биде купен???? Гера???Или Марфи??? Или можеби Лукас ќе игра поофанзивно.......изгледа последново ќе биде....Аквилани>Алонсо>Лукас???.....па титулата е наша.....што да ви речам друго......Од Сисоко,Џерард и Алонсо па преку Маскерано,Џерард ,Алонсо и Маскерано Џерард Аквилани на крај дојдовме да играме со Поулсен Лукас и Џерард......споредете ги овие средни реда што ги имавме последниве 5-6 сезони.....и ќе видите дека оваа сезона го имаме најслабиот среден ред па ајде да не претерам ама сигурен сум дека во последниве 20 години сме немале послаб
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom