Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Кој е тој стрим што го гледаш оти во мојов Торес уште е повреден :toe:

Макси не е ништо повеќе од просечен. Рака на срце, не сум ни го гледал како уствари игра во атлетико ама денес не ме импресионира. Риера се труди по левата страна ама нема кој да го прати во 16-никот.


Макси ти е играч сличен на Риера кога игра како крило само шо овој првиот е далеку подобар, познажен и побрз!:toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.246
Поени од реакции
8.036
Кој е тој стрим што го гледаш оти во мојов Торес уште е повреден :toe:

Макси не е ништо повеќе од просечен. Рака на срце, не сум ни го гледал како уствари игра во атлетико ама денес не ме импресионира. Риера се труди по левата страна ама нема кој да го прати во 16-никот.
кажав општо за игарчите и нивното залагње оваа сезона а торес другата недела можеби ќе заигра ќе видиме
макси бледа сенак од тоа што го играше ви ателтико
за риера се сложвам нешто се мачи ама се гледа дека не игарше бајќи утакмици сезонава па нема сили да оди до крај :smir:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
................ Како може бре единствена измена да е Нгог на место на изморен играч. Да беше Риера фит ќе го оставеше 90 минути сигурно. Зар е ненормален да мени кога играта е фантастично очајна.
Идиот, нека го продаде Аквилани уште летово. Конечно покажа дека може да држи игра но не, нека е Џерард тој е најјак!!! Сега сум сигурен дека гледаме фарса Роби Кин 2.0.

И што кој к*р што го победивме Тотенхем сега ... Башка и Сити и Вила имаат натпревар помалку ... имбецилизам.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ама сме очајниии...Вака нема 4 место.Вака ако тераме максимулм 7 место...Не ми е криво за сезонава а прежалив него и другата ќе ја ебиме без ЛШ
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
се што ќе ми остане во сеќавање од оваа утакмица е дека заспав во текот на истата, и се разбудив сега. кога гледам возбудливи 0-0 на крајот. треба да воведат прекинување на утакмица, а причината да биде - досада. двете екипи да не земат ни бод. да заврши "пат" шо би се рекло шаховски :)

мивки. како саса-рудар да гледав
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ама сме очајниии...Вака нема 4 место.Вака ако тераме максимулм 7 место...Не ми е криво за сезонава а прежалив него и другата ќе ја ебиме без ЛШ

Не верувам, мислам дека многу брзо ке се реши случајот=

Бенитез - Јувентус
Хидинк - Ливерпул

Зошто?

Затоа што, гласините дека Хидинк ке засили некој Англиски клуб се се погласни, додека оддамна го реши случајот во врска со Јувентус каде и јавно ги одби. Никогаш не се изјасни или во овој случај одби Ливерпул, туку само изјави дека ке се консултирал со Абрамович!

Додека Агентот на Бенитез сега скоро му се врти изјавата по медиумите дека “никогаш не вели никогаш“ во врска со тоа дали тој ке го напушти Ливерпул, а сите знаеме дека Јувентус го чекаат како ладна вода Бенитез, дури можеби и затоа го ставија “преодниот“ Чиро оваа сезона.
 

Kazan

Liverpool Fc YNWA!!!!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Abe mislam deka Benitez sto pobrzo treba da go napusti Liverpool.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Abe mislam deka Benitez sto pobrzo treba da go napusti Liverpool.
Кој не го мисли тоа....!:toe:

Иначе Бенитез и јавно изјави дека имало контакти со управата на Јувентус!

Reds reject fresh Babel bid
30th Jan 2010 - Media Watch
1 CommentEmailPrintShare With News Archive
Liverpool have reportedly turned down a new bid from Birmingham City for Dutch international Ryan Babel.


The Blues have long been linked with the 23-year-old forward and had a reported bid of around £9 million shunned by the Anfield club at the beginning of the transfer window.

Babel has made just one substitute appearance in January which came during Liverpool's FA Cup defeat to Reading and despite boss Rafael Benitez insisting that he still has a part to play with the Merseyside club, Babel is seemingly desperate for a way out with a World Cup on the horizon.

Skysports.com is now claiming that Birmingham have made another bid for the former Ajax star as Alex McLeish looks to bolster his attacking options, with a deal for Lens striker Aruna Dindane appearing to have hit the rocks.

This story has been reproduced from today's media. It does not necessarily represent the position of Liverpool Football Club.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Значи денес мора победа против Болтон нека не се заебаваат нека не измислува формации Бенитез сакам една сигурна победа и добра игра за прв пат оваа сезона да видам.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Бенајун нели иде во Динамо Москва бе ? :smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
овде ќе им киднат на Вила и Спарси... сигурна победа на Ливер
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Со што со што човече овој Нгог заслужи да игра во тим каков што е Ливерпул.Кој квалитет го поседува овој луѓе?Ако според Рафа цената на Бабел е 10 мил а Нгог е подобар од Бабел колку мисле дека ќе добие за оваа штека?20 мил???Ова е мизерно и крајно иритирачки.Кога го даваат во кадар мислам на стотинка по едно влакно од коса ми паѓа

Тој Н'гог,нормален е?? :tapp:
човекот си е сасвим океј и ја би бил океј да играам за Ливерпул ама тој шо ќе ме земе таму сигурно ќе му фали нешто...
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Со што со што човече овој Нгог заслужи да игра во тим каков што е Ливерпул.Кој квалитет го поседува овој луѓе?Ако според Рафа цената на Бабел е 10 мил а Нгог е подобар од Бабел колку мисле дека ќе добие за оваа штека?20 мил???Ова е мизерно и крајно иритирачки.Кога го даваат во кадар мислам на стотинка по едно влакно од коса ми паѓа


човекот си е сасвим океј и ја би бил океј да играам за Ливерпул ама тој шо ќе ме земе таму сигурно ќе му фали нешто...
Се надевам дека не е сериозно ова шо го кажуваш, Н гог денеска беше подобар од сите други на терен, шо сакаш да напрај кога само реина му додаваше него,немаше никаква акција. Има даено 6 гола досега колку сакаш појке не игра прв тим цело време а има појке гола од Џерард. Бабел е еден вол шо не заслужува воопшто фудбал да игра.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Се надевам дека не е сериозно ова шо го кажуваш, Н гог денеска беше подобар од сите други на терен, шо сакаш да напрај кога само реина му додаваше него,немаше никаква акција. Има даено 6 гола досега колку сакаш појке не игра прв тим цело време а има појке гола од Џерард. Бабел е еден вол шо не заслужува воопшто фудбал да игра.
Super e N'gog . A Babel ima kvaliteti kako fudbaler , samo radi ponasanjeto edvaj cekam da se oterasime. I daj prekinete veke so kritiki i so mrsenje muda ko da ste najgolemi experti i daj olabavete go Rafa malce.. Ne mu cinel transferot ne ova ne ona .. Deka Ferguson sve pun pogodok mu se transverite .. Nani , Anderson , Berbatov , Carrick . Preku kur mi e sekoj post sto go gledam na fan-klubov samo neso negativno...

Denes solidna igra , nisto spektakularno tuku dovolno za rutinska pobeda. Steve G najverojatno se vrati u forma i ke bide super spremen za so Everton. Kyrgiakos ako prodolzi vaka ke si go zacvrsti mestoto kako starter, levata strana odlicno funckionira ( tandemot Insua-Riera e fenomenalen) sega tek primetuvam kolku ni falel Riera.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom