#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

П

Паган-др

Гостин
Ние од кајгана сме против протестот сега.
Колку официјално звучи а?


Па чоек они тоа чекаат, да искочиме на протест и плус во петок ќе бидат и они, ќе провоцираат и ќе испадне дека ние сме племе и нецивилизирани.
Сабота е ова.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
ццц, а кога се протистираше во понеделникот на велигден го подржувавте или и тогаш не?
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Сакав и јас да ја отворам истава тема...
Како прво.
Се додека се организираат протести на секој што ќе му текне, протестите ќе бидат од рангот на тие претходните и полоши... не повеќе од 500 луѓе.
А и секој нареден протест кој би бил правилно организиран ќе трпи последици од претходниве.
Со ова само се срамиме ние самите а ги мотивираме убијците и нивните подржувачи.
Неможе дете од Битола со 13 години кое ја држи страната на фб... "Бев сум и секогаш ќе бидам горд Македонец" да направи лажен профил и да отвори евант, да повикува на протести.
Што поскоро да се избрише евантот и да се размисли со ладни глави.Кога,кој и како да не организира, зошто од вакви дегенски протести само си штетиме.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Колку официјално звучи а?




Сабота е ова.
Мора некако официјално да звучи, сепак МВР не следи ;)
На фејсбук има две групи за протест (едната од нив најверојатно е за во петок), прва работа што кажува колку сме организирани.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Како што кажав и претходно почекајте да го видиме протестот нивни во петок каков ќе биде - во смисла бројност, дали ќе биде насилен, како ќе реагира полицијата...па утредента ќе видиме дали има потреба од протест.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.206
Поени од реакции
1.240
Протест сега, ќе биде самоубиство на македонците. Ние од кајгана сме против протестот сега. Па чоек они тоа чекаат, да искочиме на протест и плус во петок ќе бидат и они, ќе провоцираат и ќе испадне дека ние сме племе и нецивилизирани. Треба малку тактички ова да се напраи, башка што ќе бидат 20 проценти од тие што стиснале дека ќе идат. Резил ќе биде само ајде со 15 годишњаци не се праи ваков муабет
Те поддржувам во целост! Треба да организираме друг ивент за твит/ретвит и да ги сотриме радикалните исламисти. Така само македонецот може да ја одбрани македонија.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
ццц, а кога се протистираше во понеделникот на велигден го подржувавте или и тогаш не?
Ај дете отвори си твитер ако немаш и протестирај како што ние си правиме до сега на #spreadthetruth, па за протест ќе се договараме кога времето ќе си каже. Протестот наш не ни бега, само не сега, не со ваква тапа организација
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Сакав и јас да ја отворам истава тема...
Неможе дете од Битола со 13 години кое ја држи страната на фб... "Бев сум и секогаш ќе бидам горд Македонец" да направи лажен профил и да отвори евант, да повикува на протести.
.
јас исто знам дека таа страница е негова ама оди баш подоле имаат побарано подршна од него дека се разбира има страна од 110.000 фанови и овој изгледа „патриот“ на фејсбук и објавил.
А како што реков прошетај низ град има изналепено плакати со оваа слика
http://i45.tinypic.com/k353cg.jpg

а има време за организирање уште 3 цели дена тогаш како што знам се организираа точно 24 часа.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
На фејсбук има две групи за протест (едната од нив најверојатно е за во петок), прва работа што кажува колку сме организирани.
јас како што знам има една и официална група која јасно кажува со која намера ќе биде протестот.
--- надополнето: 9 мај 2012 во 20:02 ---
Те поддржувам во целост! Треба да организираме друг ивент за твит/ретвит и да ги сотриме радикалните исламисти. Така само македонецот може да ја одбрани македонија.
да се организира друк а овој да се фрли во вода така? зашто ако можете да организирате што не се поклопите со овој?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Непотребен и штетен во овој момент сега.

Со протестот , со шовинистички извици кои секако ќе ги има,сите тие што ке отидат ќе ги сместат во истиот кош со оние од минатиот петок.

Сите тие што ке отидете на овој протест ќе им дадете уште еднаш можност на Албанците кои не сакаат соживот и се непријатели на оваа држава, да бидат жртви пред светот,ние ќе бидеме виновни бидејки посакуваме „Смрт за Албанци", не ги сакаме,ги навредуваме и ги тероризираме во оваа држава...нивниот протест минатиот петок беше плус за нас.

Не наседнувајте,тие што и сакаат лошо на Македонија сакаат да излеземе,да се дигнеме и да се оствари сценариото за нереди.



Имаме можност сликата за нас Македонците да остане иста, дека сме мирољубиви,стрпливи и толерантни,не ја расипувајте !

Децата нека си војуваат на интернет не на улици!

Нема да ја одбраните Македонија со испровоцирани протести!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom