#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
АЈДЕ УТРЕ СИТЕ НА ПРОТЕСТ! ЗА МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА ДА Е!
ЗАДУТРЕ ! :)
--- надополнето: 10 мај 2012 во 19:27 ---
Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот. Историјата не памети друг таков пример кога еден ист народ по традиција, јазик и вера се разделува на разни спротивни страни, една од друга потуѓа...

САБОТА ВО 13:00 ПРЕД ВЛАДА СИТЕ !
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Тоа му е задача. :icon_lol:
Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот. Историјата не памети друг таков пример кога еден ист народ по традиција, јазик и вера се разделува на разни спротивни страни, една од друга потуѓа...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.736
Поени од реакции
11.215
Ако биде така како што викаат тогаш протестот ќе биде одличен, ама не ми се верува дека ќе помине со мирно, увек има некој што ќе убаци некој зачин во казанот.:unsure:
Пријателе, редно време е да си го покажеме правото лице и да се одвоиме од шлајмот и џганот со кој не мешаат ;) верувам во овој народ.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот. Историјата не памети друг таков пример кога еден ист народ по традиција, јазик и вера се разделува на разни спротивни страни, една од друга потуѓа...
Баш така. На некому Албанци му стискаат лајкови. :icon_lol:
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
И јас исто се надевам ке се вразумат младите деца од 15- 18 год.дека работава е премногу сериозна за да изиграваат бунтовници,ревулуционери,спасители на Македонија од клетите Албанци ,и сл.
И дека дел од причините зошто не, ги напишавме овде,нека прочитаат,ако веке нема дома кој да им каже.
Никакво палење Курани и шовинистички извици.
Тоа е некултурно и крајно непотребно !
Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот. Историјата не памети друг таков пример кога еден ист народ по традиција, јазик и вера се разделува на разни спротивни страни, една од друга потуѓа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom