#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
ццц , слушај ме сега ти мене нема што да протестирам на интернет или пак да отворам твитер јас ќе одам и ќе протестирам против „македонските албанци“ а ќе видите во петок они што ќе направат па ќе видиме дали некој нема да искочи.
а и оорганизрацијата да е тапа јас ќе одам и ги подржувам Македонците, ако ти не ги подржуваш седи си на твитер и „бори се“ на интернет.
Железарец, што и да направат они во петок, полицијата е тука за да интервенира, а не ти да интервенираш.
Ако си интелигентно суштество треба да сватиш дека светот е така организиран со закони и правила и државни организации кои ги спроведуваат и одржуваат тие закони, значи ако направат штета во петок, остајте ја полицијата да си ја заврши својата работа, тоа не е наша работа.
Наша работа е кога во задњи случај ако полицијата не може да се справи со таа толпа народ, и тоа прерасне на поголемо народно ниво, они ке почнат да зимаат пушки и слични пуцаљки и ке пробаат директно да се пресметаат со нас, народот. Се додека ние немаме реална физичка опасност,односно се додека ова остане само на шетање низ улици со две три зелени знаменца, треба будно да ја пратиме ситуацијата, но не и да се замешаме во работата на државните безбедносни институции.
Така да сега за сега ке си свиркаме само, и ке гледаме, ке пукаме сеири, ако нешто стане сериозно, тогаш правиме друга стратегија, стануваме и ние сериозни, но тоа понатаму, да не претеруваме бидејки јас верувам дека полицијата знае и може да го оддржи редот и мирот во државава.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
мене синоќа на секој твит или ретвит ми праеше така.
и интернет експлорер уклучив после 10 години, за да се логирам.
јас приметив дека тоа се покажува доколку твитот ти е веќе ретвитнат, но го најдеш на нечија страна или ретвитнато од друг, затоа донт вури, кип твитинг....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.776
Поени од реакции
82.797
Никад не ми била јасна поентата на тоа твитање и како уопште е толку популарно. Ај тоа фејсбук, пак е глупост, али барем шаренко е. Ова уопште не контам како може да е добро...
Но не се возбудувајте веднаш, веројатно е до мене. Штом сите го прават ваљда има некоја, за мене сеуште недофатлива, логика.

Како и да е, прилично сум позитивно изненаден од позитивниот активизам на многу членови тука. Баниран бев недела дена од форумов и прв пат не ми е баш најјасно зашто бев баниран, али нема везе и ја да имав мој форум ќе праев како сакам вероватно...

Добро е тоа што сме пообединети и пофокусирани. Исто така добро е тоа што секој придонесува како што може и сака.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
На сите што ви кочат така компјутерите, симнете CCleaner, скенирајте (само отштиклирајте кукис) + регистри опфатете, рестартирајте после и ќе немате гајле, и оро ќе игра Твитерот.

by Psyside.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Никад не ми била јасна поентата на тоа твитање и како уопште е толку популарно. Ај тоа фејсбук, пак е глупост, али барем шаренко е. Ова уопште не контам како може да е добро...
Но не се возбудувајте веднаш, веројатно е до мене. Штом сите го прават ваљда има некоја, за мене сеуште недофатлива, логика.

Како и да е, прилично сум позитивно изненаден од позитивниот активизам на многу членови тука. Баниран бев недела дена од форумов и прв пат не ми е баш најјасно зашто бев баниран, али нема везе и ја да имав мој форум ќе праев како сакам вероватно...

Добро е тоа што сме пообединети и пофокусирани. Исто така добро е тоа што секој придонесува како што може и сака.
Бјорн, ајде креирај твит профил и да те аднеме :ROFLMAO:
п.с. вечерва јас ќе закаснам малце, зависно кога ќе заврши пиво-партито со Атеистите. :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
На сите што ви кочат така компјутерите, симнете CCleaner, скенирајте (само отштиклирајте кукис) + регистри опфатете, рестартирајте после и ќе немате гајле, и оро ќе игра Твитерот.

by Psyside.
Не треба cookies да се одштиклира, тоа го напишав за да не мора после да се логираат потворно на web страните, значи ако некој не памти некој пасворд, нека одштиклира cookies, ако си ги знаете сите пасворди, не чепкајте ништо, него само clean, одкако прво ќе ги затворите сите бровсери. Значи како мерка на претазливост реков да не де одстрануваат колачињата, затоа што ги бришат пасвордите од web страните, но ако се одштиклираат чистењето не е целосно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не треба cookies да се одштиклира, тоа го напишав за да не мора после да се логираат потворно на web страните, значи ако некој не памти некој пасворд, нека одштиклира cookies, ако си ги знаете сите пасворди, не чепкајте ништо, него само клин, одкако прво ќе ги затворите сите бровсери, значи како мерка на претазливост реков да не де одстрануваат колачињата, но така чистењето не е целосно.
Да дa, па затоа, да не испадне после да не можат да се логираат на Кајганава да викаат пасвордот ми беше на римембер, полно луѓе имаат штиклирано запомни опција и забораваат пасворд, да не испадне се самобанирале :pos:
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Те поддржувам во целост! Треба да организираме друг ивент за твит/ретвит и да ги сотриме радикалните исламисти. Така само македонецот може да ја одбрани македонија.
Да така се бранат и американциве а и сите народи низ историјата леле што русите му направија на Хитлер се сеќавате со истата стратегија твит/ретвит
:facepalm:
--- надополнето: 10 мај 2012 во 15:56 ---
Како сме спремни?
Со тоа што ке излеземе на протест?
Не со тоа што ќе седиме дома и ќе правиме твит/ретвит, ова е горе доле добар опис на нашата ни модерна македонска историја :facepalm:
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Еве ги Германците со ист проблем, ама многу поинаков начин на решавање на истиот (y)

Може и да коментираме на видеово и слични на ова, со цел да ги запознаеме Германците дека ние го имаме истиот проблем само што е поголем со оглед дека се убиваат луѓе кај нас

 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
^+1 сменете го насловов. Пак ќе биде во 9 така?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Мене ми мириса на граѓанска војна...
аха значи сабота во 1 часот претпладне да ги спремам бомбите! ОК xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom