#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Колкава заинтересираност има за во сабота , има ли на фејсбук нешто да видам каква атмосфера има.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Колкава заинтересираност има за во сабота , има ли на фејсбук нешто да видам каква атмосфера има.
Има некој ивент со 3-4 илјади атендинг се повикува на мирен протест и сл ... а патем за што ќе протестираат вашиве ? самиот соучесник призна дека се десило тоа што се десило и ДУИ повика на верување во институциите заради тоа што има Албанци во самите институции (дел од охридскиот договор за да има доверба нели) што е поентата сега ? или чисто да шират страв , да се покажат колку се прости , гадни , не-паметни ? што е поентата не сфакам ?
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
S

Shaman

Гостин
Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот. Историјата не памети друг таков пример кога еден ист народ по традиција, јазик и вера се разделува на разни спротивни страни, една од друга потуѓа...
Лупај се во гради. Ако само случајно се скриеш на повик од резервен состав, макар и 15 години да имаш, јас ти се колнам во се што ми е свето дека за уши ќе те однесам на СЦГ. За уши како најголем мочко.

Моментот кога мочко што носот не знае да си го избрише, нарекува ветерани и возрасни луѓе предавници !!!

Моментот кога едно исфрустрирано детитште, на кого татко му не му купил патики за полу матура, ќе иде да крши излози по град !!!

Моментот кога се мерат курови на форум, а разгалени копиљаци таму ги ставаат устата и газот !!!

Преку кур ми е од вакви копиљана како тебе.
Мислиш дека си патриот. Ама патриот со празна глава е бетер и од учка. Смрдле мало.
 
B

Black Guard

Гостин
И протестите ќе го решат ова??

Да бидеме реални протести моментално се крајно нерационални,непожелни па дури и одат во прилог на одредени дестабилизирачки структури.

Затоа вооружете се и трајте па ако даде бог ќе биде

 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Лупај се во гради. Ако само случајно се скриеш на повик од резервен состав, макар и 15 години да имаш, јас ти се колнам во се што ми е свето дека за уши ќе те однесам на СЦГ. За уши како најголем мочко.

Моментот кога мочко што носот не знае да си го избрише, нарекува ветерани и возрасни луѓе предавници !!!

Моментот кога едно исфрустрирано детитште, на кого татко му не му купил патики за полу матура, ќе иде да крши излози по град !!!

Моментот кога се мерат курови на форум, а разгалени копиљаци таму ги ставаат устата и газот !!!

Преку кур ми е од вакви копиљана како тебе.
Мислиш дека си патриот. Ама патриот со празна глава е бетер и од учка. Смрдле мало.
Бев ја у составот....и да излеговме смрдлиња мали тука си у право а и уште сме...
 
S

Shaman

Гостин
Бев ја у составот....и да излеговме смрдлиња мали тука си у право а и уште сме...
Срам да ти е!
Се гледа дека не ти се искрени намерите.
Ама ако. Кој за што излегол тоа ќе си добие.
Без разлика дали е Македонец или Албанец.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Срам да ти е!
Се гледа дека не ти се искрени намерите.
Ама ако. Кој за што излегол тоа ќе си добие.
Без разлика дали е Македонец или Албанец.
Зашто да ми е срам бе пичко една пошо тебе те бранев?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Има некој ивент со 3-4 илјади атендинг се повикува на мирен протест и сл ... а патем за што ќе протестираат вашиве ? самиот соучесник призна дека се десило тоа што се десило и ДУИ повика на верување во институциите заради тоа што има Албанци во самите институции (дел од охридскиот договор за да има доверба нели) што е поентата сега ? или чисто да шират страв , да се покажат колку се прости , гадни , не-паметни ? што е поентата не сфакам ?
Не сум во тек со утрешниот протест , претпоставувам :

Се протестира да се покаже сложност и да се даде порака дека сеуште не веруваат во институциите на оваа држава , односно дека не е сменета навиката од минатото , да се казнат граѓаните со монтирани процеси.
Се протестира заради начинот на кој беше изведена акцијата , при што насилно , со кршење на домовите и со уплашување на семејствата , беа уапсени жени и стари лица ... кои потоа беа ослободени (две од жените тотално невини).

Дали би се сложил ти, да ти влезат дома 50 специалци , лом да ти ја направат куќата , бремената жена да ја тероризираат ... а после 2 дена да ти речат , пардон , не си ни бил потребен.

Во меѓувреме да те прикажат пред 2 милиона народ , како радикален христијанин кој убил 5 млади момци , да те влечат како партал.

Јас заради ова би протестирал , ако искочам утре.

Треба да се почитува угледот на човекот , да не се осудува однапред.

Има и многу работи што би ги набројал.

Ме иритираше и една работа : Специјалците во домот на еден од уапсените од неговата мајка барале кафе да им направи , додека нејзиниот син бил привиден , а еден од полицајците легнал да спие.
Во ред ли ти изгледа ова ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom